Skip to main content

Koszyk

Porady

Jakie zagrożenia czekają podczas rozkręcania iPhone’a?

Samodzielna wymiana komponentów iphone

iPhone’y to świetne smartfony i posiadają mnóstwo zalet, o czym na pewno zaświadczysz jako użytkownik jednego z modeli. Ciekawy, designerski wygląd jest tak naprawdę tylko dodatkiem do nowoczesnych podzespołów i sprawnego, szybkiego systemu operacyjnego. Decydując się na zakup iPhone’a, musisz jednak liczyć się z pewnymi niedogodnościami i drobnymi problemami technicznymi podczas korzystania z telefonu. Najczęstszą bolączką posiadaczy iPhone’ów są awarie ekranu oraz konieczność wymiany baterii. Wymiana tych elementów w autoryzowanym serwisie często jest po prostu nieopłacalna. Na szczęście w naszym sklepie Napraw To Sam możesz kupić gotowe zestawy naprawcze do swojego modelu i całą akcję przeprowadzić samodzielnie. Podczas rozkręcania iPhone’a będzie jednak czekać na Ciebie kilka zagrożeń. Co może pójść nie tak i jak temu zapobiec? Podpowiadamy!

Zwróć uwagę na różną długość śrubek w swoim iPhonie


Poszczególne śrubki w iPhonie będą różnić się długością. Inną będą miały na przykład śrubki pentalobe, a inną śrubki od pokrywy przycisku Home, wibracji czy dolnej i górnej pokrywy. Odkręcisz je bez problemu, ale po wymianie elementu będziesz musiał bezbłędnie złożyć całość. W naszych zestawach naprawczych znajdziesz niezwykle praktyczny organizer na śrubki, czyli specjalnie zaprojektowaną podkładkę pomocniczą. Wygląda jak etui na smartfona. Wyposażyliśmy ją w otwory oznaczone kolorami i legendę. Otwory te znajdują się też w dokładnie tych samych miejscach, w których faktycznie poszczególne śrubki są zamontowane w Twoim modelu smartfona.

To bardzo ważne, byś wyciągane śrubki odkładał w prawidłowe miejsca. Pomylenie śrubki, np. próba wkręcenia w otwór śrubki dłuższej, niż jest to wymagane, grozi uszkodzeniem płyty głównej smartfona. Ta usterka najczęściej jest już nie do naprawienia, ewentualnie wymaga odtwarzania ścieżek na PCB, a z tym możesz już samodzielnie sobie nie poradzić, nie wspominając o dodatkowym koszcie i czasie bez telefonu.

Jeśli nie masz takiego praktycznego organizera, bo na przykład kupiłeś już nową część do swojego smartfona w innym sklepie, skorzystaj z alternatyw: pojemniczków, słoiczków czy innych naczyń lub woreczków, na które nakleisz karteczkę z oznaczeniem miejsca mocowania śrubki. Możesz także narysować na kartce papieru swój model iPhone’a, zaznaczyć odpowiednie miejsca mocowania i przykleić śrubki na taśmie samoprzylepnej.

Nie urwij taśmy od ekranu LCD lub baterii


Wymieniając w swoim iPhonie ekran LCD lub baterię musisz zwrócić szczególną uwagę na połączone z tymi elementami taśmy. Twoim kluczem do sukcesu jest zastosowanie się do załączonej w naszym zestawie naprawczym Napraw To Sam instrukcji. Realizuj ją krok po kroku. Z taśmami musisz obchodzić się bardzo delikatnie – nie wolno ciągnąć ich „na siłę”.

Zerwanie taśmy montażowej baterii


Wymieniając baterię, będziesz musiał dwukrotnie owinąć taśmę na pęsetę. Pociągając ją powoli w stronę gniazda ładowania, odkleisz taśmę od baterii. To samo zrobisz z drugą taśmą. Uszkodzenie taśmy montażowej baterii spowoduje problem z demontażem baterii. Przy zbyt silnym mechanicznym wygięciu może nawet dojść do samozapłonu!

Podczas wymiany baterii zachowaj szczególną uwagę i stosuj się do załączonej do zestawu Napraw To Sam instrukcji. Jeśli jednak taśma zerwie się, zachowaj spokój. Wykorzystaj dołączoną do zestawu plastikową kartę i za jej pomocą podważ baterię, a następnie odklej taśmę, która się pod nią znajduje.

