Skip to main content

Nowe funkcjonalności dla biznesu

Samsung ogłosił rozwój swojej aplikacji SmartThings, prezentując biznesową wersję SmartThings Pro podczas InfoComm 2024 w Las Vegas. Nowa platforma, rozbudowana o funkcje dedykowane biznesom, zawiera takie innowacje jak Samsung Color E-Paper – zaawansowany cyfrowy wyświetlacz typu “papier elektroniczny”, charakteryzujący się bardzo niskim zużyciem energii; nowatorskie funkcje AI dla tablic interaktywnych oraz nową linię telewizorów UHD Samsung Business BED, zaprojektowanych z myślą o różnorodnych zastosowaniach w biznesie.

Ewolucja aplikacji konsumenckiej SmartThings

Dotychczasowa aplikacja konsumencka SmartThings, dostępna na urządzenia z Androidem i iOS, telewizory i tablety, umożliwia zarządzanie domowymi systemami RTV, AGD, klimatyzacją, oświetleniem i ogrzewaniem. Funkcja monitorowania pracy tych urządzeń oraz zużycia energii i jakości powietrza, umożliwia użytkownikom efektywne zarządzanie swoimi urządzeniami w jednym miejscu. Aplikacja wspierała produkty ponad 300 marek, dzięki współpracy w ramach Home Connectivity Alliance i międzynarodowego standardu IoT MATTER.

Technologie i możliwości SmartThings Pro

SmartThings Pro poszerza możliwości domowej automatyki Samsung o funkcje zwiększające efektywność biznesową. Platforma oferuje łatwe w obsłudze API, które ułatwiają integrację urządzeń, oraz innowacyjny tryb AI Energy Mode, który pomaga oszczędzać energię, m.in. przez zarządzanie oświetleniem i analizę obecności ludzi czy treści wideo.

Nawigacja i zarządzanie dla użytkowników biznesowych

Dzięki SmartThings Pro użytkownicy biznesowi mogą także monitorować stan łączności swoich urządzeń IoT na przejrzystym pulpicie nawigacyjnym, który wykorzystuje AI do analizy danych z urządzeń, co umożliwia lepsze zarządzanie energią i sprzętem.

2007.i211.020 smartphone mockup realistic

Wsparcie dla korporacji i partnerów biznesowych

Platforma nie tylko usprawnia działanie sprzętu w korporacjach, ale też umożliwia zarządzanie środowiskowymi aspektami takimi jak temperatura, wilgotność i oświetlenie. Obsługuje również różnorodne czujniki i kamery, rozszerzając możliwości monitorowania i kontroli. Te funkcje automatyzują zadania konfiguracyjne, zwiększając wydajność operacji i zmniejszając ogólne koszty działalności.

Współpraca z partnerami, takimi jak Cisco, Aqara i Quividi, która pokazuje integrację API w różnych aplikacjach, jest kluczowa dla wykorzystania pełnego potencjału SmartThings Pro w środowiskach biznesowych.

Podsumowanie przez lidera Samsung

Jak podkreślił Chanwoo Park, Executive Vice President w Samsung Electronics, SmartThings Pro ma za zadanie udoskonalać rozwiązania IoT dla sektora B2B, zwiększając efektywność i obniżając koszty działalności w różnych przestrzeniach komercyjnych i publicznych.

 

Podoba Ci się tekst? Podziel się opinią! Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Podziel się swoją opinią

Hit enter to search or ESC to close