Skip to main content

Bateria w iPhonie, podobnie jak w każdym innym telefonie, po określonym czasie od jego zakupu, ulega zużyciu. Przez to posiadane urządzenie może zacząć się bardzo szybko rozładowywać, a nawet nagle wyłączać. W takim wypadku warto zdecydować się na wymianę baterii w iPhonie. Jakie części wybrać — oryginalne czy zamienniki? Czy można wskazać między nimi jakieś różnice?

Po czym poznać, że bateria iPhone’a wymaga wymiany?


Telefony Apple wyposażone są w baterie litowo-jonowe stanowiące obecnie najlepsze na rynku tego rodzaju produkty. Są one lekkie, a przy tym, zapewniają dużą wydajność, dzięki czemu użytkownicy iPhone’ów mogą cieszyć się ich funkcjonalnością oraz estetycznym designem. Niestety, tak jak zostało już wspomniane, te elementy telefonów ulegają zużyciu i po określonym czasie, aby zapewnić iPhone’owi pełną sprawność, należy je wymienić na nowe.

Za sprawą aktualizacji systemu iOS do wersji 11.3 możliwe jest sprawdzenie kondycji baterii w ustawieniach telefonu. Dzięki temu każdy użytkownik telefonu bez trudu sam sprawdzi, czy bateria w jego iPhonie wymaga wymiany. Wydajność wyrażona jest w procentach — jeśli będzie ona wynosić mniej niż 80%, korzystanie z telefonu prawdopodobnie stanie się mniej komfortowe.

O konieczności wymiany baterii iPhone’a świadczą też takie czynniki jak:

  • szybkie nagrzewania się telefonu,
  • nagłe wyłączanie się iPhone’a,
  • resetowanie się telefonu bez wyraźnej przyczyny,
  • wolniejsze reagowanie na wykonywane na telefonie akcje,
  • zacinanie się i spowolnione działanie aplikacji otwartych na telefonie,
  • nienaturalne powiększenie starej baterii.

Jeśli tego rodzaju oznaki zaczną się pojawiać, a tym bardziej — nasilać, należy przemyśleć wymianę baterii iPhone’a na nową. W innym przypadku można doprowadzić nie tylko do znacznego zmniejszenia wydajności telefonu, lecz także przyczynić się do nieodwracalnego uszkodzenia iPhone’a.

Zalety oraz wady oryginalnej baterii iPhone’a


Pierwsze, co przychodzi do głowy osobom, które muszą wymienić baterię iPhone’a to oddanie telefonu do autoryzowanego serwisu. Tam niesprawna już bateria może zostać zmieniona na nową część dostarczoną przez producenta. Tego rodzaju baterie przede wszystkim odpowiednio współpracują z systemem iOS, dzięki czemu po wymianie dalej można kontrolować jej stan w ustawieniach telefonu. Stawiając na oryginalne części do swojego telefonu, masz pewność, że będą one odpowiednio dobrane do modelu i nie spowodują nieoczekiwanego działania iPhone’a, ani nie doprowadzą do jego uszkodzenia.

Oryginalna bateria iPhone’a zapewnia również wydajność na deklarowanym przez producenta poziomie. Co więcej, każda część do telefonu tworzona przez Apple podlega surowym kontrolom jakości, dlatego kupując je, zyskujesz gwarancję niezawodności. Trzeba jednak zaznaczyć, że tego rodzaju rozwiązanie ma także wady. Przede wszystkim, producent nie sprzedaje swoich baterii użytkownikom indywidualnym, dlatego samodzielna wymiana baterii na oryginalną jest niemożliwa.

Utrudnieniem dla osób mieszkających w mniejszych miejscowościach może być też znalezienie autoryzowanego serwisu Apple. Konieczność dojazdu do dużego miasta wiąże się z dodatkowymi kosztami i nierzadko jest po prostu nieopłacalna. Wadę oryginalnych baterii iPhone’ów stanowi także ich cena, która wynosi więcej niż w przypadku wyboru zamienników. Czynniki te sprawiają, że wiele osób nie chce lub nie może zdecydować się na wybór oryginalnej baterii i stawia na inne rozwiązania.

Jakie plusy mają zamienniki baterii iPhone’a?


