Skip to main content

Czasami zdarza się tak, że telefon bez względu na to, jakiego jest modelu, przestaje reagować. Wówczas pierwszą czynnością, która przychodzi do głowy w celu zniwelowania problemu, jest zresetowanie telefonu polegające na jego ponownym uruchomieniu. O tym, jak zresetować iPhone’a w określonych sytuacjach opowiemy w niniejszym artykule.

Jak wyłączyć lub zresetować iPhone’a X?


Kwestia tego, jak wyłączyć iPhone’a X wydaje się banalnie prosta i oczywista. Warto jednak poznać kilka przydatnych wskazówek w tym zakresie. Konsekwencją przypadkowo popełnionego błędu może być bowiem trwałe uszkodzenie telefonu lub utrata pamięci. Warto jednak wiedzieć, że inaczej należy postąpić w przypadku określonych modeli iPhone’a, a także, że konieczne jest uwzględnienie aktualnego stanu, w którym się znajduje.

Kiedy warto wykonać twardy reset iPhone’a X?


Potrzeba ponownego uruchomienia iPhone’a może wynikać z różnych przyczyn. Jedną z najczęściej występujących jest otwarcie zbyt dużej liczby kart wyszukiwarki internetowej, zajmujących pamięć podręczną telefonu. Ich zamknięcie zazwyczaj natychmiast rozwiązuje problem i automatycznie przyspiesza jego działanie. Sytuacja niestety nieco się komplikuje, kiedy zapełniona jest także pamięć główna telefonu. Warto to mieć na szczególnym względzie, licząc na komfortowe korzystanie z tego typu sprzętu elektronicznego. W tym przypadku wskazane jest regularne zwalnianie pamięci telefonu z pomocą aplikacji iCloud lub iTunes. W iCloudzie wykupić można ponadto dodatkowe miejsce pamięci, co umożliwi automatyczne przesyłanie danych do chmury.

Co jeszcze może wpływać na potrzebę ponownego uruchomienia telefonu?


Do następnych kwestii mogących mieć nieodzowny wpływ na kondycję iPhone’a X jest nieregularność w przeprowadzaniu jego niezbędnych aktualizacji. Nawet jeśli zachodzą w odpowiednim czasie, może upłynąć chwila, zanim iPhone „dojdzie do siebie” po aktualizacji programu iOS. Zdarza się natomiast także tak, że zatrzymanie reakcji iPhone’a jest spowodowane instalacją konkretnej aplikacji. Tego typu problem najczęściej spotykany jest jednak w starszych modelach iPhone’a, w których pamięć główna telefonu jest znacznie ograniczona.

Jak zresetować Phone’a kiedy reaguje?


Jeśli telefon reaguje na dotyk, lecz robi to w znacznie spowolnionym tempie, to ponowne uruchomienie iPhone’a X może być zasadne i w pełni rozwiązać problem. Taką samą strategię można przyjąć także w przypadku, kiedy nie działa ekran dotykowy telefonu, ale możliwe jest jego wyłączenie, używając jednocześnie dwóch przycisków: Touch ID i przycisk boczny.

Co zrobić, gdy iPhone X nie reaguje? – twardy reset


Zdarzają się sytuacje, w których iPhone nie reaguje, a także nie da się go wyłączyć lub włączyć tradycyjnym sposobem. To z kolei powoduje konieczność przeprowadzenia tak zwanego „hard resetu”. Wtedy zazwyczaj można wykonać alternatywnie dwie czynności:

  • Resetowanie ustawień sieciowych – odnosi się ono do aplikacji połączonych z telefonem oraz z internetem i nie ma związku z zawartością telefonu. To zadanie może być utrudnione ze względu na brak współpracy sprzętu elektronicznego w momencie jego usterki. Warto natomiast rozważyć to rozwiązanie, jeśli smartfon „zacina się” w znacznie utrudniający użytkowanie sposób.
  • Przywrócenie ustawień fabrycznych – istnieje także możliwość wyczyszczenia całej zawartości telefonu. Przed tym zabiegiem warto jednak zrobić jej kopię zapasową, czyli tak zwany backup iPhone’a.

Co warto zrobić przed trwałym resetem iPhone’a X?