Zerwanie taśmy flex ekranu LCD


Zerwanie taśmy flex z ekranu LCD jest równoznaczne z trwałym jego uszkodzeniem. Niemożliwa jest naprawa tego elementu, a jedynym wyjściem jest zakup nowego ekranu, co podwaja koszty i zainwestowany czas. Dlatego tu także musisz zachować szczególną uwagę. Po oddzieleniu membrany gumowej od obudowy będziesz musiał delikatnie podważyć taśmę od przycisku Home, by ją odseparować od obudowy. Zrób to delikatnie, by jej nie uszkodzić. Możesz na przykład użyć suszarki do włosów – z jej pomocą nagrzejesz ekran od przodu, a klej pod taśmą przycisku nieco się rozpuści i ułatwi Ci zadanie.

  • 6s-bateria-max-tył

    Zestaw kompleksowy iPhone 6

    234,00 244,00 
  • Zestaw kompleksowy iPhone 7

    329,00 335,00 

Nie przebij naładowanej baterii


Przebicie naładowanej baterii rodzi poważne zagrożenia – może doprowadzić do zapłonu i trwałego uszkodzenia płyty głównej telefonu.

Bardzo ważne jest, byś nie stosował do podważania baterii żadnych metalowych narzędzi, np. metalowych pęset. W naszym zestawie naprawczym znajdziesz wszystkie konieczne narzędzia, a żadne z nich nie uszkodzi Twojego telefonu. Zachowaj szczególną ostrożność i stosuj się do krok po kroku do wskazówek zawartych w naszej instrukcji.

Po odkręceniu śrubek od dolnej osłony baterii (i umieszczeniu ich w naszym organizerze, czyli podkładce pomocniczej), odłóż dolną osłonę na bok. Następnie za pomocą otwieraka delikatnie wypnij złącze baterii z gniazda. To szczególnie ważne, by nie uszkodzić gniazda baterii na płycie głównej. Korzystając ze śrubokręta z czerwoną nasadką, odkręć śrubki od osłony złącz kamery przedniej na płycie głównej i odłóż górną osłonę. Za pomocą otwieraka wypnij złącze kamery i zdemontuj wyświetlacz. Po odkręceniu śrubek od wibracji i odchyleniu ich przystąp do wyjęcia baterii, nawijając taśmę na pęsetę. Nie podważaj baterii metalową pęsetą, nożykiem, śrubokrętem czy innym metalowym narzędziem. Jeśli jednak taśma zerwie się, podważ baterię plastikową płytką.

Nie wymieniaj ekranu na podłączonej baterii


Przed wymianą ekranu smartfona na nowy należy zawsze odłączyć baterię. Musisz się do tego bezwzględnie zastosować, gdyż wymiana ekranu przy podłączonej baterii grozi uszkodzeniem układu zasilania podświetlania matrycy, a więc płyty głównej smartfona.

Z kolei uszkodzona płyta główna może doprowadzić do awarii całego systemu i wszystkich podzespołów. Co prawda być może da się ją naprawić, ale prawdopodobnie koszt tej operacji przewyższy cenę nowego modelu iPhone’a.

Gwarancja udanego montażu części smartfona od Napraw To Sam


Samodzielna wymiana części w smartfonie, takich jak bateria czy wyświetlacz może wydawać Ci się skomplikowana, ale taka nie jest! Poza tym nie zostaniesz z tym sam. Kupując zestaw naprawczy od Napraw To Sam, zyskujesz „gwarancję udanego montażu”. O co chodzi?

Do każdego zestawu dołączamy instrukcję, w której określamy, jak wymienić baterię w iPhone. Instrukcja jest przejrzysta, a opisane w niej czynności będziesz wykonywał „krok po kroku”, stosując się do naszych zaleceń i wskazówek. Jeśli z czymkolwiek będziesz miał problem, po prostu skontaktuj się z nami: telefonicznie, na czacie lub poprzez Facebooka. Być może dzięki dodatkowym wskazówkom czy wyjaśnieniom problem zniknie i świetnie poradzisz sobie z montażem danej części. Jeśli nie, obiecujemy włączyć się do akcji! Zamówimy kuriera pod wskazany przez Ciebie adres. Odbierzemy Twój telefon, sami zamontujemy część oraz przetestujemy sprawność i funkcje smartfona po wymianie. Oczywiście wszystko całkowicie bezpłatnie!

To jak, gotów, by uporać się z usterką iPhone’a samodzielnie? 🙂

Leave a Reply