Skip to main content

Koszyk

Porady

iPhone 6s – jak rozwiązać najczęstsze problemy

iPhone 6s najczęstsze problemy

Smartfon iPhone 6s to jeden z najchętniej wybieranych modeli giganta technologicznego z Cupertino. Nic dziwnego, to pierwszy telefon Apple z nieco większym wyświetlaczem, genialną kamerą (pozwalającą nagrywanie filmów w jakości 4K) i technologią 3D Touch. To jeden z najszybszych dostępnych na rynku smarfonów, w którym niemal wszystkie funkcje systemu włączają się natychmiastowo, za co odpowiada świetny procesor A9 z wbudowanym koprocesorem ruchu M9. Mimo to użytkownicy iPhone 6s często skarżą się na uciążliwe problemy techniczne. Co najczęściej psuje się w iPhone 6s, jak temu zaradzić i jak wymienić lub naprawić wyeksploatowane elementy?

Krótka żywotność baterii iPhone 6s


Niestety, bardzo często korzystanie z iPhone 6s zostaje automatycznie przerwane. Część telefonów wyłącza się, jeśli bateria spadnie poniżej 30%. Oczywiście czas pracy telefonu zależy od sposobu korzystania. Podczas aktywnego użytkowania iPhone 6s bateria znika w szalonym tempie.

Na szczęście baterię w iPhone 6s można wymienić. Samo urządzenie pozwala sprawdzić kondycję akumulatora – wartość 100% oznacza, że bateria jest jeszcze niemal jak nowa, ale gdy spadnie do 80%, należy zacząć myśleć o jej wymianie. Zużyta bateria powoduje częste samoistne wyłączanie się sprzętu, ale też spowolnienie niektórych jego funkcji oraz aplikacji. Przez to użytkownik iPhone 6s musi ładować telefon nawet kilka razy dziennie.

Jak wymienić baterię w iPhone 6s?


Baterię w smartfonie wymienić można w autoryzowanym serwisie Apple, jednak będzie to dość droga inwestycja. Można także skorzystać z pomocy profesjonalistów lub zrobić to samodzielnie. W NaprawToSam zamówić można zestaw z baterią do iPhone 6s wraz z niezbędnymi narzędziami do jej wymiany oraz instrukcją. Warto postawić na baterię MAX o zwiększonej pojemności, która przedłuża czas pracy urządzenia o 2-4 godziny w ciągu doby. Taki zestaw naprawczy z bardziej pojemną baterią i narzędziami do pracy kupić można za niewiele ponad sto złotych!

Problemy z wyświetlaczem w iPhone 6s


Bateria to nie jedyne słabe ogniwo smartfona iPhone 6s. Użytkownicy skarżą się także na kłopoty z wyświetlaczem. Ekrany iPhone 6s zawodzą często i to również wtedy, gdy nie zostały w żaden sposób uszkodzone. Na szczęście większość kłopotów nie jest groźna. Nie trzeba martwić się na zapas, bo często wystarczy skorzystać z gotowych, sprawdzonych rozwiązań, by cieszyć się nieskazitelną funkcjonalnością urządzenia.

Rozmazany, czarny lub zielony ekran iPhone 6s


Zdarza się to niestety dość często. Niewyraźny może być cały ekran lub tylko jego fragment. Często także zabarwia się na zielono czy żółto. Rozwiązaniem może być kalibracja wyświetlacza, jednak to dość skomplikowany i wymagający odpowiedniej wiedzy proces. Czasem zawodzi oprogramowanie i wtedy dobrze jest zrobić tzw. twardy reset telefonu. Należy jednocześnie wcisnąć przycisk „Początek” oraz „Usypianie/Budzenie” i przytrzymać przez kilka sekund. Pojawi się logo Apple i urządzenie się włączy.

Wymiana wyświetlacza w iPhone 6s


Niestety problem z wyświetlaczem w modelu iPhone 6s jest często związany z uszkodzeniem mechanicznym telefonu. Nie musi to od razu oznaczać zbitej szybki. Dość często zdarza się, że dopiero po jakimś czasie od upadku (czy uderzenia) zaczynają pojawiać się problemy. Wyświetlacz się zacina, nie reaguje na dotyk, zmienia kolor. Czasem pojawiają się szare lub kolorowe pasy, a także inne przebarwienia. Podobnie telefon zachowuje się, gdy do jego wnętrza przedostanie się woda. W obu przypadkach dochodzi do uszkodzenia matrycy.

