Skip to main content

Korzystanie z „niezniszczalnej” Nokii 3310 może być w dzisiejszych czasach nieco kłopotliwe. Mimo tego, że nowoczesne telefony są o wiele sprawniejsze od urządzeń kieszonkowych sprzed dwudziestu lat, wydaje się, że ich baterie są coraz słabsze. Nie musisz się jednak męczyć z niesprawnym akumulatorkiem albo przestarzałym telefonem – sprawdź, jak łatwo przeprowadzić wymianę baterii w iPhone 11.

Wymiana baterii w iPhone 11 – czy to w ogóle możliwe?


Bateria jest prawdopodobnie najsłabszym ogniwem iPhone 11. Czy wiesz, że użytkownicy zauważają spowolnienie pracy baterii w iPhone już po ok. 2 latach od zakupienia sprzętu? To ciekawe, skoro urządzenia Apple są dość solidnie wykonane i działają bez zarzutu nawet przez 4 lata. Krótka żywotność baterii do urządzeń wymaga zatem wymiany sprzętu albo zakupu nowego komponentu. Jednak czy w ogóle można wymienić baterię do smartfona?

Starsze modele telefonów umożliwiały szybką wymianę baterii – wystarczyło wysunąć plastikową obudowę i odchylić akumulatorek. Jakiś czas temu w nowoczesnych urządzeniach producenci zaczęli powoli od tego odchodzić. Dzisiaj wymiana baterii iPhone wymaga kilku dodatkowych kroków, jak odkręcenie śrubek czy odłączenie złącz, ale z powodzeniem można ją przeprowadzić.

Jak rozpoznać konieczność wymiany baterii w iPhone 11 Pro Max?


Jeśli czytasz ten artykuł, bardzo prawdopodobne, że doświadczasz właśnie nieprawidłowego działania baterii i szukając informacji w internecie, przekierowano Cię na naszą stronę. To świetnie! Wspólnie rozejrzymy się za innymi symptomami uszkodzenia oraz zastanowimy się, co na nie poradzić.

Sygnałów o konieczności wymiany baterii może być wiele:

 • powolna praca urządzenia,
 • wyłączanie, mimo informacji o kilkunastu procentach baterii,
 • restartowanie sprzętu podczas rozmów czy robienia zdjęć,
 • konieczne jest częste ładowanie telefonu,
 • przedłużony czas ładowania.

Niezależnie od źródła problemu szybko i skutecznie przeprowadzimy Cię przez jego rozwiązanie. Chodzi o komfort użytkowania sprzętu, który umożliwia Ci rozrywkę, ale także pracę oraz kontakt z najbliższymi, nie należy zatem zwlekać z usunięciem usterki.

Wymiana baterii iPhone w profesjonalnym serwisie


Jeśli już wiesz, że kondycja baterii jest nie najlepsza, pomyśl o jej naprawie. Zasadniczo możesz skorzystać z jednego z trzech rozwiązań:

 • poprosić o pomoc autoryzowany serwis Apple,
 • skorzystać z naprawy pogwarancyjnej w innym serwisie,
 • samodzielnie naprawić telefon.

Wymiana baterii iPhone 11 w serwisie jest najłatwiejsza – wystarczy, że przedstawisz swój problem ze smartfonem i zostawisz go u specjalistów. Czas naprawy w serwisie to jednak przynajmniej parę dni. Problemem mogą być także wysokie koszty takiej usługi (od 300 nawet do ponad 1000 złotych).

W przypadku naprawy w autoryzowanym serwisie możesz spotkać się też z odmową wymiany baterii, jeśli urządzenie nosi ślady innych uszkodzeń. Widząc np. zbitą szybkę i uszkodzoną tylną klapkę w smartfonie z wolno działającą baterią, serwisant musi zaoferować usunięcie wszystkich usterek jednocześnie. Wycena takiej usługi będzie oczywiście odpowiednio droższa niż sama wymiana baterii.

