Skip to main content

Próbujesz sprawdzić coś na swoim urządzeniu z logo Apple, lecz pojawia się sytuacja rodem z najgorszych koszmarów – telefon nie odpowiada oraz nie reaguje na jakiekolwiek działania? Sprawdź, co możesz zrobić w takiej sytuacji! Poniższy poradnik wskazuje możliwe rozwiązania sytuacji, w której iPhone 8 nie chce się włączyć i zwraca uwagę kolejne kroki, jeżeli standardowe działania zawiodą. Zapraszamy!

Możliwe usterki w urządzeniach Apple


Urządzenia z logo nadgryzionego jabłka znane są z zaawansowanych, innowacyjnych i sprawnie działających technologii, jednak im również przytrafić się mogą problemy techniczne lub zwyczajne zawieszenie systemu. Istnieje kilka podstawowych rodzajów błędu, które można rozwiązać na różne sposoby. W dzisiejszym wpisie skupiamy się na naprawie sytuacji, w której iPhone 8 nie chce się włączyć, jednak zwrócimy też uwagę na problem braku reakcji urządzenia lub pojawienia się czarnego ekranu.

Jakie mogą być przyczyny niewłączającego się iPhone 8?


iPhone 8 może się nie włączać z różnych powodów. Każdy z nich wymaga odmiennego sposobu poradzenia sobie z problemem.

 • Rozładowana bateria – choć wydaje się to banalne, na samym początku warto upewnić się, że iPhone 8 nie jest rozładowany. Nawet jeżeli został wcześniej podłączony do gniazda, ładowarka może być zwyczajnie niesprawna. Podobne kłopoty może sprawić również niesprawne gniazdo ładowania.
 • Uszkodzona bateria – w takim przypadku ponowne uruchomienie smartfona może być nawet niemożliwe. Wszystko zależy od rodzaju uszkodzenia. Tak czy inaczej, konieczna może okazać się wymiana baterii w serwisie lub skorzystanie z zestawów do iPhone z baterią do samodzielnej naprawy.
 • Uszkodzona ładowarka lub zabrudzony/uszkodzony port ładowania.
 • Nie odpowiadający (często niezaktualizowany) system.

wyłączony iphone 8

Sposoby na niewłączającego się iPhone 8


 

1. Podłącz telefon do ładowarki

Jeżeli przyczyną problemu jest rozładowana bateria, to podstawowy sposób na błyskawiczny efekt. Nie zawsze oczywiście jest tak łatwo. Może bowiem okazać się, że usterka leży po stronie ładowarki lub gniazda ładowania. Upewnij się, korzystając z podłączenia do komputera lub wykorzystując inną ładowarkę z odpowiednim wejściem.

Choć rozwiązanie wydaje się banalne, to w praktyce bardzo często okazuje się, że iPhone 8 nie włącza się właśnie z tego powodu. Nie trzeba snuć od razu czarnych wizji popsutego urządzenia. Warto wypróbować podstawowe sposoby, które mogą zadziałać od ręki.

UWAGA: Jeżeli podłączenie do ładowarki nie spowoduje widocznych efektów, nie zawsze oznacza to głębsze problemy z telefonem. Oficjalna strona Apple podaje, że rozwiązaniem niewłączającego się urządzenia może być pozostawienie go do ładowania na około godzinę, przy czym pojawienie się wskaźnika ładowania może nastąpić dopiero po pewnym czasie.

2. Wykonaj reset iPhone

Jeżeli masz pewność, że ładowarka jest sprawna, ale z jakiegoś powodu iPhone 8 jej nie zauważa, warto wykonać podstawowy reset urządzenia. To podstawowe działanie, które wykonuje się w przypadku braku reakcji lub nieodpowiadaniu urządzenia na jakiekolwiek akcje. Aby to zrobić, wciśnij i przytrzymaj przycisk on/off służący do włączania smartfona (po prawej stronie). Po chwili powinien pojawić się ekran włączania. Jeżeli i to nie zadziała, trzeba przejść do bardziej radykalnych kroków.

3. Hard reset

Wykonanie „twardego resetu” to działanie, które wymusza odcięcie urządzenia od zasilania. Jest to więc krok bardziej radykalny, w porównaniu do zwykłych prób włączenia lub tradycyjnego resetu, wykonywanego przy pomocy przycisku zasilania. Kiedy iPhone 8 nie chce się włączyć, może to być bardzo skuteczny sposób na przywrócenie smartfona do sprawnego działania. Jak wykonać hard reset w opisywanej generacji telefonów Apple?

Wystarczą 3 krótkie kroki:

 • Naciśnij na krótko przycisk zwiększania głośności,
 • Zaraz po tym naciśnij i szybko puść przycisk zmniejszania głośności,
 • Naciśnij i przytrzymaj boczny przycisk zasilania, który służy również do włączania urządzenia.

Następnie należy poczekać, aż na ekranie pojawi się logo Apple. To oznacza poprawne działanie resetu.

Zasadne wydaje się pytanie, co zrobić, jeżeli nawet ten krok zawiedzie? Jakie jeszcze istnieją rozwiązania, które mogą przywrócić sprawność iPhone 8, kiedy ten nie chce się włączyć i nie reaguje na podstawowe próby naprawy sytuacji?

iPhone 8 nie chce się włączyć? Być może konieczny będzie serwis


Jeżeli żaden powyższy krok nie przyniósł zakładanych rezultatów, pozostaje zgłosić sprawę do serwisu. Możesz skorzystać z oficjalnego wsparcia Apple, jednak jeżeli iPhone 8 nie chce się włączyć, a nie posiada już gwarancji, koszty naprawy mogą być wysokie.

