Skip to main content

Wymiana baterii w iPhone jest jednym z najczęściej wykonywanych napraw, zwłaszcza w starszych modelach, gdyż po kilku latach użytkowania bateria zaczyna tracić swoją wydajność. Niektórzy użytkownicy decydują się na samodzielne naprawy, inni korzystają z usług autoryzowanych serwisów Apple. W ostatnim czasie pojawiły się jednak informacje o podwyżkach cen wymiany baterii w autoryzowanych serwisach Apple. Jakie są aktualne ceny wymiany baterii?

 

Apple wprowadza podwyżki cen wymiany baterii w autoryzowanych serwisach

Na początku roku Apple ogłosiło, że od 1 marca 2023 roku ceny wymiany baterii w autoryzowanych serwisach wzrosną o 130 złotych. Rzeczywistość zweryfikowała wstępnie zapowiadane podwyżki, a finalnie kwoty wzrosły o 150 złotych. To już kolejna podwyżka cen wymiany baterii w ciągu ostatnich kilku lat, co może wpłynąć na decyzję klientów, którzy zastanawiają się, gdzie najlepiej zlecić wymianę baterii swojego iPhone’a.

Ceny wymiany baterii w autoryzowanych serwisach Apple w 2023 roku

Po prezentacji nowego modelu okazało się, że cena wymiany baterii w iPhone’ach 14 jest znacznie wyższa niż w przypadku ich poprzedników. W momencie premiery wynosiła ona aż 589 złotych, co oznaczało podwyżkę o 80% w porównaniu do ceny wymiany baterii w iPhone’ach 13 i kilku innych poprzednich wersjach, która wynosiła wtedy 329 złotych.

W tym roku Apple podjął decyzję o zmniejszeniu różnicy w cenie wymiany baterii pomiędzy najnowszymi i nieco starszymi modelami iPhone’ów. Niestety, zamiast obniżenia ceny wymiany baterii w iPhone’ach 14, firma postanowiła podwyższyć ją dla wcześniejszych modeli.

Nowe oficjalne ceny wymiany baterii (wszystkie modele):

  • iPhone 14: 589 zł
  • iPhone 13/12/11/XS/XR/X: 479 zł
  • iPhone 8/7/SE 1.-3. gen.: 379 zł

Alternatywa dla autoryzowanych serwisów – samodzielna naprawa

Wymiana baterii w iPhone może okazać się kosztowna, szczególnie jeśli korzystamy z usług autoryzowanych serwisów Apple. Niemniej jednak ciekawą alternatywą, która pozwala zaoszczędzić pieniądze, jest samodzielna naprawa. Choć może wydawać się trudna, to w rzeczywistości nie jest to takie skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Sam proces wymiany baterii nie wymaga specjalnych narzędzi ani umiejętności, a wiele osób jest w stanie sobie z tym poradzić bez większych problemów. Sprawdź nasze instrukcje i zobacz jakie to proste!

Ceny baterii w NaprawToSam:

  • iPhone 12/11/XS/XR/X: 150 zł – 180 zł
  • iPhone 8/7/6/5s/SE 1.-2. gen.: 50 zł – 100 zł

Jeśli planujesz przeprowadzić wymianę baterii po raz pierwszy, warto zaopatrzyć się w nasze gotowe zestawy naprawcze, w których znajdują się wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy do przeprowadzenia samodzielnej naprawy iPhone’a.

FAQ:

  • Czy wymiana baterii w autoryzowanym serwisie Apple jest warta swojej ceny?

Wiele zależy od indywidualnych preferencji i sytuacji finansowej. Autoryzowany serwis Apple oferuje oryginalne baterie oraz gwarancję na usługę, co może być ważne dla niektórych użytkowników. Jednak, jeśli cena jest dla Ciebie kluczowym czynnikiem, samodzielna wymiana baterii może być bardziej opłacalna.

  • Czy samodzielna wymiana baterii może zaszkodzić mojemu iPhone’owi?

Jeśli nie jesteś doświadczonym technikiem, samodzielna wymiana baterii może wiązać się z ryzykiem uszkodzenia telefonu. W takim przypadku warto rozważyć skorzystanie z usługi gwarancji udanego montażu lub zakup zestawu do samodzielnej wymiany baterii z odpowiednimi narzędziami.

  • Ile czasu zajmuje wymiana baterii w iPhone?

Wymiana baterii w autoryzowanym serwisie Apple może zająć od kilku godzin do kilku dni w zależności od dostępności części oraz ilości zleceń. Samodzielna wymiana baterii może zająć od 30 minut do godziny, w zależności od modelu iPhone’a i stopnia trudności wymiany baterii.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
manage cookies
Hit enter to search or ESC to close