Skip to main content

Pojemność baterii to bardzo ważny czynnik przy ocenie komfortu użytkowania smartfona, jak i zresztą każdego urządzenia mobilnego. Od niej zależy maksymalny czas pracy na jednym ładowaniu. Z czasem jednak każdy, nawet największy akumulator, zaczyna tracić swoje właściwości i aby dalej móc używać telefonu, trzeba zająć się naprawą.

Z poniższego artykułu dowiesz się, jaka jest pojemność baterii w iPhone 8, co to oznacza dla wygody użytkowania, jak sprawdzić kondycję baterii oraz co zrobić, kiedy jej wydajność zacznie zauważalnie słabnąć.

Dlaczego właśnie iPhone 8?


iPhone 8 to dość jeszcze młody model flagowego smartfona od Apple. Zadebiutował w drugiej połowie 2017 roku i oferował znaczne usprawnienia, w stosunku do poprzednich generacji. Jednym z istotnych czynników w ocenie tego urządzenia jest pojemność baterii. iPhone 8, co prawda, na pierwszy rzut oka wypada gorzej od swoich poprzedników, lecz ze względu na większą optymalizację systemu i usprawnienia technologiczne, mniejsza bateria w pełni wystarcza do obsługi niezbędnych funkcji, bez pogorszenia czasu pracy na jednym ładowaniu.

Nawet po latach, ten smartfon jest chętnie kupowany z drugiej ręki – co zresztą jest normą w przypadku urządzeń Apple i występuje również w iPhonach poprzednich generacji. Jednym z problemów pojawiających się w starszych, wyeksploatowanych egzemplarzach może być słaba kondycja baterii. Jakie są właściwości fabrycznie nowych akumulatorów i co zrobić w przypadku obniżenia ich sprawności?

iPhone 8 – pojemność baterii


Mówiąc o pojemności baterii iPhone 8, warto zaznaczyć, że ta wartość będzie inna w zależności od modelu urządzenia. Większa i bardziej zaawansowana wersja „Plus” posiada znacznie wydajniejszą baterię, lecz zużywa również więcej energii na zasilenie większego ekranu i pozostałych funkcji. Ogólnie pojemność baterii w omawianych smartfonach Apple kształtuje się następująco:

  • iPhone 8 – 1821 mAh,
  • iPhone 8 Plus – 2675 mAh.

Co ciekawe, jest to mniejsza wartość niż przedstawiały sobą urządzenia poprzedniej generacji – iPhone 7 i 7 Plus.

Na ile wystarczy taka pojemność? Oczywiście wszystko zależy od sposobu wykorzystania telefonu, liczby włączanych aplikacji oraz czasu aktywnego działania. Bardzo ogólnikowo powiedzieć można, że iPhone 8 z baterią w dobrej kondycji powinien wytrzymać cały dzień bez ładowania, jeżeli będzie użytkowany w standardowy sposób. Oczywiście wartość ta maleje z czasem. Czemu tak się dzieje i kiedy należy pomyśleć o ewentualnej naprawie?

Zmniejszająca się pojemność baterii iPhone 8 z czasem


Bateria w każdym smartfonie jest częścią eksploatacyjną, a więc ulega stopniowemu zużyciu. Warto zdać sobie sprawę, na czym polega to zużycie i kiedy można spodziewać się widocznego pogorszenia sprawności telefonu.

Po pierwsze, w zużyciu baterii nie chodzi wcale o czas jej użytkowania – a przynajmniej nie bezpośrednio. To, co wpływa na kondycję i stan baterii, jest liczba cykli ładowania, przez które przeszła w swojej historii oraz od sposobu wykorzystywania urządzenia. Im częściej bateria będzie ładowana, tym szybciej się zużyje.

Co ważne, nie ma możliwości sprawdzenia liczby cykli baterii w konkretnym okresie z poziomu iPhone 8 – pojemność baterii jest sprawdzana standardowym wskaźnikiem procentowym. Oprogramowanie nie podaje informacji o cyklach, jednak te dane uzyskać można, korzystając z oprogramowania na komputer (które odczytuje wszystko po podłączeniu telefonu). Jeżeli okaże się, że bateria znacząco zmniejszyła swoją wydajność, a liczba zakończonych cykli jest niewielka, może to oznaczać inną usterkę.

pojemność bateriiJak sprawdzić swoją baterię pod kątem pojemności?


Jeżeli chodzi o iPhone 8, pojemność baterii można badać na bieżąco. System już od piątej generacji smartfonów z logo nadgryzionego jabłka (paradoksalnie z oznaczeniem 6 – nie licząc wersji „s”) oferuje swoim użytkownikom bieżące śledzenie zużycia (mówimy o systemie iOS 11.3 i nowszym). Wystarczy wejść w:

Ustawienia –> Bateria –> Kondycja baterii

W tej zakładce znajduje się informacja o procentowej pojemności baterii, w odniesieniu do fabrycznie nowego egzemplarza. Dzięki temu na bieżąco można śledzić bezpośrednie jej zużycie. Oprócz tego na ekranie widoczne jest powiadomienie o ewentualnej gotowości na szczytowy pobór mocy. Ta informacja określa, czy w przypadku określonej w danym czasie pojemności baterii w iPhone 8, jest możliwe sprawne obsługiwanie wszystkich funkcji i aplikacji

Może wystąpić sytuacja, w której urządzenie wyłączy się, ponieważ nie będzie w stanie prawidłowo obsłużyć niezbędnych funkcji – po wszystkim jednak powinien pojawić się komunikat wskazujący na włączenie zarządzania wydajnością, które ma za zadanie zmniejszyć pobór energii przez telefon.

