Skip to main content

Koszyk

Ekran telefonu każdego dnia jest narażony na uszkodzenia oraz zarysowania. W związku z tym warto zadbać o jego bezpieczeństwo, aby przypadkowy kontakt np. z kluczami czy też upadek nie spowodował zniszczenia wyświetlacza. Czy warto postawić na szkło hartowane? iPhone z folią ochronną — czy to dobry pomysł? Jakie są jeszcze inne polecane rozwiązania?

Jakie zalety i wady ma folia ochronna?


Pierwszą propozycją sposobu na zabezpieczenie iPhone’a jest folia na telefon. Jakie zalety ma to rozwiązanie? Przede wszystkim po naklejeniu na ekran telefonu produkt nie wpływa negatywnie na estetykę smartfona, ponieważ pozostaje niemal niewidoczny. Co więcej, jest niedrogi, a przy tym dobrze dopasowuje się do wyświetlacza. Stanowi jednak dobry wybór jedynie dla osób, którym zależy na ochronie smartfona przed zarysowaniami, a nie uszkodzeniami mechanicznymi.

Ze względu na to, że folia ochronna jest cienka, nawet jeśli zostanie przyklejona do ekranu, po upadku lub uderzeniu telefonu wyświetlacz może się zbić. Niestety, smartfon może wypaść z ręki przez przypadek w każdej chwili. Jeżeli w wyniku takiego wypadku ekran zostanie uszkodzony, dalsze korzystanie z iPhone’a okaże się prawdopodobnie utrudnione i będzie trzeba wymienić wyświetlacz. Część osób zauważa również, że samodzielne zakładanie folii na telefon może być trudne.

Szkło hartowane — iPhone z odpowiednią ochroną


Jak zabezpieczyć iPhone przed zbiciem ekranu? Zainwestuj w szkło hartowane, które daje większą ochronę niż folia. Dzięki niemu zmniejszy się prawdopodobieństwo, że ekran smartfona zostanie uszkodzony lub porysowany, jeśli spadnie na twarde podłoże. Obecnie tego rodzaju rozwiązanie należy do najmocniejszych wśród dostępnych sposobów na zabezpieczenie wyświetlacza iPhone’a. Zazwyczaj cena tego rodzaju produktów nie jest też wysoka, co także przemawia na ich korzyść.

Niektórzy zwracają jednak uwagę na to, że po naklejeniu tego akcesorium na ekran pozostaje ono widoczne, a to może wpływać na estetykę telefonu. Zanim zdecydujesz się na ten sposób ochrony wyświetlacza, trzeba również przemyśleć wybór odpowiedniego produktu — jakie szkło hartowane? iPhone jest telefonem z wytrzymałym ekranem, jednak jeśli się go dodatkowo zabezpiecza, warto wybrać najlepsze z dostępnych na rynku rozwiązań, a tym są produkty z oznaczeniem 9H. Dzięki nim nawet jeżeli ostra krawędź klucza spotka się z telefonem — ekran zostanie nienaruszony.

Kiedy warto postawić na szkło hybrydowe?


Nie tylko szkło hartowane czy folia ochronna na iPhone mogą pomóc w zabezpieczeniu ekranu smartfona. Podczas poszukiwań odpowiedniego rozwiązania dla siebie, warto zwrócić uwagę również na szkła hybrydowe. Te łączą w sobie zalety dwóch wcześniej wymienionych rozwiązań. Przede wszystkim chronią przed zarysowaniami, a także upadkami podczas codziennego używania telefonu. Oprócz tego są stosunkowo cienkie i elastyczne, dlatego pozostają mniej widoczne od szkła hartowanego.

Szkło hybrydowe na iPhone to dobry wybór dla osób chcących połączyć funkcjonalność z doskonałym wyglądem. Co więcej, tego rodzaju produkty zazwyczaj bez trudu się zakłada. Nowoczesne substancje klejące, które wykorzystywane są w dobrych akcesoriach do ochrony wyświetlacza, umożliwiają ewentualne modyfikacje ich ułożenia, co sprawia, że z montażem poradzą sobie nawet osoby robiące to po raz pierwszy. Opisywane szkła ochronne często są też wyposażone w specjalną powłokę zapobiegającą przed rozwojem bakterii i grzybów na jej powierzchni, a co za tym idzie, zwiększającą higienę korzystania z telefonu.

Na co zwrócić uwagę wybierając folię lub szkło ochronne?


Jest kilka kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę niezależnie od tego, czy chce się kupić folię, szybkę hybrydową czy szkło hartowane. iPhone powinien mieć skuteczną ochronę, dlatego warto wybierać wyłącznie akcesoria pochodzące od sprawdzonych dostawców. Takie znajdziesz w naszym sklepie internetowym. Oprócz tego podczas poszukiwania odpowiedniego wariantu należy zwrócić uwagę na jego dopasowanie do określonego modelu telefonu. iPhone X będzie potrzebować innej szyby ochronnej niż np. iPhone 12 Pro.

Źle dopasowane szyby czy folie ochronne nie spełnią swojej funkcji, podobnie jak uszkodzone produkty. Tego rodzaju akcesoria muszą przylegać do ekranu smartfona, a wszelkie wycięcia powinny być wykonane w taki sposób, aby wyglądały estetycznie. Co więcej, jeśli kupuje się szkło, należy sprawdzić, czy zostało dostosowane do telefonu z ekranem dotykowym. W innym przypadku może znacznie utrudniać korzystanie z iPhone’a.

Folia czy szkło ochronne — co wybrać, aby zabezpieczyć ekran telefonu?


Pozostaje jeszcze odpowiedź na pytanie — szkło czy folia? iPhone wymaga odpowiedniej ochrony, jednak to, za pomocą jakich produktów zostanie zabezpieczony, zależy od potrzeb i oczekiwań właściciela sprzętu Apple. Folia wystarczy, jeśli ktoś nie zabiera swojego smartfona często ze sobą i korzysta z niego głównie w domu. Warto jednak pamiętać, że również w tym miejscu telefon może upaść, a wymiana ekranu dotykowego w takim przypadku jest kosztowna. Aby zwiększyć ochronę telefonu przed uszkodzeniami mechanicznymi, zainwestuj w szkło ochronne od sprawdzonego producenta.

FAQ:


1. Dlaczego warto korzystać z akcesoriów zabezpieczających ekran telefonu?

Smartfony codziennie są narażone na wiele uszkodzeń mechanicznych oraz zarysowań, szczególnie jeśli nosi się je w torbie czy kieszeni. Odpowiednie produkty mogą je przed tym uchronić.

2. Czy szybka na ekranie iPhone’a wpływa na estetykę telefonu?

Szyby hartowane pozostają widoczne po naklejeniu ich na ekran telefonu. Mniej widoczne są natomiast produkty hybrydowe i to je poleca się osobom, którym zależy na tym, aby akcesorium ochronne mniej rzucało się w oczy.

3. Jakie zalety ma szkło hartowane?

Szkła ochronne hartowane zapewniają większą ochronę ekranu przed jego porysowaniem, a także pęknięciem podczas upadku.

Leave a Reply

manage cookies