Skip to main content

Koszyk

Porady

Kiedy wymienić baterię w iPhonie?

By 31 marca 202030 czerwca, 2021No Comments
Kiedy wymienić baterię w iphonie

Żywotność baterii w iPhone, która oscyluje poniżej 80%, już znacząco wpływa na wydajność i szybkość pracy telefonu. Wszelkie aplikacje oraz procesy są spowolnione, a i czas pracy na baterii jest wyraźnie krótszy. Wtedy powinna pomóc wymiana baterii iPhona, która przywróci pełną funkcjonalność smartfona. Jakie jeszcze oznaki wskazują na to, że czas wymienić baterię na nową?

 

Ile trzyma bateria w iPhone?


Bateria jest podzespołem eksploatacyjnym, a to oznacza, że z czasem ulega zużyciu. Wydajność baterii do iPhona przewidziana jest na około 500 do 700 cykli pełnego ładowania (około 2-3 lata użytkowania), po tym czasie moc urządzenia Apple może słabnąć. Użytkownik iPhone może samodzielnie sprawdzić poziom zużycia baterii. Umożliwia to aktualizacja iOS 11.3, która sprawiła, że każdy użytkownik iPhona może kontrolować stan procentowy baterii. Zwyczajowo na telefonie Apple można pracować do 12 godzin (przy umiarkowanym użytkowaniu), po tym czasie trzeba smartfon naładować. Intensywna eksploatacja – oglądanie filmów, korzystanie z aplikacje, granie na telefonie – znacząco wpływa na skrócenie czasu użytkowania iPhone.

Obecnie w urządzeniach Apple korzysta się z baterii litowo-jonowe, które uważane są za najlepsze pod względem technologicznym i jakościowym. Są w stanie udźwignąć mnogość procesów i aplikacji, które zachodzą w telefonie. Do tego są lekkie, dzięki czemu telefony mogą przyjmować smukłe kształty. Ten typ baterii wykorzystywany jest we wszystkich smartfonach – także tych z systemem Android.

 

Kiedy wymienić baterię iPhone? 5 objawów, które wskazują, że należy to zrobić


Wymiana baterii iPhone 7 lub 6 musi nastąpić, gdy pojawią się poniższe oznaki. W niektórych przypadkach koniecznie musi dojść do wymiany, bo wadliwa bateria nie wpływa tylko na wydajność telefonu, ale w skrajnych przypadkach może go nawet uszkodzić. To 5 oznak świadczących o tym, że czas wymienić baterię.

 

 1. Telefon szybko się rozładowuje
 2. Smartfon mocno się nagrzewa
 3. iPhone nie chce się włączyć
 4. Wyłącza się przy zmianach temperatury
 5. Bateria iPhone puchnie, co jest widoczne przez wypychanie klapy obudowy

Nie ryzykuj uszkodzeniem sprzętu i dokonaj czym prędzej wymiany baterii. Na pewno zastanawiasz się, jaka jest cena baterii do iPhone lub czy możliwa jest naprawa tej starej. Akumulator telefonu nie podlega serwisowaniu, nie można już zużytej baterii przywrócić do początkowej sprawności. W grę wchodzi tylko zakup nowe. Tu pojawia się kolejne pytanie – czy można zakupić oryginalną baterię do Apple?

Zobacz nasze zestawy do samodzielnej wymiany baterii w iPhone

 • Promocja!
 • Promocja!
 • Promocja!
 • Promocja!
 • Promocja!

  Zestaw naprawczy z baterią iPhone 8

  70 100 
 • Promocja!

  Zestaw naprawczy z baterią MAX iPhone 8

  70 100 
 • Promocja!

Bateria oryginalna iPhone czy zamiennik?


Nie można kupić oryginalnej baterii do iPhona, takie oferują tylko autoryzowane punkty Apple. Poza takimi punktami nie kupisz w pełni oryginalnych części, więc nie daj się nabrać na zapewnienia sprzedawców w sklepach internetowych. Ale! Nie oznacza to, że zamienniki są gorsze. Wręcz przeciwnie.

Zestawy naprawcze do iPhone, które oferujemy, wykorzystują tzw. części OEM, czyli komponenty do urządzeń Apple, które są wykonywane przez tych samych producentów i w tych samych fabrykach co części Apple, ale nie są sygnowane znakiem oryginalności. Dzieje się tak, iż części te nie przeszły ścisłej kontroli jakości Apple, jednak nie oznacza to, że części te są gorsze.