Samodzielna naprawa jest natomiast o wiele tańsza – koszt wymiany baterii w domu to tylko cena za zestawy naprawcze do iPhone 11, które możesz zamówić w naszym serwisie. Wygodnie przeprowadzisz demontaż baterii nawet zza własnego biurka i już w krótkim czasie (wystarczy niecała godzina) możesz cieszyć się działającym poprawnie telefonem. Nie czekaj, aż zły stan baterii uniemożliwi Ci codzienne korzystanie ze sprzętu i przeprowadź wymianę podzespołów – sprawdź poniżej, jakie to proste!

Wymiana baterii w iPhone 11 – przebieg naprawy


Przed rozpoczęciem naprawy rozłóż nasz zestaw naprawczy na równej, twardej powierzchni i zadbaj o dobre źródło światła. Lampa czy okno zapewni Ci wygodne korzystanie z narzędzi oraz poprawi precyzję Twoich ruchów. Dodatkowo wyłącz także swój iPhone 11 na czas „operacji”.

 1. Odkręć śrubki przy gnieździe do ładowania.
 2. Wepchnij żyletkę pomiędzy obudowę a ekran i podważ go. Następnie użyj trójkątnego otwieraka, aby wydobyć ekran z zaczepów przy krawędziach.
 3. Otwórz delikatnie smartfona i usuń osłonę złącza baterii, a następnie delikatnie wypnij złącze baterii z gniazda.
 4. Usuń osłonę złącz modułu ekranu, a następnie wypnij złącza wyświetlacza, digitizera oraz złącze modułu z czujnikami i głośnikiem.
 5. Otwórz dolną pokrywę, a następnie przeprowadź demontaż wibracji oraz głównego głośnika.

Zobacz pełną instrukcję – powyżej umieściliśmy tylko kilka początkowych kroków. W pełnym opisie znajdziesz szczegółowe porady oraz wideoporadniki, dzięki którym naprawa przebiegnie znacznie łatwiej.

Wymiana szybki jest nieco łatwiejsza niż demontaż baterii, ale nie martw się – zachowaj szczególną ostrożność i zapoznaj się z naszymi pełnymi instrukcjami, a z pewnością dasz sobie radę. W razie pytań napisz lub zadzwoń – chętnie Ci pomożemy!

NaprawToSam – serwis iPhone w Twoim domu!


Zanim rozpoczniesz wymianę części, zaopatrz się w dopasowane do danego modelu baterie. Nie staraj się oszczędzić i unikaj podróbek części z Chin. Tańsze zamienniki są zazwyczaj znacznie gorszej jakości, o czym prawdopodobnie szybko się przekonasz. Nie warto ryzykować dalszymi awariami sprzętu, zatem lepiej jest od razu skorzystać z oryginalnych komponentów z naszego sklepu.

W NaprawToSam dostarczamy oryginalne części do smartfonów na terenie całej Polski. Z naszymi produktami rozwiążesz problemy z ładowaniem i nie tylko. Wymiana wyświetlacza? W tym też z przyjemnością Ci pomożemy – sprawdź nasze poradniki w zakładce „Instrukcje”. Dzięki dokładnym opisom krok po kroku oraz krótkim filmom z powodzeniem samodzielnie przeprowadzisz naprawę baterii czy ekranu.

FAQ


1. Kiedy potrzebna jest wymiana baterii w iPhone 11?

Istnieje kilka objawów uszkodzenia baterii, np. powolne ładowanie i powolna praca urządzenia, a także jego restartowanie lub wyłączanie.

2. Ile kosztuje wymiana baterii iPhone’a w profesjonalnym serwisie?

Serwis Apple lub inne serwisy naprawcze oferują różne stawki. Wymiana baterii iPhone 11 może kosztować od 300 nawet do ponad 1000 złotych. Samodzielna wymiana po uszkodzeniu baterii jest o wiele tańsza.

3. Jak może być wymieniona uszkodzona bateria w iPhone 11?

Możesz to zrobić własnoręcznie – zaopatrz się w nasz zestaw naprawczy i nową baterię, a następnie sprawdź poradniki na stronie internetowej NaprawToSam. Na pewno sobie poradzisz!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
manage cookies
Hit enter to search or ESC to close