Skip to main content

U wielu użytkowników telefonu iPhone 11, czarny ekran określany również ekranem śmierci” wywołuje strach o sprawność ich sprzętu. Wbrew pozorom, problem z brakiem reakcji smartfona można w wielu przypadkach w prosty sposób rozwiązać. Jak? Co najczęściej stanowi przyczynę zawieszania się urządzenia?

Czarny ekran w telefonie iPhone 11 – co może oznaczać?


Masz problem ze swoim telefonem iPhone 11? Czarny ekran nie reaguje na nic? Warto podkreślić, że brak reakcji telefonu nie zawsze jest spowodowany tym samym. Problemy mogą wynikać z uszkodzeń mechanicznych telefonu, a także z niewłaściwego działania oprogramowania. Od przyczyn zależy również to, jakie czynności należy wykonać, aby sprzęt znów zaczął poprawnie reagować. Najczęstsze problemy omawiamy poniżej.

1. Zawieszenie się telefonu – podłącz iPhone’a do ładowania lub wykonaj hard reset


Jeśli iPhone przestał reagować na dotyk, a jego ekran jest czarny, spróbuj najpierw wykonać hard reset telefonu za pomocą odpowiedniej kombinacji klawiszy. Być może to właśnie system się zawiesił, a przez to smartfon przeszedł w tryb awaryjny. W takim przypadku zresetowanie go powinno pomóc. W tym celu wykonaj następujące czynności: najpierw wciśnij i szybko puść przycisk zwiększania głośności, a następnie przycisk zmniejszania głośności. Następnie należy przytrzymać przycisk boczny. Po chwili na ekranie pojawi się logo firmy Apple. Gotowe! Smartfon znów powinien działać poprawnie.

Należy przy tym mieć na uwadze, że twardy reset powinien być wykorzystywany wyłącznie w opisanej sytuacji. Nie należy go stosować np. aby przyspieszyć działanie telefonu. Co jednak zrobić, jeśli mimo wykonania wyżej opisanych czynności, iPhone 11 nie reaguje na dotyk? W takim przypadku podłącz smartfona do ładowarki na co najmniej godzinę. Jeżeli iPhone zawibruje, oznacza to, że zaczął się ładować. Nawet jeśli na początku ekran pozostanie czarny, po chwili może być na nim widoczny symbol ładowania baterii.

W niektórych przypadkach konieczne jest skorzystanie ze specjalnych programów naprawczych. W sytuacji, gdy po zresetowaniu sprzętu oraz podłączeniu go do prądu, telefon nadal nie reaguje, podłącz go do komputera. Skorzystaj z programów Finder albo iTunes (dostępny również na komputerach PC), które poprowadzą Cię krok po kroku, co zrobić, aby możliwe było łatwe przywrócenie telefonu do stanu sprzed awarii.

2. Kłopoty z baterią w telefonie z logo Apple


Jeśli po pobraniu oprogramowania układowego iPhone 11 dalej nie reaguje, problem może wynikać z uszkodzenia mechanicznego lub zużycia jakiejś jego części. Nierzadko jest to bateria. Ta bowiem traci swoją sprawność podczas każdego ładowania smartfona. Jej wydajność można sprawdzić w ustawieniach telefonu. Co zrobić w przypadku konieczności wymiany akumulatora? Dobrym rozwiązaniem jest oddanie telefonu do serwisu. Nie chcesz czekać i wydawać znacznej sumy na naprawę swojego sprzętu? Z naszym zestawem łatwo i szybko wymienisz baterię w iPhone 11.

3. Uszkodzona matryca w iPhone 11 – czarny ekran


Nie udało się rozwiązać problemu czarnego ekranu pomimo zresetowania urządzenia oraz wymiany baterii? Być może przyczyną jest uszkodzenie innego podzespołu odpowiadającego za to, co pokazuje się na wyświetlaczu. Wtedy telefon również przestaje reagować na dotyk. Aby rozwiązać problem z czarnym ekranem iPhone’a w takiej sytuacji trzeba odwiedzić fachowca, który będzie mógł wymienić wyświetlacz. Zależy Ci na tym, aby uniknąć konieczności wydawania pieniędzy w autoryzowanym serwisie? Taka naprawa może wiele kosztować, dlatego warto podjąć się jej samodzielnie z zestawem naprawczym od NaprawToSam stworzonym z myślą o iPhone 11.

4. Inne przyczyny czarnego ekranu telefonu


Wciąż masz problemy z telefonem iPhone 11? Czarny ekran może być spowodowany również innymi uszkodzeniami. Najczęściej wynikają one z zalania smartfona. Nierzadko przyczyną takiego stanu rzeczy jest też jego upadek. Telefon reaguje normalnie po takim zdarzeniu? Nie oznacza to, że po pewnym czasie ekran iPhone’a nie stanie się czarny. Jeśli np. wilgoć dostała się do podzespołów, może powodować niespodziewanie ponowne uruchomienie smartfona czy jego wyłączenie. W takiej sytuacji trzeba pamiętać, żeby jak najszybciej podjąć się naprawy telefonu lub oddać go do serwisu.

Jak uniknąć czarnego ekranu w iPhone 11? Rady dla użytkowników telefonów firmy Apple


Wiedząc, co oznacza czarny ekran iPhone 11, warto również przemyśleć, jak uniknąć konieczności naprawy telefonu z poradnikiem rozwiązywania problemów sprzętowych. Przede wszystkim ważne jest to, aby unikać sytuacji, w których smartfon mógłby mieć kontakt z wodą. Warto też zaopatrzyć się w wytrzymałe etui oraz szkło ochronne, co pozwoli ochronić sprzęt przed uszkodzeniem podczas upadku. Oprócz tego dobrze sprawdzać aktualizację systemu iOS oraz regularnie usuwać zbędne aplikacje z telefonu, które mogą przyczynić się do spowolnienia telefonu.

Dla użytkowników iPhone’a ważne są też dane, które mają na telefonie. Aby nawet w razie awarii było możliwe ich zachowanie, należy pamiętać o tym, żeby tworzyć kopie zapasowe. Dzięki temu nawet w momencie, gdy rozwiązanie problemu będzie wymagać całkowitego zresetowanie telefonu, nie stracisz żadnych ważnych plików.

FAQ:


1. Co zrobić, gdy ekran iPhone’a będzie czarny?

W przypadku, gdy telefon przestanie reagować, a jego ekran będzie czarny, włącz ponownie swojego smartfona, a jeśli to nie pomoże, wykonaj twardy reset lub podłącz iPhone’a do ładowania i poczekaj co najmniej godzinę.

2. Co oprócz problemów z oprogramowaniem może być przyczyną czarnego ekranu?

Czarny ekran iPhone’a 11 może wynikać również z problemów z baterią lub wyświetlaczem. Ponadto nierzadko wskazuje na to, że wcześniej sprzęt mógł upaść lub zostać zalany.

3. Jak wygląda twardy reset w iPhone 11?

Aby wykonać hard reset telefonu, naciśnij i puść przycisk zwiększania głośności, później – zmniejszania głośności, a na koniec naciśnij i przytrzymaj przycisk boczny do momentu, aż logo Apple pojawi się na ekranie.

Leave a Reply

manage cookies
Hit enter to search or ESC to close