Skip to main content

Firma Apple kojarzona jest z solidnością i niezawodnością oferowanych przez siebie sprzętów – nie oznacza to jednak, że są one niezniszczalne. Uszkodzeniem, które w telefonach iPhone zdarza się najczęściej, jest zbita szybka. Chwila nieuwagi, mechaniczne działanie, czynnik ludzki i na szybce pojawiają się pęknięcia, które czasem wpływają tylko na walory estetyczne telefonu dotykowego, a czasem na jego funkcjonalność. Zbitą szybkę oraz wyświetlacz można w łatwy i szybki sposób wymienić – nawet samodzielnie. Dowiedz się jak tego dokonać.

Wymiana szybki – jakie są możliwości naprawy?


Zawsze warto kierować się złotą zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego na ekran dobrze jest założyć szkło hartowane, które w razie czego ulegnie zniszczeniu zamiast cennego wyświetlacza. Wymiana szybki ochronnej na nową to zdecydowanie niższy koszt niż zakup i instalacja nowego ekranu. Trzeba też pamiętać, że naprawa tego elementu w nowszych modelach iPhone zdecydowanie wzrasta, przez co koszty wymiany są wysokie.

Jednak zdarza się – telefon upadnie na ziemię, czego konsekwencją jest zbita szybka iPhone. Niekiedy jest to tylko powierzchowne uszkodzenie, a innym razem uniemożliwia ono używanie telefonu, gdyż digitizer, który jest odpowiedzialny za działanie dotyku, przestaje reagować. Zbita szybka jest jedną z najczęstszych awarii, ale też najłatwiejszych do naprawy. Poważniejszą usterką jest uszkodzenie całego wyświetlacza, wtedy ekran telefonu pozostaje czarny. W obu przypadkach niezbędna jest naprawa, by dalej móc użytkować iPhone. Nie należy odwlekać w czasie wymiany stłuczonego szkła, bo dalsza eksploatacja może doprowadzić do uszkodzenia wyświetlacza.

co zrobić ze zbitą szybką w iphone

W jaki sposób i gdzie wymienić zbitą szybkę?


  • Telefon można oddać na gwarancję do autoryzowanych serwisów Apple.
  • Skorzystać z naprawy pogwarancyjnej w sprawdzonych serwisach naprawczych.
  • Zbitą szybkę można wymienić samodzielnie przy wykorzystaniu zestawów naprawczych.

Wiele osób decyduje się na wymianę zbitej szybki w autoryzowanym serwisie. Tam oceniają powstałe szkody, określają, czy uszkodzeniu uległa tylko szyba, czy też ekran. Szacują także koszty wymiany, które czasem mogą być wysokie. Ponadto decydując się na taką opcję, trzeba liczyć się z tym, że kompleksowy serwis może trochę potrwać i na telefon przyjdzie nam poczekać co najmniej kilka dni. Cena wymiany w autoryzowanym punkcie jest dość wysoka, bo do kosztów  komponentów, trzeba doliczyć także wynagrodzenie za czas pracy serwisanta.

Z tego też powodu wiele osób decyduje się na samodzielną wymianę szybki. Trzeba jednak pamiętać, aby w tym celu skorzystać ze sprawdzonych zestawów naprawczych iPhone, które nie uszkodzą ekranu i obudowy, a za to w szybki i profesjonalny sposób pomogą w jego rozkręceniu.

Gdy na ekranie pojawi się pęknięcie przypominające pajęczą sieć, to przy wymianie nie należy szukać najtańszego rozwiązania – np. w postaci chińskich zamienników, które prawdopodobnie nie będą działały w zadowalający sposób. Wybieraj tylko sprawdzone oferty i zestawy, które w pełni zadowolą Cię pod kątem funkcjonalności i użyteczności. Przykładem dobrze dokonanego wyboru są zestawy, które znajdziesz na NaprawToSam.pl

Jak wymienić szybkę samodzielnie?


Zbita szybka iPhone to nie problem, gdy posiadasz odpowiednie narzędzia. Bardzo często całkowicie pęknięta szyba uszkadza także ekran, dlatego warto wymienić całość wraz z ekranem. W naszej ofercie znajdziesz wszelkie potrzebne do tego elementy, które ułatwią Ci szybką naprawę usterki. Pamiętaj, aby przed rozpoczęciem jakichkolwiek działań wyłączyć telefon. Nie chcemy przecież, aby wymiana przerodziła się w poważniejszą usterkę. Samodzielna naprawa zależy od rodzaju posiadanego telefonu – szybkę iPhone 6 jest łatwiej wymienić niż modele wyższej generacji. Dowiedz się, jak wymienić szybkę iPhona:

  • Z pomocą dołączonych do zestawu śrubokrętów odkręć śrubki przytrzymujące obudowę iPhone.
  • Użyj przyssawki, która ułatwi otwarcie telefonu. Umocuj ją na ekranie zaraz pod przyciskiem, a za pomocą otwieraka należny podważyć klapę i delikatnie ją otworzyć. Przyssawka ułatwi demontaż ekranu. Przy modelu iPhona 7 trzeba pamiętać o tym, że całość jest dodatkowo przytrzymywana przez śrubki, które wymagają odkręcenia. Tutaj bardzo ważna jest precyzja i delikatne obchodzenie się z ekranem.
  • Złącza ekranu trzeba odpiąć od pozostałej części urządzenia wykorzystując do tego podłużny otwierak. Z wyświetlacza trzeba także zdemontować przycisk “home”, by potem zamontować go w nowym ekranie.

Domowy serwis szybki i ekranu iPhone powinien być oparty przede wszystkim na precyzji i dokładności, która pozwoli na uniknięcie dodatkowych usterek.

Wymień zbitą szybkę z wyświetlaczem samodzielnie!

 

Ile kosztuje wymiana szybki w iPhone?


Cena wymiana szybki oraz wyświetlacza jest uzależniona od modelu iPhone (wszelkie naprawy w telefonach nowszej generacji kosztują zdecydowanie więcej) oraz od tego, czy chcemy szybkę wymienić w autoryzowanym serwisie, czy dokonać tego samodzielnie za pośrednictwem zestawów naprawczych.

  • iPhone 6 – zestaw do samodzielnej wymiany szybki z ekranem to koszt mniejszy niż 200 zł, natomiast w punkcie koszt takiej usługi to minimum 300 zł.
  • iPhone 6s – koszt wymiany szybki samodzielnie jest zwyczajowo niższy od tego w serwisie o około 100-200 zł. Podobnie jest w tym przypadku, gdyż zestaw naprawczy kosztuje  200 zł, a wymiana w autoryzowanym serwisie od 350 zł.
  • iPhone 7 – wymiana zbitej szybki w telefonie tej generacji to koszt co najmniej 400 zł, natomiast za sprawdzony zestaw naprawczy z ekranem bardzo dobrej jakości trzeba zapłacić niecałe 250 zł. 

iPhone – rozbita szybka to nie problem


Czym nowszy model, tym wymiana szybki jest droższa. Oczywiście – jeśli jesteś w tym temacie laikiem, to lepiej nie ryzykować i zlecić serwis specjalistą. Oprócz gotowych komponentów do samodzielnej wymiany zbitej szybki NaprawToSam.pl oferuje także naprawę uszkodzonych elementów – w tym ekranów, które uległy nieszczęśliwemu wypadkowi. Jeśli wiesz, że sprawnie poradzisz sobie z samodzielną wymianą zbitej szybki, to zapraszamy do zakupu dobrych i sprawdzonych zestawów naprawczych do iPhone 6, 6s i 7.

Leave a Reply

manage cookies
Hit enter to search or ESC to close