Skip to main content

Wiele osób wykorzystuje swoje smartfony do słuchania muzyki czy podcastów, czasami także do oglądania filmów. W przypadku tego rodzaju rozrywki liczy się przede wszystkim jakość dźwięku i wygoda. Właśnie dlatego słuchawki stały się jednym z najpopularniejszych akcesoriów, którymi uzupełniamy swoje urządzenia. Jakie słuchawki do iPhone warto wybrać? Bezprzewodowe czy może przewodowe? Sprawdźmy zalety obu modeli!

Słuchawki do iPhone’a – checklista na początek

Dobre słuchawki to takie, które będą w stanie spełnić wszelkie oczekiwania nabywcy, lecz także nie nadwyrężą zbyt mocno jego portfela. Połączenie obu tych cech jest domeną wyłącznie kilku najpopularniejszych producentów, liczących się w branży elektronicznej oraz audio. Warto, aby Twoje słuchawki bezprzewodowe oraz przewodowe były:

 • Nowe i objęte okresem gwarancyjnym – wiele osób w celu pewnych oszczędności decyduje się na zakup urządzeń używanych. To błąd z dwóch powodów – po pierwsze higieny, a po drugie braku możliwości przeprowadzenia przez sprzedawcę lub serwis napraw gwarancyjnych. A słuchawki douszne czy nauszne, jak z pewnością wszyscy wiedzą, potrafią wiele kosztować.
 • Atrakcyjne wizualnie – obecnie słuchawki nauszne czy douszne służą nie tylko do generowania dźwięku – czasami stanowią dość istotną część biżuterii i dodatek do stroju. Różne są kolory, wykończenia, a nawet kształt czy inne cechy wizualne. Wszystkie są tak samo istotne.
 • Wygodne – niekiedy bezprzewodowe słuchawki douszne czy przewodowe mogą sprawiać duży dyskomfort w trakcie użytkowania, dlatego warto sprawdzić nowy model właśnie pod tym kątem jeszcze przed zakupem.

Jakie słuchawki do iPhone’a wybrać?

Odpowiadając sobie na pytanie, jakie słuchawki do iPhone wybrać, warto także wziąć pod uwagę ich konstrukcję, a tym samym również sposób ich użytkowania. Pod terminem „słuchawki” kryje się tak naprawdę kilka różnych urządzeń o zupełnie odmiennych cechach i charakterystyce.

 • Słuchawki douszne – to najpopularniejszy wybór dla wszystkich osób, które chcą, aby akcesoria te były praktycznie niezauważalne dla innych. Do tej podkategorii zaliczają się modele standardowe i douszne, które zatrzymują się na małżowinie usznej, a także dokanałowe, wyposażone w piankowe lub gumowe nakładki, które wypełniają cały kanał uszny.
 • Słuchawki nauszne – bardzo popularne wśród osób, które używają tych akcesoriów także we własnym domu. Są wygodne i łatwe w ściąganiu, zatem stanowią podstawowy wybór dla wszystkich tych, którzy oczekują jak najwyższej wygody, kosztem np. problemów z założeniem na nie czapki. Oczywiście i one dzielą się na zamknięte, które odcinają od świata zewnętrznego, oraz na otwarte, które to z kolei dopuszczają do środka dźwięki otoczenia.

Dla większości osób najważniejsze jest jednak to, czy wybrany model słuchawek należy połączyć z telefonem bezprzewodowo lub przewodowo.

Słuchawki do iPhone – przewodowe

Słuchawki przewodowe są standardowe i doskonale znane nam wszystkim, mają ugruntowaną pozycję rynkową i są oceniane przez większość osób jako bezawaryjne i bezproblemowe. Jak jest w rzeczywistości? Bardzo różnie, gdyż tak naprawdę słuchawki do iPhone przewodowe mogą również ulec usterkom, lecz częstotliwość ich występowania zależy przede wszystkim od marki, na której produkt się zdecydujesz. Najlepsze słuchawki przewodowe mają zalety takie jak:

 • Łatwość połączenia – aby rozpocząć słuchanie muzyki czy audiobooków na słuchawkach przewodowych, wystarczy połączyć je ze smartfonem. Oczywiście kluczem jest wtyczka, która musi pasować do gniazda w samym urządzeniu. Jeśli tak jest, to tak naprawdę możesz przejść do odsłuchu w zasadzie od razu i bez zbędnych ustawień.
 • Brak potrzeby ładowania – słuchawki przewodowe nie wymagają zewnętrznego źródła zasilania, jeśli oczywiście nie zostały fabrycznie wyposażone w funkcję redukcji szumów, zatem nie trzeba obawiać się ich wyładowania w najmniej oczekiwanym momencie.
 • Brak opóźnień w transmisji dźwięku – w przypadku niektórych słuchawek Bluetooth podstawowym problemem są opóźnienia, czyli „rozjeżdżanie się” dźwięku w stosunku do tego, co dzieje się na ekranie telefonu. Ta sytuacja bywa szczególnie widoczna podczas oglądania filmów lub grania w gry wideo, niezauważalna jednak w trakcie słuchania muzyki.

Słuchawki do iPhone – bezprzewodowe

Słuchawki bezprzewodowe Apple oraz innych marek mają wiele przewag w stosunku do modeli przewodowych, lecz także kilka wad, przez które nie są oceniane jako jedyna słuszna opcja dla nowoczesnych fanów konsumpcji treści multimedialnych. Urządzenia te przede wszystkim ze względu na znacznie większe zaawansowanie techniczne mogą ulegać częstszym awariom, lecz nadrabiają ten fakt wieloma zaletami, wśród których warto wymienić:

 • Brak kabli – ta prozaiczna z pozoru cecha ma ogromny wpływ na komfort użytkowania. Słuchawki bezprzewodowe mogą sprawić, że poczujesz się, jakbyś ich wcale nie miał na sobie. Kabel może nieco ciągnąć, krępować ruchy, a w ostatecznym rozrachunku ulec zniszczeniu wskutek przecięcia lub naderwania przy gnieździe.
 • Nowoczesny wygląd – warto wiedzieć, że słuchawki bezprzewodowe nauszne lub douszne potrafią naprawdę dobrze wyglądać, szczególnie gdy ich kolor jest kontrastowy i mocno nasycony.

Do niedawna te niewielkie urządzenia były wyposażone w mikroskopijną baterię oraz cechowały się nikłą trwałością. Inaczej jest obecnie, kiedy to baterie mają większą pojemność, a etui ładujące stale je ładuje energią skumulowaną w znacznie większym akumulatorze. Zawsze warto kupić słuchawki Apple – będą pasować do Twojego smartfona i łatwo nawiążą z nim połączenie dobrej jakości.

FAQ:

 • Jakie słuchawki do iPhone warto wybrać?

Warto wybrać dobrej klasy słuchawki bezprzewodowe Apple lub przewodowe, również tej samej marki. Będą pasować do Twojego telefonu i nawiążą się z nim dobrej jakości połączenie.

 • Jakie zalety mają słuchawki do iPhone bezprzewodowe?

Słuchawki do iPhone bezprzewodowe są wygodne, gdyż nie ma plączącego się kabla, a także mogą mieć ciekawe opcje dodatkowe, np. funkcję redukcji szumów.

 • Jakie zalety mają słuchawki do iPhone przewodowe?

Słuchawki do iPhone przewodowe są przede wszystkim łatwe w użytkowaniu – wystarczy końcówkę przewodu włożyć do gniazda. Ponadto nie wymagają ładowania baterii.

Leave a Reply

manage cookies