Przede wszystkim, zamienniki baterii iPhone’a nie muszą być gorsze od wariantów oryginalnych. Owszem, na rynku dostępne są mniej wydajne warianty, jednak decydując się na zakupy u renomowanego sprzedawcy, masz pewność, że wybierasz dobre, a nawet lepsze baterie niż te oferowane przez autoryzowane serwisy Apple. Przed ich zakupem należy jednak upewnić się, że kupowane elementy są częściami OEM (oryginalnie zapakowanymi).

Zarówno baterie, jak i ekrany oraz obudowy czy wyświetlacze OEM pochodzą z tych samych fabryk, co oryginalne baterie iPhone’ów. Jedyną różnicą jest fakt, że nie zostały one poddane kontrolom Apple, jednak nie oznacza to, że są mniej wydajne. Zazwyczaj technologicznie niczym się od siebie nie różnią, a nawet okazują się lepsze. Należy jednak pamiętać, że nie dotyczy to zamienników baterii pochodzących z nieznanego źródła. Te nie są polecane, ponieważ nie gwarantują takiej wydajności jak w przypadku baterii OEM, których kolejnym plusem jest stosunkowo niska cena.

Wymianę wyeksploatowanej baterii na zamiennik możesz również wykonać samodzielnie w swoim zaciszu domowym. Co więcej, nie jest do tego potrzebny żaden drogi sprzęt. Zarówno wydajna bateria, jak i akcesoria potrzebne do wyjęcia starej baterii i założenia zamiennika znajdziesz na naszej stronie. Dzięki temu wszystko, co będzie niezbędne do dokonania wymiany, zostanie przyniesione przez kuriera pod wskazany adres i odwiedzenie autoryzowanego salonu Apple, przestanie być konieczne.

Samodzielna naprawa iPhone’a z baterią od sprawdzonego dostawcy


Wiele osób rezygnuje z samodzielnej naprawy swojego iPhone’a w obawie, że czynność ta okaże się zbyt trudna. Należy jednak zaznaczyć, że aby wymienić baterię w telefonie, nie trzeba mieć określonych umiejętności. Wystarczą odpowiednie akcesoria, bateria dobrana do posiadanego modelu oraz odrobina chęci. Całość nie będzie trwać dłużej niż godzinę, a w przypadku części telefonów dokonanie tego rodzaju wymiany może trwać tylko 30 minut.

Na naszej stronie znajdziesz szczegółowe instrukcje dotyczące wymiany baterii w poszczególnych modelach, co jeszcze bardziej ułatwi cały proces. Co więcej, specjaliści NaprawToSam zawsze służą pomocą, dlatego w razie wątpliwości można się z nimi skontaktować. Jeśli jednak mimo to wymiana baterii iPhone’a nie zostanie zakończona sukcesem, oferujemy usługę „Gwarancja udanego montażu”, w ramach której po wysłaniu na adres naszej firmy telefonu, sami dokonamy wymiany.

Zamienniki ze sprawdzonych źródeł to dobry wybór dla każdego posiadacza iPhone’a. Bateria OEM pozwoli na korzystanie z telefonu bez denerwującego zacinania się sprzętu czy wyłączania, a przy tym, nie wpłynie negatywnie na pozostałe podzespoły sprzętu. Dzięki samodzielnej wymianie baterii można w prosty sposób zaoszczędzić cenny czas oraz pieniądze i cieszyć się sprawnym iPhone’em.

FAQ:


1. Czy zamienniki baterii iPhone’a są gorsze od wariantów oryginalnych?

Jeśli zamienniki pochodzą od sprawdzonego dostawcy i są to elementy OEM, będą one tak samo dobre, a nawet lepsze niż oryginalne baterie iPhone’ów.

2. Czy można kupić oryginalną baterię do iPhone’a?

Apple nie sprzedaje baterii do iPhone’ów klientom indywidualnym. Jeśli chcesz wymienić baterię na oryginalną, musisz oddać swój telefon do autoryzowanego serwisu.

3. Czy możliwa jest samodzielna wymiana baterii w iPhonie?

Możesz dokonać samodzielnej wymiany baterii w swoim telefonie — wystarczy, że zaopatrzysz się w zamiennik dopasowany do danego modelu iPhone’a oraz potrzebne akcesoria.

Leave a Reply

Hit enter to search or ESC to close