Skip to main content

Aktualizacja iOS 11.3 sprawiła, że każdy użytkownik iPhone może samodzielnie sprawdzić stan baterii w swoim telefonie, który wyrażony jest w procentach. Badania wskazują, że bateria o żywotności poniżej 80% znacząco wpływa na czas pracy iPhone. Słaba moc baterii przyczynia się do zaburzenia pracy całego urządzenia. Może zdarzyć się tak, że wraz z zauważalnym spadkiem wydajności tej części zauważy się spowolnienie telefonu. Jeśli zależy Ci na pełnej mocy urządzenia, warto zastanowić się nad wymianą baterii. Czy można kupić oryginalną baterię do iPhona, czy tylko zamienniki?

 

Pojemność baterii w iPhone


W telefonach Apple stosowane są baterie litowo-jonowe, które są obecnie najlepszym technologicznie sposobem zasilania iPhona. Baterie starszej generacji znacznie dłużej się ładowały, a ich żywotność nie była tak zadowalająca. Baterie litowo-jonowe są też lżejsze, co wpływa na całą konstrukcję i wagę telefonu. Użytkownikom zależy na estetycznym designie połączonym z funkcjonalności, a bateria tej generacji pozwala to osiągnąć. Pomału pojawiają się informacje o nowszej technologicznie baterii, która ma nawet pięciokrotnie przewyższać żywotność tej obecnie wykorzystywanej w telefonach.

Dla użytkowników smartfonów Apple ważna jest wydajność. Bateria jest częścią eksploatacyjną, więc najszybciej się zużywał. Jej żywotność określona jest na ok. 700 pełnych cyklów ładowania. Po tym czasie może zauważalnie spaść wydajność telefonu i być może zapadnie wtedy decyzja o wymianie baterii na nową.

Użytkownicy iPhone w swoich telefonach mają udostępnioną informację o maksymalnej pojemności baterii oraz o jej poborze mocy. Bateria urządzenia wraz z wiekiem chemicznym spada. Ta sytuacja objawia się potrzebą częstszego ładowania telefonu. Apple szczyci się tym, że produkuje telefony niezawodne i wytrzymałe, dlatego pojemność i moc baterii po pięciuset cyklach pełnego ładowania określa się na 80%.

 

Ile trzyma bateria w iPhone i co zrobić, gdy moc spada?


Czas pracy baterii zależny jest od modelu i intensywności użytkowania. Bateria o pełnej mocy i pojemności – nawet przy dość dużej aktywności – powinna wytrzymać do 12 godzin bez ładowania. W większości telefonów z bateriami litowo-jonowymi, czy to z systemem iOS, czy Android, czas działania jest zbliżony.

Jeśli baterię będzie trzeba ładować co kilka godzin lub telefon zacznie się samoczynnie wyłączać, to znak, że się zużyła. Można nieco “podkręcić” moc baterii przez wyłączenie powiadomień i lokalizacji, zmienienie niektórych ustawień, ale wielu osobom zależy na wykorzystaniu pełnej funkcjonalności i mocy urządzenia, bez potrzeby ograniczania niektórych narzędzi. Wymiana baterii iPhone to codzienność dla serwisantów. Baterię można także wymienić samodzielnie przy użyciu sprawdzonych komponentów. Użytkownik musi tylko wybrać, jaki typ baterii go interesuje.

 

Zamienniki czy oryginalne baterie?


Czy da się kupić oryginalną baterię do iPhone? Otóż – nie da się, gdyż Apple nie sprzedaje części zamiennych klientom indywidualnym. Oryginalne komponenty posiadają tylko autoryzowani dostawcy Apple (ASP), więc jeśli na aukcjach internetowych natrafisz na zapewnienie, że sprzedawca oferuje oryginalne części, to nie będzie to całkiem prawdą.

Czy to oznacza, że zamienniki są gorsze? Nie. O ile kupuje się je ze sprawdzonych źródeł, bo możesz trafić na baterie złe, średnie lub nawet lepsze od tych dotychczas używanych. Ważnę, aby nabyć części OEM.

OEM (oryginalnie zapakowane) to takie komponenty (baterie, wyświetlacze, obudowy), które produkowane są w tych samych fabrykach i przez tych samych producentów, co oryginalnie sygnowane marką urządzenie. Części te nie będą jednak oryginalnie od Apple. Dlaczego, skoro wypuszczane są z taśmy produkcyjnej i są niemal identyczne pod względem technicznym? To dlatego, że części te nie przeszły procedury ścisłej kontroli jakości, której firma Apple wymaga od swoich dostawców. OEM to więc części do iPhone zbliżone, takie same, a nawet technologicznie lepsze, ale nie mogą być nazywane oryginalnymi, gdyż nie przeszły autoryzowanej przez Apple kontroli jakości.

