Skip to main content

Niemal każdy właściciel telefonu chce, aby jego sprzęt działał jak najdłużej bez konieczności podłączania go do prądu. W końcu telefon towarzyszy wielu osobom wszędzie. Nowe modele smartfonów wyposażane są w coraz lepsze akumulatory. Jaka jest pojemność baterii w iPhone 11? Co zrobić, aby urządzenie działało jak najdłużej bez ładowania?

Ile wynosi maksymalna pojemność baterii w iPhone 11?


Dla większości użytkowników iPhone’ów pojemność baterii telefonu jest niezwykle ważna. Widać to m.in. w sytuacjach, gdy na rynek ma wyjść nowy model, a niemal każdy chce sprawdzić oficjalne wnioski Apple wysyłane do chińskiej agencji TENAA, w których można znaleźć informacje na temat akumulatorów, zanim telefony trafią na półki sklepowe.

Producent wyposażył iPhone 11 w większą baterię niż wcześniejszy model. Na tle wcześniej stosowanych wariantów wyróżnia się znacznie dłuższym czasem działania, a także większą lekkością, co też jest istotne dla wielu użytkowników tego rodzaju smartfonów. Ponadto plusem akumulatorów zastosowanych w opisywanym modelu jest też stosunkowo krótki czas ładowania.

Jaka jest maksymalna pojemność baterii w iPhone 11? W przypadku klasycznych modeli wynosi ona 3110 mAh. Z kolei w telefonach Pro – 3190 mAh, a Pro Max – 3969 mAh. To znaczna różnica w porównaniu z tym, co oferuje iPhone XR oraz wszystkie wcześniej wydane modele smartfonów Apple.

Na jednym ładowaniu klasycznego iPhone’a 11 możliwe jest słuchanie muzyki aż do 65 godzin. Czas ten się jeszcze wydłuży, jeśli wybierzesz telefon iPhone 11 Pro Max lub Pro. Testy sprzętu potwierdzają, że właściwie użytkowany telefon pozwala na długotrwałe korzystanie z niego bez konieczności ponownego ładowania.

Gdzie znaleźć informacje o stanie baterii w iPhone 11?


Akumulatory stosowane w telefonach Apple, podobnie jak elementy wykorzystywane przez innych producentów, ulegają zużyciu. To, jaka jest kondycja baterii, można z łatwością sprawdzić w ustawieniach smartfona. Po wejściu w nie wystarczy stuknąć w kafelek z napisem „Bateria”, a później „Kondycja baterii”. Zły stan akumulatora znacząco wpływa na czas pracy urządzenia, a nawet może prowadzić do nagłego wyłączania się sprzętu.

Jak zadbać o zachowanie dużej pojemności baterii w telefonie?


Z każdą premierą nowych urządzeń Apple stara się, aby telefony były wyposażone w coraz lepsze baterie. Warto jednak pamiętać, że po premierach kolejnych smartfonów nie trzeba rezygnować z poprzednich modeli. Jeśli jesteś posiadaczem iPhone 11 w standardowej wersji lub Pro albo Pro Max również możesz mieć długo działający akumulator. Wystarczy zastosować się do naszych rad dotyczących tego, jak zachować dobrą żywotność baterii.

Niskie i wysokie temperatury


Jeśli zależy Ci na tym, aby wydajność baterii w iPhone 11 pomimo użytkowania telefonu pozostała na wysokim poziomie, pamiętaj, aby nie narażać swojego smartfona na działanie bardzo wysokich temperatur. Szczególnie niebezpieczne może być ładowanie sprzętu, gdy ten jest gorący. Temperatura, w której urządzenie działa najlepiej, wynosi od 16 do 22°C.

Należy jednak szczególnie uważać, gdy wzrośnie ona powyżej 35°C. Dla bezpieczeństwa można też na czas ładowania ściągać z telefonu etui, które nierzadko powoduje nagrzewanie się sprzętu. Warto podkreślić, że użytkownicy iPhone’ów powinni również unikać narażania ich na zimno, ponieważ to może przejściowo zmniejszyć wydajność baterii.

Ładowanie telefonu


Dobrze pamiętać, że na to, jak będzie działać bateria w iPhone 11 ma również wpływ moment, w którym będziesz zazwyczaj ładować smartfona. Nie należy czekać, aż sprzęt się wyłączy. Odpowiednim momentem na podłączenie urządzenia do zasilania jest ten, gdy procent naładowania wyniesie 20. Dobrą praktyką będzie także odłączanie telefonu, gdy jego bateria zostanie napełniona w około 90%. Dzięki temu akumulator nie zostanie obciążony, a sam telefon będzie działać przez długi czas.

Co zrobić, żeby iPhone 11 się szybko nie wyładowywał?


Jakie są najlepsze sposoby, aby jak najdłużej działała bateria, w którą wyposażony został iPhone 11? Dane techniczne mówiące o tym, jak długo można oglądać filmy czy słuchać muzyki na danym urządzeniu to nie wszystko. Jeśli użytkownik chce, aby jego smartfon szybko się nie wyładował, powinien pamiętać o tym, żeby regularnie sprawdzać, czy wszystkie otrzymywane powiadomienia są dla niego niezbędne. Duża ich liczba może znacznie wpłynąć na to, jak długo będziesz mógł cieszyć się naładowaną baterią.

Oprócz tego dobrze również wyłączyć odświeżanie niektórych aplikacji w tle. Warto przemyśleć korzystanie z odpowiednich trybów skupienia, które pozwalają za pomocą kilku kliknięć ograniczyć działanie większości z nich. Pomocne może być też oszczędzanie baterii wyłączające odświeżanie się aplikacji w tle, dzięki czemu nie trzeba robić tego samodzielnie. Jeśli chcesz ograniczyć zużycie baterii, zmniejsz również jasność telefonu i wyłącz usługi lokalizacji, jeżeli nie są Ci w danym momencie potrzebne. Warto także korzystać z połączeń Wi-Fi, jeżeli długi czas spędza się w internecie.

Kiedy wymienić baterię w iPhone 11?


Tak jak zostało wcześniej wspomniane, bateria w miarę korzystania z telefonu ulega zużyciu. Nie oznacza to jednak, że w momencie, gdy nie będzie mieć pełnej sprawności, musisz zainwestować w nowszy model taki jak iPhone 12 Pro Max czy iPhone 13. Wystarczy, że wymienisz baterię.

Kiedy należy o tym pomyśleć? Przede wszystkim, gdy smartfon zbyt szybko będzie się wyładowywać lub zacznie się nagle wyłączać. W takich przypadkach nie trzeba jednak jechać z telefonem do serwisu. Zamiast tego można wybrać oferowany przez NaprawToSam zestaw naprawczy z baterią dostosowaną do iPhone’a 11.

FAQ:


1. Co zrobić, aby bateria w telefonie się tak szybko nie wyładowywała?

W zmniejszeniu szybkości wyładowywania się iPhone’a 11 może pomóc wyłączenie niektórych funkcji (np. lokalizacji), a także zrezygnowanie z powiadomień i odświeżania niektórych aplikacji w tle.

2. Jaka jest maksymalna pojemność baterii w iPhone 11?

Maksymalna pojemność baterii w iPhone 11 wynosi 3110 mAh.

3. Czy gdy bateria się zużyje, konieczna jest wymiana całego telefonu?

Jeśli bateria ulegnie zużyciu, nie musisz wymieniać całego telefonu – z odpowiednim zestawem naprawczym przywrócisz swojemu smartfonowi sprawność.

Leave a Reply

manage cookies
Hit enter to search or ESC to close