Skip to main content

Koszyk

Po zakupie telefonu trzeba o niego odpowiednio zadbać. Choć produkty marki Apple cieszą się pochlebnymi opiniami dotyczącymi ich jakości, warto pamiętać, że ekran smartfona jest przez większość czasu narażony na uszkodzenia. Aby tego uniknąć, musisz wyposażyć się w odpowiednie akcesoria. Obecnie na rynku można znaleźć wiele tego rodzaju produktów. Jaka ochrona wyświetlacza iPhone jest najskuteczniejsza?

Dlaczego ochrona wyświetlacza iPhone jest ważna?


Producenci starają się tworzyć telefony w taki sposób, aby były one odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia czy zarysowania. Niestety, nie można zapewnić odpowiedniej ochrony wyświetlacza bez zastosowania dodatkowych akcesoriów. Smartfona często bowiem wrzucamy do torby razem z kluczami, długopisami czy innymi rzeczami, które nierzadko podczas zetknięcia z ekranem iPhone’a powodują powstawanie na wyświetlaczu nieestetycznych rys. Oprócz tego telefon w każdej chwili może upaść, co nierzadko prowadzi do pęknięcia ekranu iPhone. To z kolei zazwyczaj nie pozwala na korzystanie ze smartfona.

Wymiana ekranu dotykowego w serwisie jest zazwyczaj droga. Co więcej, trzeba poświęcić czas na zawiezienie telefonu do naprawy, a później czekać na smartfon, który często odbiera się nawet po kilku dniach. W związku z tym warto zadbać o ochronę swojego iPhone’a przed ewentualnymi uszkodzeniami.

Folia ochronna — czy warto na nią postawić?


Jednym ze sposobów na zabezpieczenie ekranu telefonu jest umieszczenie na nim folii ochronnej. Użytkownicy iPhone’ów doceniają tego rodzaju rozwiązanie za niską cenę oraz to, że produkt naklejony na wyświetlacz jest niemal niewidoczny. Ponadto dobrze dopasowuje się do smartfona. Warto jednak podkreślić, że nie jest to dobry wybór dla każdego — przede wszystkim to rozwiązanie nie uchroni przed pęknięciem ekranu, a jedynie jego zarysowaniem. Montaż folii również nie jest łatwy, a źle przyklejona nie tylko nie spełnia odpowiednio swojej funkcji, lecz także negatywnie wpływa na estetykę iPhone’a.

Szkło hartowane jako sposób ochrony ekranu


Co, jeśli nie folia ochronna? W takim przypadku warto postawić na szkło hartowane. To rozwiązanie zabezpieczy telefon nie tylko przed porysowaniem jego wyświetlacza, lecz także uchroni go przed zbiciem podczas upadku czy uderzenia. Tego typu produkt to dobry wybór dla każdego, komu szczególnie zależy na bezpieczeństwie jego telefonu. Co więcej, montaż szkła na iPhone również nie powinien sprawiać dużych problemów. Obecnie można znaleźć szkło ochronne dopasowane do modeli smartfonów Apple w korzystnych cenach, co też jest zaletą tego rozwiązania.

Przed dokonaniem zakupu trzeba jeszcze odpowiedzieć na pytanie — jakie szkło hartowane? iPhone warto zaopatrzyć w solidną ochronę, dlatego dobrze postawić na warianty o twardości 9H. Dzięki temu ekran telefonu będzie odporny nawet na zarysowania stalą. Oznacza to, że po włożeniu smartfona do jednej kieszeni z kluczami, nic mu się nie stanie. Za zakupem tego produktu przemawia też rzadka wymiana szkła hartowanego. Jest ona konieczna dopiero w momencie, gdy to założone zostanie zniszczone.

Należy pamiętać, że w przeciwieństwie do folii szkło hartowane jest grube, a przez to — widoczne. Warto wybierać produkty wyłącznie od sprawdzonych dostawców, ponieważ te źle wycięte mogą nie gwarantować pełnej ochrony ekranu, a niewłaściwie wykonane nierzadko negatywnie wpływają na to, jak czuły jest dotyk.

Jakie zalety ma szkło hybrydowe?


Alternatywą dla folii oraz szkła hartowanego jest wariant hybrydowy, który chroni ekran podobnie jak wcześniej przedstawione produkty przed zarysowaniami, a także uszkodzeniami. Te szkła są jednak cieńsze, przez co nie wpływają znacząco na estetykę telefonu. Co najważniejsze — zapewnią bezpieczeństwo komórce podczas codziennego użytkowania. Za tego rodzaju produkty trzeba nieco więcej zapłacić, jednak są warte swojej ceny.

Warto również zwrócić uwagę na szkła hybrydowe wyposażone w powłokę antymikrobową chroniącą przed bakteriami, wirusami czy pleśniami, które mogłyby być na wyświetlaczu telefonu. Często w zestawie z tego rodzaju produktami są też akcesoria pozwalające usunąć pęcherzyki powietrza powstałe podczas zakładania szyby czy naklejki, dzięki którym jej pozycjonowanie, a co za tym idzie — umieszczenie na ekranie, staje się prostsze.

Etui — czy może skutecznie ochronić ekran iPhone’a przed uszkodzeniem?


Nie chcesz zaklejać powierzchni telefonu? Etui zamykane to akcesorium, dzięki któremu również jest możliwa ochrona wyświetlacza iPhone. Tego rodzaju rozwiązanie jest skuteczne — chroni ekran przed jego zarysowaniem, a przy tym, minimalizuje wszelkie wstrząsy, co zabezpiecza przed zbiciem szkła. Co więcej, futerały są dostępne na rynku w wielu kolorach oraz wzorach, co oznacza, że możesz wybrać taki, który będzie pasować do Twoich zainteresowań, a tym samym sprawi, że dany telefon stanie się wyjątkowy.

Etui w zależności od marki może kosztować od kilku do nawet kilkuset złotych. Niestety wiele osób narzeka, że zastosowanie futerału z zamknięciem negatywnie wpływa na estetykę telefonu i jest niepraktyczne.

Jaka jest najlepsza metoda ochrony ekranu iPhone’a?


Jaka jest najlepsza ochrona ekranu iPhone’a? Wszystko zależy od określonych potrzeb oraz tego, w jaki sposób jest użytkowany dany telefon. Najczęściej jednak polecana jest szyba hybrydowa łącząca w sobie zalety folii oraz wariantu hartowanego. Dla osób, których telefon jest narażony na częste upadki, odpowiednia będzie natomiast wspomniana hartowana szyba ochronna na iPhone.

FAQ:


1. Jak chronić ekran iPhone’a przed zniszczeniem?

W celu ochrony wyświetlacza warto zastosować szkło hartowane lub hybrydowe. Pomocne będzie również wykorzystanie folii ochronnej lub zamykanego etui.

2. Jak znaleźć szkło ochronne dobrej jakości?

Szkło ochronne powinno pochodzić od renomowanego dostawcy. Warto przed zakupem upewnić się, że jest odpowiednio wycięte i nie będzie wpływać na czułość dotyku.

3. Co zrobić, aby na powierzchni szkła nie osiadały bakterie?

Jeśli chcesz uchronić się przed bakteriami, postaw na szkła hybrydowe wyposażone w specjalną powłokę antymikrobową.

Leave a Reply

manage cookies