Skip to main content

Koszyk

Konferencje Apple to wydarzenia, na które czekają z niecierpliwością wszyscy fani sprzętów elektronicznych. To właśnie na nich prezentowane są nowe iPhone’y, iPady czy też MacBooki. Również na „California Streaming”, które odbyło się 14 września, Tim Cook nie zawiódł zwolenników marki. Jakie produkty zostały przedstawione na konferencji?

Nowy iPad oraz iPad Mini — czym zaskoczą użytkowników te urządzenia?


Firma Apple od lat wprowadza na rynek innowacyjne urządzenia zdobywające serca użytkowników na całym świecie. W tym roku na wrześniowej konferencji został zaprezentowany m.in. najnowszy iPad, który był zaskoczeniem dla wielu osób śledzących wydarzenie odbywające się 14 września 2021. Sprzęt ten został wyposażony w baterię umożliwiającą używanie go przez cały dzień bez konieczności ładowania.

Zaletę urządzenia stanowi również frontowa kamerka 12 Mpix z systemem Center Stage

, która jest doskonale znana osobom korzystającym obecnie z iPada Pro.

Przedstawiony na konferencji Apple iPad wyróżnia się nowym procesorem A3 Bionic, którego funkcjonalność na pewno zdążyli już poznać użytkownicy iPhone’ów 11. Na wydarzeniu został pokazany również iPad Mini znacznie różniący się od swojego poprzednika. Dzięki temu stanowi on jedno z urządzeń, które zrobiły największe wrażenie na osobach oglądających konferencję Apple. Znaczną innowacją jest zwiększenie obszaru roboczego ekranu z 7,9 do 8,3 cala przekątnej, przy jednoczesnym zachowaniu niewielkich wymiarów urządzenia. Na wygląd sprzętu wpływa też zrezygnowanie z fizycznego przycisku „Home”.

iPad Mini wyposażony jest również w kamerę tylną o matrycy 12 Mpix i daje możliwość nagrywania filmów z rozdzielczością 4K. Taką samą rozdzielczość ma też przedni aparat. Warto także docenić zaprezentowane na konferencji urządzenie 6. generacji za możliwość przyczepienia do niego dedykowanego rysika Apple, co wpływa na komfort pracy ze sprzętem.

Apple Watch Series 7 — nowy zegarek marki Apple


Na konferencji nie zabrakło również miejsca na

przedstawienie zupełnie nowego Apple Watch Series 7, który od poprzednika różni się przede wszystkim zauważalnie większym ekranem.

Dzięki temu ulepszeniu korzystanie ze sprzętu jest jeszcze bardziej komfortowe. Należy jednak zaznaczyć, że to rozwiązanie nie sprawiło, że koperta zegarka stała się większa, ponieważ zmniejszono jedynie ramkę wokół ekranu. W związku z tym inwestycja w opisywany model zegarka nie oznacza też konieczności zakupu nowego paska. Zaprezentowany Apple Watch na pewno zostanie doceniony przez użytkowników również ze względu na możliwość szybszego ładowania niż w przypadku poprzednich modeli.

Przedstawiony 14 września 2021 roku Apple Watch ma również klawiaturę QWERTY, czym wyróżnia się na tle swoich poprzedników. Znaczną zaletą sprzętu jest jego wodoodporność, a także jaśniejszy ekran, ułatwiający odczytywanie informacji z zegarka. Zwolennicy nowych technologii zauważają jednak, że wbrew plotkom, urządzenie nie zostało wyposażone w innowacyjne sensory, na które wielu fanów tego typu sprzętu czekało z niecierpliwością. Trzeba jednak zaznaczyć, że nowy produkt Apple potrafi już wykrywać upadki w czasie ćwiczeń, a także z powodzeniem automatycznie rozpoznaje rodzaj wykonywanej aktywności fizycznej.

iPhone 13 oraz iPhone 13 Mini — długo wyczekiwane telefony


Dla wielu osób jednym z najważniejszych elementów „California Streaming” 14 września 2021 było przedstawienie nowego iPhone’a 13 oraz mniejszego modelu — iPhone’a 13 Mini. Osoby, marzące o odświeżeniu wyglądu nowych telefonów Apple, mogą poczuć się rozczarowane. Modele, których dotyczyła konferencja, trudno na pierwszy rzut oka odróżnić od ich poprzedników. Swoje położenie zmieniły jednak aparaty na wysepce. Ponadto Face ID w nowym modelu zajmuje mniej miejsca, co jest szczególnie ważne dla osób, którym zależy na jak największym ekranie.

iPhone 13 został wyposażony również w matrycę OLED o 28% jaśniejszą niż jego poprzednik.

