Skip to main content

Podczas zakupu smartfona wiele osób zwraca szczególną uwagę na to, jak długo może działać bez ładowania, czyli jakie jest zużycie baterii. Apple, wprowadzając na rynek kolejne modele swoich urządzeń, wyposaża je w coraz lepsze akumulatory. Podczas użytkowania sprzętu będą się one zużywać. Dobrze więc zadbać o oszczędzanie baterii iPhone. W jaki sposób?

Sprawdzone sposoby na wydłużenie żywotności baterii iPhone


Żywotność baterii iPhone’a jest ograniczona. Po pewnym czasie każdy użytkownik tego rodzaju sprzętu będzie musiał ją wymienić. Jednak istnieją sposoby, które umożliwiają odroczenie tego wydarzenia. Poniżej omawiamy najważniejsze z nich.

Nie przechowuj telefonu w skrajnych temperaturach


Choć sprzęt będzie działać w różnych temperaturach, warto pamiętać, że najlepiej, jeśli będzie ona wynosić od 16°C do 22°C. Jeżeli zastanawiasz się, jak dbać o baterię iPhone, szczególnie unikaj przegrzewania urządzenia w temperaturach przekraczających 35°C. To może bowiem doprowadzić do trwałego zmniejszenia pojemności baterii.

Należy także uważać, aby nie podłączać do ładowarki urządzenia, które jest narażone na tak wysokie temperatury. Oprogramowanie zatrzyma ładowanie, gdy pojemność baterii będzie zapełniona w 80-procentach, jeżeli sprzęt za bardzo się nagrzeje, jednak do szkód może dojść znacznie szybciej.

Dłuższy czas pracy — nie czekaj, aż telefon całkowicie się rozładuje


Również moment, w którym telefon zostaje podłączony do ładowania, ma wpływ na to, czy na długo zostanie zachowana dobra kondycja baterii. iPhone nie powinien całkowicie się rozładować. Warto podłączyć go do źródła energii już, gdy procent naładowania baterii wyniesie 20. Dobrze też nie zostawiać go do całkowitego naładowania — 90% wystarczy, aby móc korzystać z telefonu przez długi czas, a jednocześnie zbytnio go nie obciążać.

Sposoby na oszczędzanie baterii iPhone


Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie — jak oszczędzać baterię iPhone? Jest wiele sytuacji, w których posiadaczom telefonu szczególnie zależy na tym, aby jak najdłużej móc z niego korzystać bez ponownego ładowania. W przypadku iPhone’ów istnieje na to kilka sposobów — przedstawiamy je poniżej.

Powiadomienia a poziom naładowania baterii


Jeśli zastanawiasz się, co zrobić, by bateria iPhone trzymała dłużej, zwróć uwagę na liczbę powiadomień, które codziennie otrzymujesz. Jeśli jest ich bardzo dużo, może to znacznie wpływać na wydajność baterii. Jeżeli więc zależy Ci na tym, aby jej zużycie było jak najmniejsze, wyłącz powiadomienia z aplikacji, które w danym momencie nie są niezbędne.

Aby je wstrzymać, wejdź w ustawienia, a następnie stuknij „Powiadomienia”, aby wyświetlić listę aplikacji. Możesz też włączyć jeden z dostępnych trybów skupienia.

Wyłącz odświeżanie aplikacji w tle


Jak dbać o baterię iPhone, aby telefon działał jak najdłużej? Warto pamiętać, że pomimo tego, iż nie korzystasz cały czas ze wszystkich aplikacji, te automatycznie są odświeżane w tle. Tak odbywa się m.in. pobieranie poczty e-mail czy powiadomień z serwisów społecznościowych. Podobnie jak w przypadku poprzedniej wskazówki, warto wyłączyć pracę w tle, jeśli w danym momencie nie są Ci potrzebne wszystkie te informacje. Pocztę oraz inne wiadomości możesz sprawdzić, wchodząc w daną aplikację.

Korzystaj z trybu niskiego zużycia energii iPhone’a


Często przydatna jest też opcja niskiego zużycia energii. Czy tryb oszczędzania baterii niszczy baterię? Nie, a na dodatek pomoże w jak najdłuższym działaniu telefonu. Odpowiada za ograniczenie określonych funkcji smartfona, które w danym momencie mogą nie być potrzebne. Tryb niskiego zużycia energii sprawia, że nie działa odświeżanie aplikacji w tle ani pobieranie automatyczne. Wyłącza się również 5G oprócz strumieniowania wideo. Po czym poznać tryb oszczędzania baterii? Wystarczy spojrzeć na kolor, jaki ma ikona baterii w prawym górnym rogu ekranu, który po włączeniu opisywanej opcji jest żółty.

Wyłącz niektóre opcje w telefonie iPhone


Oszczędzanie baterii iPhone jest możliwe również poprzez ograniczenie części funkcji nie tylko w trybie niskiego zużycia energii. Jeśli nie musisz w danym momencie korzystać z usługi lokalizacji — wyłącz ją tak, aby aplikacje nie musiały ciągle pobierać informacji dotyczącej tego, gdzie aktualnie się znajdujesz. Warto także wyłączyć dane komórkowe i jeśli to możliwe używać Wi-Fi, ponieważ ono pobiera mniej energii. Jeżeli zastanawiasz się, jak dbać o baterię iPhone, zwróć również uwagę na jasność ekranu i zmniejsz ją do niezbędnego minimum.

Kiedy konieczna jest wymiana baterii w iPhonie?


Pomimo wiedzy i stosowania rad dotyczących tego, jak dbać o baterie iPhone, akumulator może po pewnym czasie wymagać wymiany. Telefon w takich przypadkach nierzadko nagle się wyłącza i szybko wyładowuje. Zauważając pierwsze oznaki tego, że akumulator smartfona nie działa poprawnie, warto go wymienić. Teraz nie trzeba oddawać smartfona do serwisu — bez trudu zamontujesz nową baterię w domu z pomocą zestawu naprawczego z baterią od NaprawToSam.

FAQ:


1. Czy tryb oszczędzania baterii iPhone niszczy baterię?

Tryb oszczędzania energii w telefonie nie wpływa negatywnie na żywotność baterii iPhone’a, może za to pomóc w jak najdłuższym działaniu bez konieczności ponownego ładowania.

2. Kiedy trzeba wymienić baterię w iPhonie?

Wymiana baterii może być konieczna, jeśli telefon nagle się wyłącza, szybko wyładowuje, a także trudno go włączyć. Przesłanką jest też napuchnięcie akumulatora.

3. Jakie funkcje wyłącza tryb niskiego zużycia energii w iPhonie?

Tryb oszczędzania energii w telefonie wyłącza odświeżanie aplikacji w tle, a także m.in. automatyczne pobieranie czy niektóre efekty wizualne.

Leave a Reply

manage cookies
Hit enter to search or ESC to close