Nie wybieraj jednak baterii tanich, o wątpliwym pochodzeniu, gdyż mogą one negatywnie wpłynąć na jakość użytkowania, ale i na bezpieczeństwo posiadacza telefonu.

Jeśli nie chcesz skorzystać z wymiany baterii w autoryzowanych serwisach Apple, to wybierz produkt, który będzie wysokiej jakości – zbliżonej do tej, którą oferuje firma z nadgryzionym jabłkiem.

 

zamiennik baterii iphone

 

Ile kosztuje bateria do iPhona?


Jest kilka przyczyn, dla których użytkownicy decydują się na tańszą wymianę baterii niż tą proponowaną przez autoryzowane serwisy Apple. Gdy wygaśnie gwarancja na telefon, to jakakolwiek naprawa iPhona jest dość droga. Dlatego użytkownicy bardzo często decydują się na tańsze zamienniki – nie zawsze sprawdzając ich pochodzenie.

Baterie OEM są gwarancją pojemności, wydajności, ale i przystępnej ceny. Wymiana baterii zależna jest także od modelu i to od niego uzależniona jest cena. Przykładowo za baterię i jej wymianę w serwisie telefonu z serii iPhone 6s trzeba będzie zapłacić ok. 220 zł, natomiast już za XS – 330 zł. Co jednak ciekawe, najdroższa są baterie do iPhone starszych generacji, gdyż za wymianę baterii w telefonach 4S, 5, 5s, 5C cena takiej usługi zaczyna się od 350 zł. Koszt ten jest wyższy, bo trudniej do tych telefonów dostać części (nie są już produkowane).

Możesz także samodzielnie wymienić baterię, a wtedy koszt będzie znacznie niższy, a sam proces rozkręcania urządzenia nie jest trudny i pracochłonny. Oferujemy pełne zestawu do montażu z wysokiej jakości baterią OEM.

 

iPhone wymiana baterii samodzielnie z NaprawToSam.pl:


 

 • iPhone 6 – 89 zł
 • iPhone 6s – 99 zł
 • iPhone 7 – 107 zł
 • iPhone 7 Plus – 175 zł
 • iPhone 8 – 135 zł
 • iPhone 8 Plus – 170 zł
 • iPhone X – 235 zł
 • iPhone XS – 235 zł
 • iPhone XR – 200
 • iPhone 11 – 235 zł

Cena zestawu uzależniona jest od mocy baterii, jaką chcemy zakupić. Oferujemy również baterie MAX o większej ilości mAh. Zestaw naprawczy zawiera takie części jak:

 

 • Nowa bateria ze specjalną taśmą montażową
 • Śrubokręt Pentalobe
 • Śrubokręt krzyżakowy
 • Podłużny otwierak,
 • Płaski otwierak
 • Przyssawkę
 • Pęseta
 • Żyletka do podważania ekranu
 • Podkładka na śrubki.

 

Jak samodzielnie wymienić baterię w iPhone?


Samodzielna wymiana baterii iPhone jest o połowę tańsza, a z naszą instrukcją i sprawdzonymi komponentami o wysokiej jakości w łatwy sposób wymienisz wadliwą część. Oferowane przez nas zestawy naprawcze do iPhone wyposażone są we wszystkie komponenty, które pozwolą na nieinwazyjną wymianę baterii, która będzie działała tak jak to oryginalna. Samodzielna zmiana starej części na nową trwa pół godziny i można ją przeprowadzić w piętnastu krokach. Wystarczy postępować według załączonej do zestawu instrukcji, która w prosty sposób pokazuje, jak przejść przez ten proces. Pamiętaj, aby zawsze wszelkie działania na telefonie przeprowadzać po jego wyłączeniu.

 

 

Zobacz nasze produkty

 

 

Sprawdzone baterie na NaprawToSam.pl


Baterie OEM, które oferujemy na NaprawToSam.pl, nie będą “oryginalnymi częściami Apple”, ale będą takie same lub zbliżone pod względem jakościowym i technologicznym. Zaopatrujemy się w najlepsze komponenty, które spełnią oczekiwania klientów i dadzą im satysfakcję z pełnego wykorzystywania urządzenia Apple.

Baterie pozyskiwane od naszych partnerów muszą spełniać określone wymogi i protokoły testowania jakości, gdyż chcemy naszym klientom oferować produkty z tak zwanej wyższej półki. Zestawy naprawcze wraz z baterią zawierają wszystkie części, które pozwolą na samodzielną wymianę niesprawnego komponentu Apple. Dzięki temu przywrócisz moc i pojemność telefonu oraz zyskasz pełną funkcjonalność iPhona. Własnoręczna wymiana baterii nie jest zadaniem trudnym, a z naszą instrukcją proces ten przebiegnie sprawnie. Gwarantujemy Ci pełną satysfakcję – zarówno jakościową, jak i cenową. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru zestawu naprawczego do iPhona.

 

Leave a Reply

Hit enter to search or ESC to close