Smartfon wyposażony jest nie tylko w większą baterię, lecz także w procesor A15 Bionic, co daje mu przewagę zarówno nad wcześniejszymi modelami telefonów Apple, jak i nad produktami innych marek. Istotną rolę w opisywanych urządzeniach odgrywają aparaty. Te w najnowszym iPhonie mają 12 Mpix i łapią znacznie więcej światła od swoich poprzedników, co sprawia, że ich posiadacze mogą robić jeszcze lepszej jakości zdjęcia nawet w ciemnych pomieszczeniach. Na wydarzeniu podkreślono też opcję filmowania w trybie Cinematic Mode, umożliwiającym rozmycie tła za bohaterem wideo oraz zmianę ostrości między planami w trakcie tworzenia filmu.

Najbardziej zaawansowane — iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max


Oprócz klasycznych modeli iPhonów konferencja Apple dotyczyła również smartfonów Pro oraz Pro Max. Te zostały wyposażone w baterie, które pozwalają na jeszcze dłuższe korzystanie z telefonów bez konieczności ich ładowania. Według zapewnień w przypadku modelu Pro czas ten ma się wydłużyć o 1,5 h, natomiast model Pro Max ma działać dłużej o około 2,5 h bez podłączania sprzętu do prądu.

iPhone’a 13 Pro oraz Pro Max trzeba docenić za rozwiązanie ProMotion

, które pozwala na odświeżanie ekranu z częstotliwością nawet do 120 Hz w przypadku wyświetlania dynamicznych obrazów.

Podobnie jak w przypadku klasycznych modeli, również iPhone’y 13 Pro i Pro Max mają zmniejszoną wysepkę zajmowaną przez przednią kamerę oraz Face ID. Z kolei aparat telefonu znajdujący się z tyłu obudowy został wyposażony w tryb makro umożliwiający robienie zdjęć nawet z odległości 2 cm. Wprowadzono również ProRes Video, odpowiadające znanemu ProRAW, pozwalające na komfortową edycję nagranych klipów, które mogą być tworzone w 4K z Dolby Vision.

Jaki wpływ konferencja Apple 2021 ma na rynek używanych iPhone’ów?


Warto zaznaczyć, że na najbliższej konferencji zostaną przedstawione nowe modele MacBooka Pro, a także klasycznego wariantu tego urządzenia. Omawiając wydarzenie „California Streaming”, warto również wspomnieć o tym, jak wpłynie ono na sprzedaż używanych iPhone’ów.

Premiera urządzeń nowszej generacji powoduje większą liczbę ogłoszeń z wcześniejszymi modelami telefonów na sprzedaż, które można nabyć w korzystnych cenach

. Warto także pamiętać, że często opłacalna okazuje się inwestycja w urządzenia z niewielkimi defektami. Te można kupić nawet o kilkaset złotych taniej w porównaniu z telefonami oferowanymi w sklepach i bez trudu naprawić samodzielnie ze sprzętem NaprawToSam.

FAQ:


1. Jakie urządzenia przedstawiono 14 września na konferencji Apple?

Konferencja Apple dotyczyła wprowadzenia następujących telefonów: iPhone 13 i 13 Mini oraz iPhone 13 Pro i Pro Max, a także nowego iPada i iPada Mini. Na wydarzeniu przedstawiony został też Apple Watch Series 7.

2. Czy między modelami iPhone 12 a iPhone 13 zaszły znaczne zmiany?

Smartfony niemal nie różnią się od siebie wyglądem, jednak nowy model został wyposażony w zupełnie nowy procesor, a także m.in. w możliwość nagrywania filmów w trybie Cinematic Mode.

3. Czy wprowadzenie nowego iPhone’a wpłynie na rynek używanego sprzętu?

Wprowadzenie nowych modeli smartfonów spowoduje spadek cen wcześniejszych modeli telefonów, również tych używanych.

Leave a Reply

manage cookies