Przed przystąpieniem do tak zdecydowanego kroku, jakim jest trwały reset smartfona i usunięcie jego całej zawartości, warto podłączyć telefon do ładowania i odczekać minimum godzinę. Popularnym zabiegiem w tym zakresie jest także połączenie kablowe iPhone’a z komputerem z systemem macOS lub komputerem PC przy użyciu programu iTunes. To może wspomóc ponowne uruchomienie telefonu, a także umożliwić zwolnienie jego pamięci. Jeśli stan rzeczy się nie zmieni, pozostaje rozważenie dwóch wcześniej wspomnianych opcji.

Jak przeprowadzić „hard reset” telefonu?


Tak zwany „hard reset” jest niczym innym, jak przywróceniem urządzeniu jego ustawień fabrycznych. Oznacza to, że wszystkie dane i media na nim obecne, mogą zostać nieodwracalnie utracone, jeśli nie zostanie uprzednio wykonany backup iPhone’a X. Poniżej przedstawiamy instrukcje, jak zrobić to w sposób bezpieczny dla urządzenia.

Jak zresetować iPhone’a X w 3 krokach

1. Szybko naciśnij i puść przycisk zwiększania głośności (czas przycisku klawisza powinien trwać około 1 s.).
2. Szybko naciśnij i puść przycisk zmniejszania głośności.
3. Zanim pojawi się logo Apple na ekranie, przytrzymaj przycisk „Power” (znajdujący się z boku telefonu).

Kiedy warto skorzystać z pomocy serwisanta?


Jeśli pomimo podjęcia działań zaproponowanych w niniejszym artykule telefon nie chce się włączyć, pozostaje skorzystanie z pomocy serwisanta. To rozwiązanie może być zasadne także wtedy, kiedy użytkownik samodzielnie woli nie dokonywać przeprowadzenie „twardego resetu” i chce przekazać to zadanie w ręce specjalisty. Do sygnałów, które mogą wskazywać na konieczność uzyskania pomocy w tym zakresie, należą:

  • czarny ekran z działającym dźwiękiem smartfona,
  • niemożność korzystania z urządzenia poprzez uszkodzenie przycisku lub ekranu,
  • jeśli telefon jest w pełni naładowany, a ponowne uruchomienie nie przynosi oczekiwanych rezultatów.

NaprawToSam – innowacyjność w oferowaniu usług naprawczych


Firma NaprawToSam na rynku wyróżnia się innowacyjną propozycją metody naprawy smartfonów Apple. Swoim klientom oferuje nie tylko profesjonalne doradztwo w tym zakresie, ale przede wszystkim niezbędne akcesoria i narzędzia oraz zestawy naprawcze umożliwiające wykonanie tego zadania w sposób samodzielny. Z tym rozwiązaniem wiążę się zarówno oszczędność finansowa, jak i czasowa. Już dziś skontaktuj się z działem obsługi klienta NaprawToSam i przedstaw problem, z którym mierzy się Twój iPhone. Jesteśmy dostępni pod numerem telefonu 61 250 24 41 lub za pośrednictwem adresu e-mail kontakt@naprawtosam.pl.

NaprawToSam – zestawy naprawcze


W ofercie NaprawToSam znajdują się specjalne zestawy, które umożliwią samodzielne rozwiązanie problemów i przeprowadzenia podstawowych czynności w iPhonie X, takich jak:

  • wymiana baterii,
  • wymiana pękniętej szybki.

Każdy zestaw zawiera szczegółową instrukcję tego, jak samodzielnie wykonać powyższe czynności w sposób w pełni bezpieczny i poprawny.

FAQ – najczęściej zadawane pytania


1. Co zrobić, gdy iPhone X nie chce się włączyć?
Do najczęściej spotykanych rozwiązań w takiej sytuacji należy twardy reset lub podłączenie urządzenia za pomocą programu iTunes do komputera. Pomocne może się okazać także podłączenie telefonu do ładowania.

2. Kiedy najczęściej przeprowadza się ponowne uruchomienie telefonu iPhone’a X?
Do podstawowych przyczyn konieczności tego zabiegu nie należy brak reakcji na dotyk, lecz zawieszanie się aplikacji mediów społecznościowych.

3. Jak wykonać ponowne uruchomienie iPhone’a X, jeśli ekran jest czarny?
Aby wymusić ponowne uruchomienie iPhone’a X w takiej sytuacji, należy szybko nacisnąć przycisk zwiększania, a następnie zmniejszania głośności, a później dłużej przytrzymać przycisk boczny.

Leave a Reply

Hit enter to search or ESC to close