W takiej sytuacji jedynym ratunkiem jest wymiana całego wyświetlacza. Można zrobić to w autoryzowanym serwisie Apple, jednak koszt wymiany często przewyższa wartość samego urządzenia. Na szczęście wyświetlacz w iPhone 6s wymienić można samodzielnie, używając części-zamienników. Choć nie są oryginalne, działają bez zarzutu i są w pełni kompatybilne. Zestaw do naprawy ekranu iPhone 6s zawiera niezbędne narzędzia do wymiany oraz praktyczną instrukcję od Napraw To Sam. Wyświetlacz jest oczywiście wyposażony w przednią kamerę, głośnik i mikrofon. Taki kompletny zestaw kosztuje tylko około 200 zł!

 • 6s-bateria-max-przód

  Zestaw kompleksowy iPhone 6s

  259,00 269,00 
 • 6s-zestaw-z-bateria-max6s-bateria-max-przód

  Zestaw naprawczy z baterią MAX iPhone 6s

  79,00 119,00 
 • Promocja!

  Zestaw naprawczy z ekranem iPhone 6s

  189,00 

iPhone 6s – problem z kamerą


Dość kłopotliwym elementem w iPhonie 6s, podobnie jak w innych modelach tego smartfona, jest aparat. Do najczęstszych zgłaszanych problemów należą:

 • czarny ekran w aplikacji Aparat
 • rozmazane zdjęcia, brak ostrości
 • niedziałająca lampa błyskowa
 • znikająca ikona aplikacji

Częstym podłożem tych problemów jest oprogramowanie. Czasem wystarczy jedynie przełączyć się między przednią a tylną kamerą, ponownie uruchomić aplikację lub zrestartować telefon.

Jeśli to nie pomaga, należy dokładnie przyjrzeć się obiektywom. Czasem są one delikatnie przybrudzone lub przesłonięte drobinką jakiegoś materiału i przez to zdjęcia wychodzą rozmazane. Należy też pamiętać, by podczas robienia zdjęcia dać urządzeniu troszkę więcej czasu na dopasowanie ostrości. Może jednak okazać się, że zanieczyszczenia dostały się pod obiektyw aparatu. Wtedy należy udać się do serwisu, w którym telefon rozstanie rozmontowany i dokładnie wyczyszczony.

iPhone 6s – problem ze złączem słuchawkowym


Inną zmorą użytkowników iPhone 6s jest problem ze złączem słuchawkowym – w słuchawkach nie słychać dźwięku, jest on przytłumiony lub nie działa mikrofon.

Najczęściej wina leży po stronie zanieczyszczenia, uszkodzenia lub niedokładnego podłączenia słuchawek. Należy zbadać samo gniazdo słuchawkowe, przewód, złącze, pilota i końcówki słuchawek. Jeśli siatki słuchawek są zanieczyszczone, trzeba przetrzeć je czystą, suchą i miękką szczoteczką.

Czasem wystarczy tylko ściągnąć etui i docisnąć wtyczkę, by dźwięk powrócił. Należy także sprawdzić i dostosować głośność słuchawek. Jeśli nadal nie działają, warto wypróbować inny sprzęt. Być może wadliwe są same słuchawki i trzeba je będzie wymienić. Natomiast jeśli żaden inny sprzęt nie działa, należy skontaktować się z supportem Apple.

iPhone 6s – problem z przyciskiem Home


Bardzo często już po kilku miesiącach korzystania z iPhone 6s zaczyna szwankować przycisk „Home”. Z czasem trzeba go naciskać coraz mocniej lub wielokrotnie, by urządzenie w ogóle zareagowało. Jest to problem czysto techniczny i jedynym rozwiązaniem jest rozkręcenie smartfona i poprawienie styków. Mając odpowiednią wiedzę, można to zrobić samodzielnie. Jednak koszt takie usługi w serwisie zazwyczaj nie przekracza kilkudziesięciu złotych, dlatego warto oddać telefon w profesjonalne ręce.

Przegrzewanie się iPhone 6s


Niektórych użytkowników iPhone 6s niepokoi intensywne przegrzewanie się urządzenia.

Należy mieć na uwadze, że smartfony to małe komputery. Urządzenia iPhone wyposażone są w szybkie procesory podobne do tych, które jeszcze do niedawna zasilały pecety. Telefony nie mają jednak żadnego systemu wentylacji, co w połączeniu z małym rozmiarem generuje ciepło. W trakcie intensywnego korzystania nagrzewa się procesor, który oddaje ciepło całemu urządzeniu. Ma to miejsce podczas oglądania filmów w dużej rozdzielczości, wielogodzinnych rozmów, przeglądania social media, grania w gry.

Jednak jeśli telefon intensywnie grzeje się nawet wtedy, gdy jest nieużywany, sugeruje to problem z baterią. Należy wymienić ją szybko, gdyż przegrzewająca się bateria będzie „puchnąć”, a tym samym niszczyć podzespoły, płytę główną i sam ekran.

Leave a Reply