Jeżeli w iPhone 8 pojemność baterii spadnie do bardzo niskiego poziomu, system wyświetli odpowiedni komunikat.

Słaba pojemność baterii w iPhone 8 – czy konieczna jest wymiana urządzenia?


Oczywiście, że nie! Choć oczywiście bateria w iPhone 8 nie jest przeznaczona do łatwej wymiany bez specjalnych środków, to wcale nie oznacza, że nie ma rady na problemy z tym podzespołem. Wymianę baterii oferuje nawet oficjalny, Autoryzowany Serwis Apple. W przypadku ważności gwarancji (i po pozytywnej weryfikacji) cała naprawa będzie wykonana za darmo. Jeżeli chodzi o naprawy pogwarancyjne, trzeba przygotować się na wydatek przekraczający 300 zł.

Warto zaznaczyć, że wymianę – ze względu na słabą pojemność baterii w iPhone 8 lub jakiekolwiek inne uszkodzenia – oferują również nieoficjalne serwisy i punkty naprawcze.

Zestaw naprawczy – sposób na obniżoną pojemność baterii w iPhone 8?


Wymiana baterii to krok, który może znacząco wydłużyć żywotność iPhone 8. Co ważne, nie trzeba koniecznie oddawać urządzenia do zewnętrznych serwisów. Całą operację możesz wykonać w zaciszu swojego domu. Wszystko dzięki zestawom naprawczym z baterią do iPhone 8.

Taki kompleksowy produkt zawiera zestaw podzespołów i narzędzi, które niezbędne będą do wykonania naprawy. W tym przypadku jest to:

  • bateria,
  • wkrętaki o kilku kształtach,
  • przyssawka – do otwarcia telefonu,
  • otwierak,
  • szczypce, pęseta,
  • pozostałe akcesoria – podkładki, instrukcje itp.

W kontekście zakupu jednego z takich zestawów bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na jakość oferowanej baterii. Są to zwykle zamienniki (oryginalną baterię dostać można jedynie w oficjalnym serwisie Apple), jednak mogą być równie trwałe i wydajne. Trzeba koniecznie upewnić się, że zostały poddane odpowiednim testom i spełniają wszelkie normy, jakie narzucane są również fabrycznie nowym bateriom do iPhone 8.

iPhone 8 – bateria o pojemności zwiększonej?


Zamiana starej baterii na zamiennik może się wiązać nawet z poprawą jej wydajności. Wszystko dzięki powiększonym bateriom do iPhone, o których pisaliśmy w osobnym artykule. Pojemność baterii w iPhone 8 może zostać zwiększona nawet do ponad 2000 mAh, co pozwala na znaczne wydłużenie czasu pracy na jednym ładowaniu.

Jeżeli zależy Ci na oryginalnej baterii, pozostaje skorzystanie z autoryzowanego serwisu, jednak trzeba przygotować się na znaczny wydatek. Jeżeli całkowicie wystarczy CI sprawdzony i przetestowany zamiennik, możesz cieszyć się zwiększoną wydajnością w atrakcyjnej cenie.

Zadbaj o właściwą pojemność baterii w swoim iPhone 8


iPhone 8 to nadal świetny i nowoczesny sprzęt, który można mieć obecnie za relatywnie niewielkie pieniądze. Smartfony od Apple znane są z wysokiej jakości wykonania, dlatego wielu ich użytkowników stara się przedłużyć ich żywotność za pomocą wymiany części eksploatacyjnych, których zużycie jest całkowicie naturalne.

Pojemność baterii w iPhone 8 całkowicie wystarcza na komfortowe użytkowanie od nowości, lecz z czasem jej kondycja ulega osłabieniu. W przypadku konieczności jej wymiany warto rozważyć skorzystanie z serwisów oferujących wysokiej jakości zamienniki. W grę wchodzą również baterie powiększone, dające jeszcze lepsze możliwości oraz zestawy naprawcze z baterią do samodzielnej wymiany.

Pamiętaj, że kondycję i pojemność swojej baterii w iPhone 8 sprawdzisz z łatwością z poziomu ustawień systemu. Warto monitorować sytuację, aby stale cieszyć się najwyższą wydajnością.

FAQ


1. Jaka jest pojemność baterii w iPhone 8?

W przypadku standardowego iPhone 8 pojemność baterii wynosi 1821 mAh, natomiast w wersji Plus jest to 2675 mAh.

2. Jak sprawdzić kondycję swojej baterii?

System w iPhone 8 pozwala sprawdzić kondycję baterii z poziomu ustawień. Wystarczy wejść w Ustawienia > Bateria > Kondycja baterii i sprawdzić procentowy wskaźnik porównujący używaną baterię do wydajności fabrycznie nowego egzemplarza.

3. Co zrobić, kiedy bateria w iPhone 8 jest zużyta?

Jeżeli smartfon jest na gwarancji, można skorzystać z bezpłatnej wymiany w oficjalnym serwisie Apple. Po tym okresie korzystniejszy cenowo jest wybór pozostałych serwisów. Możesz również wymienić baterię samodzielnie, korzystając z zestawu naprawczego.

One Comment

Leave a Reply

Hit enter to search or ESC to close