 

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 6, 6s i 7?


Oczywiście możesz wymienić baterie w autoryzowanym punkcie Apple, ale musisz sobie zdawać sprawę z tego, że taka wymiana będzie zdecydowanie droższa i czasem nawet będzie przewyższała wartość samego telefonu (zwłaszcza jeśli chodzi o starsze modele). Wielu użytkowników telefonów Apple decyduje się na wymianę w punktach naprawczych, jednak wtedy trzeba zapłacić nie tylko za baterię, ale też za usługę wymiany i cena przez to wzrasta. Jeśli czujesz się na siłach samodzielnie wymienić niesprawną baterię w swoim iPhone, to proponujemy Ci zestaw naprawczy ze sprawdzonymi komponentami OEM.

Warto się zastanowić nad taką opcją, gdyż jest ona tańsza. Samodzielna wymiana niesprawnej baterii także nie należy do najtrudniejszych zadań.

 

 • iPhone 6 – w serwisie: ok. 200 zł, z zestawem naprawczym: 87-107 zł
 • iPhone 6s – w serwisie: ok. 250 zł, z zestawem naprawczym: 97-107 zł
 • iPhone 7 – w serwisie: ok. 300 zł, z zestawem naprawczym: 102-125 zł

Jak widać, koszt samodzielnej wymiany baterii jest nawet o połowę niższy, dlatego warto zainwestować w zestaw naprawczy Apple. Do zestawu dołączone są wszystkie części, które będą potrzebne przy wymianie baterii na nową. Ponadto warto mieć w posiadaniu taki zestaw w razie awarii: np. zalanego telefonu. Zestaw naprawczy umożliwi natychmiastową reakcję, która pomoże ocalić telefon przed całkowitym zniszczeniem.

 

Jak wymienić baterię w iPhone?


W Twoim iPhone występuje któryś z objawów, a co gorsza wszystkie, to powinieneś natychmiast podjąć decyzje o wymianie baterii. Samodzielna wymiana baterii jest prosta, a w dokonaniu tego pomoże Ci zawarty w komplecie zestaw narzędzi, w którego skład wchodzi:

 

 • Nowa bateria ze specjalną taśmą montażową
 • Śrubokręt Pentalobe
 • Śrubokręt krzyżakowy
 • Podłużny otwierak,
 • Płaski otwierak
 • Przyssawkę
 • Pęseta
 • Żyletka do podważania ekranu
 • Podkładka na śrubki.

Wymiana baterii iPhone 6s, 6 lub 7 jest dokładnie opisana w instrukcji dołączonej do zestawu. Pamiętaj, aby każde działania montażowe wykonywać na wyłączonym urządzeniu. Serwis nieznacznie różni się od modelu telefonu Apple, ale zwyczajowo trwa od 30 do 60 minut.

 • Promocja!

  Zestaw naprawczy z baterią MAX iPhone 7

  70 110 
 • Promocja!

  Zestaw naprawczy z baterią MAX iPhone 6s

  65 100 
 • Promocja!

  Zestaw naprawczy z baterią MAX iPhone 6

  65 90 

 

Jak dbać o baterie iPhone?

Udało się! Telefon działa sprawnie, a wskaźnik poziomu baterii jest znacznie powyżej 80%, to oznacza, że możesz ponownie korzystać z pełnej mocy wydajnościowej iPhone. Warto dbać o baterię, aby służyła jak najdłużej. Jest kilka sposobów na to, aby nie przeciążać baterii:

 

 • wyłącz nieużywane funkcję (lokalizację, bluetooth, aplikacje działające w tle),
 • nie ładuj akumulatora, którego poziom nie zszedł poniżej 30-40 %,
 • nie czekaj, aż iPhone się całkowicie rozładuje,
 • nie wystawiaj telefonu na działanie skrajnych różnic w temperaturach,
 • nie przejmuj się tzw. przeładowaniem, telefon może być całą noc podłączony do ładowarki.

Nie zwlekaj. Pięć krytycznych sygnałów to dostateczne powody do tego, aby wymienić baterię iPhone. Skorzystaj z naszych zestawów naprawczych lub skontaktuj się z nami. Pomożemy Ci przejście przez proces wymiany akumulatora w urządzeniu Apple, Prowadzimy także serwis i naprawę niesprawnych komponentów.

 

Leave a Reply