Skip to main content

Każdy telefon wymaga odpowiedniej ochrony. Pomimo tego, że nowe modele iPhone’ów są tworzone z wykorzystaniem trwałych, odpornych na uszkodzenia mechaniczne materiałów, warto zastosować dodatkowe sposoby, dzięki którym nie będzie trzeba się martwić, że ekran telefonu zostanie porysowany, a jego obudowa pęknie. Jak zabezpieczyć iPhone przed uszkodzeniami? Który z dostępnych sposobów jest najlepszy?

Dlaczego warto zadbać o ochronę iPhone’a?


Telefon w czasie codziennego użytkowania jest narażony na różnego rodzaju uszkodzenia. Podczas upadku jego obudowa może pęknąć, a jeśli trafi wraz z kluczami lub innymi ostrymi przedmiotami do torebki, plecaka lub kieszeni, prawdopodobnie jego ekran zostanie porysowany. Obecnie wiele osób nie rozstaje się ze swoimi smartfonami, dlatego tym bardziej należy zadbać o znalezienie najlepszego sposobu, jak zabezpieczyć iPhone przed uszkodzeniami.

Dlaczego? Przede wszystkim naprawa telefonu jest nierzadko kosztowna. Ponadto po oddaniu iPhone’a do serwisu, trzeba czekać, aż specjaliści naprawią telefon, co trwa zwykle kilka dni. Oczywiście możesz również podjąć się samodzielnej wymiany ekranu lub innej części smartfona wraz ze sprzętem od NaprawToSam, jednak warto pamiętać, że zawsze lepiej zapobiegać uszkodzeniom, dlatego zabezpieczenie telefonu powinno być dla jego właściciela priorytetem od razu po zakupie.

Sposoby, jak zabezpieczyć iPhone przed uszkodzeniami


W związku z tym, że wiele osób decyduje się zabezpieczyć ekran iPhone, a także obudowę telefonu przed uszkodzeniami mechanicznymi na rynku pojawiło się już kilka możliwości, z których mogą skorzystać posiadacze smartfonów.

1. Folia ochronna do iPhone jako sposób, żeby ochronić ekran telefonu


W sklepach można spotkać m.in. folię ochronną. Jej popularność wiąże się z faktem, że doskonale dopasowuje się do ekranu telefonu i jest niemal niewidoczna. Na jej korzyść przemawia również niska cena. Warto jednak pamiętać, że zabezpieczenie smartfona w ten sposób wymaga dużej precyzji. Co więcej, folia ochronna do iPhone sprawdzi się wyłącznie do ochrony wyświetlacza przed zabrudzeniami i zarysowaniami. Niestety, założenie tego produktu na ekran telefonu nie zmniejszy prawdopodobieństwa, że zostanie on uszkodzony podczas upadku lub przygniecenia przez inny przedmiot.

2. Zabezpieczenie iPhone szkłem hartowanym


Kolejnym sposobem, aby zabezpieczyć ekran iPhone’a jest założenie na jego ekran szkła hartowanego. Tego rodzaju rozwiązanie zapewnia znacznie lepszą ochronę przed przypadkowym zbiciem wyświetlacza telefonu. Ponadto koszt zakupu akcesorium również nie będzie wysoki. Warto jednak pamiętać o tym, że szkło hartowane do iPhone jest widoczne na wyświetlaczu, przez co wiele osób uważa, że negatywnie wpływa na estetykę smartfona. Jest jednak uznawana za jeden z najlepszych sposobów na zabezpieczenie ekranu.

3. Szkło hybrydowe do telefonu — czy warto?


Na rynku dostępne jest jeszcze inne szkło ochronne — hybrydowe. Łączy ono w sobie zalety wariantu hartowanego oraz folii ochronnej. Skutecznie chroni ekran urządzenia przed zarysowaniami, a także zbiciem, a przy tym nie pozostaje tak widoczne jak szkło hartowane, ponieważ jest cieńsze.

Ponadto stosunkowo łatwo się je zakłada, co też dla wielu osób stanowi plus, szczególnie jeśli nie mają doświadczenia z tego rodzaju akcesoriami. W przypadku zakupu szkła hybrydowego od NaprawToSam, dzięki wykorzystaniu innowacyjnej substancji klejącej zakładając produkt, możesz zmieniać jeszcze jego pozycję.

Można również postawić na produkt z powłoką antymikrobową, która sprawia, że na powierzchni szkła nie gromadzą się bakterie, wirusy czy grzyby, zwiększając tym samym bezpieczeństwo użytkownika telefonu. Jeśli więc chcesz ochronić swój smartfon przed zarysowaniem na ekranie czy pęknięciem wyświetlacza, a jednocześnie zależy Ci na estetyce produktu Apple, postaw na szkło hybrydowe.

4. Etui do iPhone — sposób na ochronę i wyróżnienie swojego telefonu


Zarysowania czy pęknięcia wyświetlacza telefonu to nie jedyne uszkodzenia, na jakie podczas codziennego użytkowania narażony jest smartfon. Myśląc o jego ochronie, warto wybrać również odpowiednie etui do iPhone, które skutecznie zabezpieczy jego tył. Obecnie na rynku są dostępne tego typu akcesoria w wielu kolorach i wzorach, które dodatkowo stanowią ozdobę telefonu. Oprócz tego można zdecydować się na zakup etui zamykanego. Taka obudowa do iPhone to zabezpieczenie tyłu telefonu, a także ochrona ekranu.

5. Odpowiednia troska o telefon — sposób, aby iPhone na długo zachował swój wygląd


Ostatnim sposobem na zabezpieczenie telefonu przed uszkodzeniami jest zadbanie o niego. Oprócz zakupu etui czy szkła ochronnego warto również pamiętać, aby nie wkładać smartfona do jednej kieszeni razem z ostrymi, drobnymi przedmiotami, które mogłyby zarysować wyświetlacz. Jeśli klucze i telefon mają znaleźć się w torebce, dobrze włożyć iPhone’a do osobnej przegródki, dzięki czemu nie będzie narażony na zarysowania stalą. Ważne jest też to, aby nie zostawiać smartfona blisko krawędzi stołu, skąd mógłby spaść. Te praktyki wraz z odpowiednimi akcesoriami pozwolą zminimalizować ryzyko uszkodzenia smartfona.

Szkło hartowane, folia ochronna, etui — jaki jest najlepszy sposób na ochronę iPhone’a?


Pozostaje odpowiedź na pytanie: co wybrać — zabezpieczenie iPhone szkłem hartowanym, hybrydowym, a może folią lub etui? Wszystko zależy od własnych preferencji oraz od tego, jak użytkowany jest określony smartfon. Obecnie największą popularnością cieszą się akcesoria hybrydowe. Warto przy tym pamiętać, aby stawiać wyłącznie na produkty od sprawdzonych dostawców, które będą prawidłowo wycięte i nie wpłyną na czułość dotyku telefonu.

FAQ:


1. Dlaczego warto chronić iPhone’a przed uszkodzeniem?

Odpowiednia ochrona telefonu pozwala uniknąć kosztownej i nierzadko długotrwałej naprawy iPhone’a.

2. Czy szkło hybrydowe wpływa na czułość dotyku telefonu?

Jeśli postawisz na szkło hybrydowe wysokiej jakości, nie będzie ono negatywnie wpływać na czułość dotyku iPhone’a.

3. Czy warto zakładać szkło hartowane na telefon?

Szkło hartowane może ochronić iPhone’a zarówno przed zarysowaniem, jak i pęknięciem ekranu, dlatego dobrze je wykorzystać do zabezpieczenia wyświetlacza.

Leave a Reply

manage cookies