Skip to main content

Podczas planowania zakupu telefonu, trzeba podjąć decyzję nie tylko o marce, lecz także znaleźć odpowiedni jego model. Nie zawsze nowsza wersja smartfona jest tą lepszą. W przypadku telefonów z logiem nagryzionego jabłka wiele osób nie wie, czy lepszy będzie dla nich telefon wydany w 2018, czy ten z 2019 roku. iPhone Xs vs 11 — w który z nich warto zainwestować?

Wygląd iPhone Xs i iPhone 11 — który telefon będzie lepszy dla fanów nowoczesnego designu?


Pierwszą rzeczą, jaką widzi osoba wybierająca telefon, jest jego design. Firma Apple nigdy o tym nie zapomina, dlatego każdy kolejny telefon z jej logo zachwyca dopracowanym wyglądem. Zarówno iPhone Xs, jak i iPhone 11 nie są już wyposażone w czujniki i akcelerometr, co sprawia, że patrząc na przednią stronę tych telefonów, użytkownik widzi wyłącznie ekran i niewielkie wcięcie na przedni aparat. Jak natomiast prezentują się tylne obudowy opisywanych smartfonów?

W przypadku iPhone’a Xs można wybierać między modelami: srebrnym, złotym oraz kolorem gwieździstej szarości. Większą paletę barw zapewniają iPhone’y 11. W tym przypadku można zainwestować w telefony w klasycznych odcieniach — białym czy czarnym, a także w oryginalne smartfony zachwycające takimi kolorami jak: filetowy, czerwony, zielony czy też żółty. W związku z tym osoby, które chcą, aby smartfon był przede wszystkim designerski, powinny sięgnąć po nowszy model telefonów Apple.

Ważna dla wielu osób może być również wielkość smartfona — modele Xs są nieco mniejsze niż 11, przez co częściej wybierają je osoby, którym zależy na tym, aby smartfon wygodnie leżał nawet w niewielkich dłoniach. Warto także zaznaczyć, że w obu tych modelach tylna obudowa została wykonana ze szkła, co umożliwia ładowanie bezprzewodowe telefonów.

Wielkość i jakość wyświetlacza w modelach Xs i 11


Telefony Apple iPhone Xs oraz iPhone 11 mają inną wielkość i jakość wyświetlaczy. Ekran iPhone XS ma wielkość 5,8 cala, a iPhone 11 – 6,1. Choć różnica wydaje się niewielka, można ją zauważyć, trzymając przed sobą oba te modele. W związku z tym, jeśli szukasz smartfona z większym wyświetlaczem — postaw na iPhone’a 11.

Telefon Apple iPhone Xs został wyposażony w wyświetlacz Super Retina HD, bazujący na panelu OLED. Dzięki temu możliwe jest dokładne odwzorowanie kolorów oraz uzyskanie pożądanej głębi barw. To daje mu przewagę pod względem rozdzielczości nad modelem wydanym rok później, który otrzymał ekran Liquid Retina HD o nieco gorszych parametrach.

Należy jednak zaznaczyć, że wyświetlacz ten również będzie pokazywać wyraźne zdjęcia czy odtwarzać wideo w odpowiedniej jakości. Ponadto zarówno jeden, jak i drugi telefon są wyposażone w funkcje True Tone, co oznacza, że mogą dostosować jasność ekranu do otoczenia.

Baterie w iPhone Xs i 11 — który model może działać dłużej bez ładowania?


Bateria iPhone XS ma gorszą pojemność, gdyż iPhone 11 ma 3110 mAh, jednak warto w tym przypadku podkreślić, że zarówno jeden, jak i drugi telefon mogą pracować przez wiele godzin bez ładowania. W przypadku odtwarzania audio starszy wariant będzie działać nieprzerwanie przez około 60 godzin, z kolei iPhone 11 — 65. W związku z tym przewaga młodszego telefonu jest niewielka, jednak dla osób zwracających szczególną uwagę na żywotność baterii może być znacząca.

Procesory w telefonach Apple — A13 Bionic i A12 Bionic


Tworząc porównanie — iPhone Xs vs iPhone 11 – nie można nie wspomnieć o procesorach tych telefonów. W tym przypadku to nowszy model telefonu wypada lepiej. Model 11 został wyposażony w czip A13 Bionic mający wyraźną przewagę nie tylko nad wariantem A12, lecz także nad procesorami, w które mają inne smartfony z 2019 roku. Wtedy też w testach czip iPhone 11 dorównywał jednostkom AMD oraz Intela stosowanym w komputerach stacjonarnych.

