Skip to main content

Na oficjalnym rynku smartfonów Apple w 2021 roku znajdują się modele z lat 2016-2020. Optymalny dobór telefonu iPhone względem osobistych preferencji może umożliwić poznanie szczegółowych specyfikacji każdego z nich i dopasowanie ich do planowanego budżetu w tym zakresie. Z przyjemnością przedstawimy je w niniejszym artykule.

Jaki iPhone najlepiej kupić?


Każdego roku można spodziewać się wprowadzenia na rynek nowego modelu iPhone’a. Jego prezentacja zazwyczaj odbywa się w sezonie jesiennym i niejednokrotnie decyduje o wyborze prezentu świątecznego dla siebie lub osoby najbliższej. To, jaki telefon warto kupić, zależy od osobistych preferencji względem specyfikacji danego modelu smartfona. Mimo że każdy telefon firmy Apple zasługuje na uwagę i ma potencjał usatysfakcjonowania nawet najbardziej wymagających klientów, to warto dowiedzieć się, co mają do zaoferowania jego najnowsze modele. Nie ulega także wątpliwości, że nieodzowny wpływ na ostateczny wybór w tym zakresie ma budżet, jaki przyszły użytkownik jest gotów przeznaczyć na nowy telefon.

iPhone 12 – najnowszy model iPhone’a na rynku


Absolutnym hitem roku 2021 pośród dotychczasowych modeli telefonu Apple jest jego najnowsza wersja, czyli iPhone 12 zaprezentowany 13 października 2020 roku. Niewątpliwie skradł serca wszystkich miłośników marki Apple i można rozróżnić jego 4 następujące wersje:

 • iPhone 12 PRO MAX – jest to obecnie najdroższy, ale i najlepszy model iPhone’a dostępny na rynku. Stanowi marzenie i wzór ideału telefonu wszystkich amatorów mobilnej fotografii, ale nie tylko. Już podstawowa wersja iPhone’a 12 PRO MAX oferuje pamięć równą 128 GB i automatyczną stabilizację obrazu w obiektywie szerokokątnym. Wyróżnia go obecność nowego systemu stabilizacji obrazu (OIS) w aparacie. Kupując iPhone 12 PRO MAX, można mieć poczucie, że kupuje się najwyższej klasy smartfon i aparat fotograficzny w jednym. Jego cena waha się w granicach 5200-6000 zł.
 • iPhone 12 PRO – iPhone 12 PRO od swojej podstawowej wersji nie różni się zbyt wiele. Jest to dość nietypowe zjawisko, ponieważ w poprzednich generacjach modeli iPhone’a wersja PRO znacząco różniła się od swojego standardu, co uzasadniało także jej cenę. Niemniej jednak iPhone 12 PRO cechuje się obecnością trzech charakterystycznych obiektywów i nieco lepszą jakością obrazu. Cena tego modelu oscyluje wokół 4500-5000 zł.
 • iPhone 12 – standardowy iPhone 12 wielkością nie różni się od swojej ulepszonej wersji. Co więcej, jego wewnętrzna konstrukcja jest także złudnie do niej podobna. Różni je natomiast obecność teleobiektywu i ramki nierdzewnej w modelu PRO. Niebagatelną korzyścią, która wiąże się z kupnem iPhone 12 w tym przypadku, jest odczuwalnie niższa cena.
 • iPhone 12 mini – to obecnie najmniejszy model iPhone’a dostępny na rynku. Jego wielkość jest bowiem mniejsza od wszystkich pozostałych modeli iPhone’a SE. Można powiedzieć, że jest on idealny dla wszystkich miłośników użytkowania małych telefonów, które cechują się niezwykłą wygodą przechowywania i trzymania w dłoni. Pozostałe specyfikacje pozostają te same, co u jego większych braci.

Jakie są cechy wspólne iPhone’a 12?


 • Prędkość 5G
 • A14 Bionic – najszybszy czip smartfona na rynku.
 • Wyświetlacz OLED – daje niezwykle wysoką jakość obrazu na ekranie telefonu. Decyduje o tym brak konieczności jego podświetlania oraz bardzo wysoki kontrast.
 • Warstwa Ceramic Shield – jest to niezwykle mocna osłona telefonu, aż 4-krotnie zmniejszająca prawdopodobieństwo zbicia szybki po jego upadku.
 • Obecność trybu nocnego w aparacie.

iPhone 11 – jaki iPhone kupić?


Wielu doradców branży elektronicznej jest zdania, że zakup iPhone 11 jest obecnie najbardziej opłacalnym zakupem smartfona w 2021 roku. Wiele źródeł wskazuje także na to, że to właśnie iPhone 11 stał się najlepiej sprzedającym telefonem na świecie. Jego funkcjonalność w połączeniu z relatywnie przystępną ceną usatysfakcjonuje prawdopodobnie największą grupę konsumentów.

iPhone 11 – gwarancja satysfakcji z zakupu


iPhone 11 na rynek wszedł w 2019 roku. Charakteryzuje się on zrównoważoną specyfikacją i funkcjonalnością mocno nieodbiegającą od swojej nowszej generacji. Pierwszą różnicą pomiędzy iPhonem 11 a iPhonem 12 jest nieco mniej wydajny procesor Apple A13 Bionic. Różnica w użytkowaniu poszczególnych wersji w tym kontekście natomiast nie jest zauważalna. W iPhonie 11 brakuje ekranu OLED i modemu sieci 5G, co może stanowić znaczącą różnicę dla amatorów i miłośników sprzętów elektronicznych. Warto natomiast pamiętać, że iPhone 11 również posiada swoją wersję PRO. Niestety po wypuszczeniu iPhone 12 Apple zatrzymał jego produkcję.