Innym rozwiązaniem jest skorzystanie z jednego z profesjonalnych serwisów spoza oficjalnego zaplecza Apple. Istnieje sporo firm świadczących usługi na najwyższym poziomie, a oferujących przy tym bardzo atrakcyjne ceny. Coraz częściej na rynku pojawiają się również serwisy online, posiadające w swojej ofercie naprawę wysyłkową. Szczególnie polecamy w tym miejscu naszą pomoc, w ramach Quickfix.

Wymiana baterii przy niewłączającym się iPhone 8


Pisaliśmy wcześniej, że przyczyną niewłączającego się iPhone 8 z dużym prawdopodobieństwem może być zepsuta bateria. Warto zdiagnozować problem – np. w serwisie – jednak wymiana baterii może również być bez problemu wykonana na własną rękę. Niezbędny do tego będzie zestaw naprawczy dopasowany do konkretnego modelu smartfona.

Zestawy naprawcze do iPhone posiadają zazwyczaj kompleksowy zestaw akcesoriów,

służących do wymiany danej części. W tym wypadku będzie to bateria, a do tego niezbędne klucze, śrubokręty, przyssawki, otwieraki i wszystkie inne potrzebne gadżety.

Co, jeżeli iPhone 8 się włączy, ale nie będzie reagować?


W takiej sytuacji zakres możliwych rozwiązań odrobinę się rozszerza. Nadal warto wypróbować wskazane kroki, czyli tradycyjne wyłączenie smartfona, zwykły lub twardy reset. Jeżeli jednak to nie pomoże, konieczne może okazać się przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych. Pamiętaj jednak, że takie działanie prowadzi do utraty wszystkich plików i ustawień zapisanych na Twoim urządzeniu. Jak tego dokonać?

 • Telefon z zawieszonym ekranem podłącz do komputera. Otwórz Findera (macOS Catalina 10.15) lub iTunes (macOS Mojave 10.14 i starsze lub komputery PC).
 • Znajdź swoje urządzenie.
 • Wykonaj czynności identyczne, jak w przypadku hard resetu: przyciśnij i puść przycisk zwiększania, a następnie zmniejszania głośności. Później przyciśnij i przytrzymaj boczny przycisk zasilania, aż do pojawienia się ekranu awaryjnego.
 • Na początku spróbuj włączyć opcję „Uaktualnij”. System spróbuje zainstalować ponownie system, bez usuwania plików i ustawień. Jeżeli ta próba się nie powiedzie, pozostanie funkcja „Odtwórz”. Możesz wtedy wskazać lokalizację Twojego backupu. Jeżeli go nie posiadasz, musisz niestety pogodzić się z utratą danych.

Przywracanie do ustawień początkowych może pomóc w przypadku błędu systemu, ale oczywiście nie da nic w sytuacji, gdy problem jest natury technicznej. Wówczas pozostaje naprawa lub wymiana wadliwych części.

Samodzielna naprawa lub serwis – co lepsze?


Zestawy do samodzielnej naprawy (w tym przypadku baterii, ale istnieją również zestawy z ekranem do iPhone) mają to do siebie, że znacznie zmniejszają koszty wymiany niedziałającej części, jednak wymagają własnoręcznego rozkręcenia smartfona. Dostępność narzędzi oraz instrukcji znacznie ułatwia ten proces. Jeżeli Twój iPhone 8 nie chce się włączyć i wiesz, że winę może ponosić wada baterii, skorzystanie z zestawu stanowi ciekawą alternatywę.

Jeżeli jednak nie lubisz grzebać w swoim telefonie, pozostaje skorzystanie z oferty serwisu. Musisz jednak pamiętać, że w takiej sytuacji możesz pozostać przez kilka dni (lub nawet więcej) bez swojego urządzenia, a do tego masz mniejszą kontrolę nad przeprowadzanymi pracami. Wybór jednego z tych dwóch rozwiązań zależy w głównej mierze od indywidualnych preferencji i wymagań.

Znajdź najlepsze rozwiązanie!


Jeżeli Twój iPhone 8 nie chce się włączyć, rozważ zastosowanie wskazanych w powyższym poradniku kroków. Znalazły się tutaj wszystkie najważniejsze działania, jakie możesz wykonać. Jeżeli potrzebujesz bardziej szczegółowych informacji, możesz odwiedzić stronę oficjalnego supportu Apple.

Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy w przypadku swojego urządzenia, polecamy zestawy naprawcze do iPhone 8 oraz ofertę naszego serwisu. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu!

FAQ


1. Jakie mogą być przyczyny braku reakcji urządzenia?

Jeżeli iPhone 8 nie chce się włączyć, przyczyną może być rozładowana bateria lub uszkodzona, zepsuta ładowarka, niesprawne gniazdo ładowania oraz wszelkie uszkodzenia wewnętrznego mechanizmu.

2. Co zrobić, gdy iPhone nie chce się włączyć?

W zależności od przyczyny błędu, na samym początku warto spróbować podładować telefon. Jeżeli to nie zadziała, pozostaje zwykły lub twardy reset. Ostatecznością jest oddanie urządzenia do serwisu lub samodzielna wymiana baterii (jeżeli to ona odpowiada za błąd).

3. Ile kosztuje naprawa?

Wszystko zależy oczywiście od wyboru sposobu naprawy. Jeżeli zadziałają podstawowe rozwiązania, nie zapłacisz ani złotówki. Jeżeli chodzi o profesjonalną pomoc, to ostateczna kwota może wynieść kilkaset złotych. Tańszą alternatywą są zestawy do samodzielnej naprawy, które można kupić już za ok. 100 złotych.

Leave a Reply

manage cookies
Hit enter to search or ESC to close