Minus procesora A13 to nieco większa energochłonność od jego poprzednika, przez co może też szybciej się przegrzewać. Nie można stwierdzić, że wcześniej wykorzystywany czip jest znacznie gorszy od jego następcy. On również pozwala na odtwarzanie gier czy innych aplikacji, nawet tych bardziej wymagających. Podsumowując, jeśli zależy Ci na szybkości i wydajności procesora, lepiej zainwestować w iPhone’a 11. Z kolei wariant Xs będzie odpowiedni dla osób, które nie mają aż tak dużych oczekiwań odnośnie do czipu w telefonie.

iphone Xs vs 11 – który model ma lepszy aparat fotograficzny?


Zastanawiając się, czy wybrać iPhone Xs, czy iPhone 11, ciężko nie zwrócić uwagi na możliwość robienia dobrej jakości fotografii, jaką oferują oba te modele. Zarówno jeden, jak i drugi są wyposażone w podwójny aparat z tyłu, pozwalający na wykonywanie zdjęć o rozdzielczości 12 Mpix, co jest dobrym wynikiem. Smartfon wydany w 2019 roku może jednak pochwalić się lepszym aparatem przednim, co okazuje się istotne szczególnie dla miłośników wykonywania selfie. Z przodu iPhone 11 ma rozdzielczość 12 Mpix, a model Xs — 7 Mpix.

W przypadku inwestycji w iPhone 11 użytkownik otrzymuje obiektyw szerokokątny. Optyczna stabilizacja obrazu to zaleta zarówno starszego, jak i nowszego modelu telefonu od Apple. Wariant z 2019 roku ma jednak większy zoom cyfrowy oraz wykonuje lepsze zdjęcia w słabym oświetleniu, co też dla wielu osób jest istotne.

Nie można również zapomnieć o opcji nagrywania wideo. Za pomocą tylnych aparatów i w iPhone 11, i w wariancie Xs można nagrywać filmy w jakości 4K, natomiast w przypadku korzystania z przedniej kamery telefon z 2018 roku znów wypada nieco gorzej, bo pozwala na zarejestrowanie obrazu tylko w jakości Full HD. Jeśli często wykonujesz zdjęcia za pomocą swojego telefonu, publikujesz fotografie w social mediach czy po prostu zależy Ci na dobrym aparacie — postaw na telefon Apple iPhone 11.

iPhone Xs vs 11 – który model wybrać dla siebie?


Telefony iPhone Xs oraz 11 mają wiele cech wspólnych — podwójny aparat fotograficzny z tyłu, funkcja True Tone, czy też ładowanie bezprzewodowe. Jednak iPhone Xs wyróżnia lepszy wyświetlacz, a nowszy model — wydajniejszy procesor, większy ekran czy robienie zdjęć o większej rozdzielczości. Warto dokładnie przeanalizować plusy oraz minusy obu tych rozwiązań. Oba modele wciąż są dostępne z drugiej ręki w korzystnych cenach. Dobrze zwrócić uwagę na warianty z niewielkimi defektami, które obniżają cenę telefonu, a jednocześnie można je łatwo naprawić ze sprzętem z naszego sklepu.

 

FAQ:


1. Który telefon — iPhone Xs czy 11 — ma lepszy aparat?

Osoby szukające telefonu z dobrym aparatem powinny postawić na iPhone’a 11, który ma przewagę nad modelem Xs pod względem przedniego aparatu, pozwalającego na wykonywanie zdjęć oraz filmów w lepszej rozdzielczości.

2. Szukając telefonu z dobrym wyświetlaczem, który model iPhone — 11 vs Xs — będzie lepszy?

Jeśli zależy Ci na lepszym wyświetlaczu, postaw na starszy model iPhone’a, który zachwyca doskonałym odwzorowaniem oraz głębią kolorów.

3. Który model iPhone’a wybrać dla siebie?

Warto przed dokonaniem inwestycji zastanowić się, jakie parametry są dla najistotniejsze, a później sprawdzić, który z dostępnych modeli ma je lepsze.

One Comment

  • latestmodApks pisze:

    Thanks for the comparison, it really helped me make a decision. I think I’ll go with the iPhone XS, I don’t really need the new features of the 11 and the price difference is significant. Great job on the post!

Leave a Reply

Hit enter to search or ESC to close