Czy warto kupować starsze modele smartfona Apple?


 • iPhone X – wiele użytkowników iPhone’a X jest w pełni usatysfakcjonowanych jego użytkowaniem nawet 3 lata po premierze i nie ma potrzeby zamieniania go na lepszą generację. To właśnie ten model zapoczątkował serię telefonów z Notchem, który zmniejsza górne obramowanie wyświetlacza i zwiększa pole ekranu. Wielu klientów, szczególnie tych, którzy jeszcze nie mieli okazji być właścicielami iPhone’a, zadaje sobie pytanie, czy warto kupić iPhone’a X? My rozwiewamy wątpliwości w tym temacie i odpowiadamy, że zdecydowanie tak.
 • iPhone 7/8/6s – starsze modele iPhone’a są świetną opcją dla osób o ograniczonym budżecie względem sprzętów elektronicznych. Niższa cena iPhone może stanowić dogodną opcję także dla osób, które nigdy wcześniej nie korzystały z marki Apple, ale chciałyby ją wypróbować bez konieczności inwestycji dużego nakładu finansowego. Tego typu modele iPhone’a są w pełni satysfakcjonujące dla podstawowego użytkowania smartfona. Nie posiadają jednak funkcji szybkiego ładowania, true tone, oraz tak dobrego aparatu, jak modele nowszej generacji. Najbardziej opłacalny zakup dotyczy natomiast w tym przypadku iPhone’a 8 lub iPhone SE 2020.

NaprawToSam


Sklep internetowy NaprawToSam udowadnia, że nawet naprawa zbitego ekranu telefonu marki Apple lub samodzielna wymiana baterii w iPhone może być jeszcze prostsza, a przede wszystkim tańsza niż była do tej pory. Decyduje o tym opcja zakupu specjalnych zestawów, które umożliwiają samodzielne przeprowadzenie tego typu zabiegów. Każdy zestaw zawiera niezbędne do tego akcesoria, potrzebne części zamienne, a także instrukcję wykonania czynności, z którą poradzi sobie każdy miłośnik majsterkowania przy sprzęcie elektronicznym. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie kosztów za wykonanie tego typu usługi, a także czerpanie satysfakcji z samodzielności w tym zakresie.

Dlaczego warto nam zaufać?


Każdy zestaw zawiera instrukcję szczegółowo objaśniającą jak wymienić zbitą szybkę lub mniej wydajną baterię w sposób efektowny, ale przede wszystkim poprawny. Ideą powstania firmy i skonstruowania oferty zawierającej zestawy do samodzielnej reparacji mobilnego sprzętu elektronicznego marki Apple było wprowadzenie innowacyjności na rynek polski i zwiększenie opłacalności zakupu telefonu marki Apple.

NaprawToSam – synonim empatii względem klienta


Oprócz wysokiej jakości zestawów, eksperci firmy NaprawToSam oferują także profesjonalne doradztwo i wsparcie w obliczu usterek telefonów iPhone. Doświadczenie w naprawie smartfonów marki Apple zostało zbudowane na podstawie 8-letniego świadczenia usług w tym zakresie. Zachęcamy do kontaktu telefonicznego z naszym działem obsługi klienta pod numerem telefonu 61 250 24 41. Sklep stacjonarny znajduje się w Poznaniu przy ulicy Głogowskiej 348.

FAQ – najczęściej zadawane pytania


1. Czy warto kupić iPhone 12 pro w 2021?
Iphone 12 pro oferuje możliwość robienia najwyższej klasy zdjęć, jednak nie różni się on fundamentalnie od swojej podstawowej wersji. Ostateczny wybór może więc zależeć od planowanego budżetu.

2. Jaki model iPhone wybrać w 2021?
Odpowiedź na to pytanie zależy od oczekiwań i planowanego budżetu:
iPhone 12 PRO – najlepszy i najdroższy model iPhone’a,
iPhone 12 – podstawowa wersja iPhone’a 12 PRO nieróżniąca się od niej znacząco,
iPhone 11 – kompromis pomiędzy wysoką jakością telefonu,
iPhone X – wciąż w pełni satysfakcjonujący model iPhone’a w niezwykle korzystnej cenie. Idealny na „wypróbowanie” marki Apple, ze względu na niższą cenę.

3. Jakiego modelu iPhone’a warto unikać w 2021?
iPhone XR jest obecnie najmniej rekomendowanym modelem sprzedawanym oficjalnym kanałem dystrybucji. Uznawany jest także za najwolniejszy Smartfon Apple.

Leave a Reply

Close Menu

Kategorie produktów

[tf_product_filter id="filtry"]

Hit enter to search or ESC to close