Skip to main content

Wymiana ekranu w iPhone 6s

Poniżej znajdziesz instrukcję wymiany ekranu w iPhone 6s, którą przygotowaliśmy dla Ciebie.

Przeczytaj instrukcjęKup zestaw
svg+xml;charset=utf

Wstęp

Niniejsza instrukcja wymiany ekranu w iPhone 6s to zestaw 19 kroków, które przeprowadzą Cię przez cały proces bez nadmiernych komplikacji. Ekran, który Tobie dostarczamy, posiada zarówno kamerkę, jak i głośnik służący do rozmawiania. Nie potrzeba więc kompletować dodatkowych części.

Cena zestawu zawiera w sobie wszystko, co potrzebne do wymiany wyświetlacza w iPhone 6s. Po zdemontowaniu starego ekranu trzeba jedynie pamiętać o tym, by wyjąć z niego przycisk Home i włożyć go w odpowiednie miejsce w nowym ekranie. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi wskazówkami. Każda z nich opatrzona jest zdjęciem, co ułatwia wykonanie poszczególnych kroków.

svg+xml;charset=utf

Zestaw z ekranem do iPhone 6s

240 zł

Krok 1: Śrubki pentalobe

Na początku wyłącz telefon, by móc dokonać dalszych operacji. 
Wykorzystując śrubokręt z czarną nasadką, pozbądź się dwóch śrubek pentalobe, zlokalizowanych po obydwu stronach gniazda ładowania. Przygotuj podstawkę pomocniczą i umieść śrubki we właściwych otworach.
Przyłóż przyssawkę do ekranu i przyciśnij w dolnej części, nad przyciskiem Home. Ważne jest to, żeby nie najechać na przycisk.

Krok 2: 

Przytrzymaj smartfona za boczną część obudowy (z obydwu stron) i pociągnij za przyssawkę (pamiętaj, żeby nie przesadzić z siłą). W powstałą w ten sposób lukę między ekranem a obudową wciśnij żyletkę i przechyl ją do dołu, tak aby stworzyć jeszcze większą przestrzeń.

Krok 3: 

Powstała luka doskonale nadaje się do wykorzystania płaskiego otwieraka. Weź niebieski czips z zestawu i włóż go w szparę.

Krok 4: 

Zacznij przesuwać otwierak wzdłuż obudowy, nie naruszając jednak górnej części (złącza przebiegają blisko granicy).

Krok 5: 

Powtórz poprzedni krok z drugiej strony telefonu.

Krok 6: 

Otwórz obudowę, robiąc to dokładnie tak, jak na obrazku. Odchyl ją wzdłuż górnej granicy na nie więcej niż 90 stopni.
Zignorowanie powyższej rady może spowodować uszkodzenia. W górnej części znajdują się złącza i taśmy od ekranu, które są przytwierdzone do płyty głównej.

Krok 7: 

Korzystając z czerwonego śrubokręta, pozbądź się śrubek, które podtrzymują osłonę złącza baterii (znajdującą się w dolnej części obudowy, po prawej stronie). Wszystkie śrubki odłóż na miejsce w podkładce.

Krok 8: 

Pęsetą chwyć obudowę i odłóż ją na bok, odsłaniając tym samym złącza.

Krok 9: 

Za pomocą podłużnego, czarnego otwieraka postaraj się bardzo ostrożnie wypiąć złącze baterii. Zbyt silny nacisk może doprowadzić nawet do uszkodzenia gniazda, w efekcie czego nie będzie się dało podłączyć nowego ekranu).

Krok 10: 

Z zestawu wybierz śrubokręt z czerwoną końcówką i za jego pomocą odkręć 4 śrubki podtrzymujące osłonę złącz ekranu. Umieść je w odpowiednich miejscach dołączonej podkładki.

Krok 11: 

Ponownie chwyć pęsetę i ostrożnie zdejmij osłonę. Możesz już odłożyć ją na bok.
KOLEJNE CZYNNOŚCI MUSISZ WYKONYWAĆ W CAŁKOWITEJ ZGODZIE Z INSTRUKCJĄ. EWENTUALNE BŁĘDY MOGĄ DOPROWADZIĆ DO USZKODZENIA PŁYTY GŁÓWNEJ.

Krok 12: 

Potrzebny Ci będzie czarny, podłużny otwierak. Za jego pomocą wypnij złącze czujników oraz przedniej kamery.
Następnie wypnij złącze przycisku Home.
Korzystając cały czas z otwieraka, odepnij złącze zasilające wyświetlacz.
Ostatnie złącze odpowiada za dotyk. Zachowując ostrożność, wypnij je z gniazda.
W przypadku dotyku bardzo ważne jest to, aby przy podłączaniu go z powrotem nie naciskać na środek złącza. Najlepiej przytwierdzić je z jednej strony, a następnie z drugiej, powodując całkowite podłączenie. Wykonując to działanie na siłę, ryzykujesz uszkodzeniem gniazda na płycie głównej.

Krok 13: 

svg+xml;charset=utf
Po poprawnym wykonaniu powyższego kroku wyświetlacz powinien być już całkowicie odłączony. Usuń teraz przyssawkę i połóż ekran wewnętrzną stroną do góry.

Krok 14: 

Weź czerwony śrubokręt i odkręć trzy śrubki podtrzymujące metalową pokrywę przycisku Home. Oczywiście odłóż je następnie na podkładkę pomocniczą.

Krok 15: 

Korzystając z pęsety, chwyć osłonę przycisku Home i odłóż ją obok pozostałych części.

Krok 16: 

Odepnij złącze taśmy prowadzącej do przycisku Home. Wykorzystaj przy tym czarny otwierak. Aby bezpiecznie wypiąć złącze, postaraj się wykonywać delikatne ruchy na bok i w górę.

Krok 17: 

Wciśnij przycisk Home od zewnętrznej strony, w taki sposób, aby podtrzymująca go guma zaczęła odchodzić od obudowy ekranu. Uważaj tylko, by nie zrobić tego zbyt mocno.

Krok 18: 

Aby całkowicie oddzielić przycisk, użyj podłużnego otwieraka. Odpowiednio podważając całość, doprowadź do odłączenia się membrany od obudowy.

Krok 19: 

Pozostało tylko odłączyć taśmę przycisku Home. W tym celu delikatnie podważaj ją otwierakiem, aż do pełnego oddzielenia.
RADA: Jeżeli taśma nie chce odchodzić, możesz nagrzać powierzchnię obudowy wyświetlacza od zewnętrznej strony np. suszarką do włosów. Po takim działaniu klej powinien puścić.
Sprawdź, czy na przycisku nie ma żadnych poważnych zabrudzeń czy kawałków szkła (co może mieć miejsce przy pękniętym i pokruszonym ekranie), jeżeli tak, to wyczyść go i odłóż na bok.
Następnie musisz wykonać powyższą instrukcję wymiany wyświetlacza w iPhone 6s w odwrotnej kolejności, a więc podłączyć przycisk do nowego ekranu, wpiąć wszystkie złącza i przykręcić osłony w tych samych miejscach, w których znajdowały się na samym początku.

Poznaj nasze zestawy

Zestaw z ekranem

Wymień uszkodzony ekran w swoim iPhone za pomocą naszego zestawu i instrukcji

Wybierz model

Zestaw z baterią

Wymień zużytą baterię w swoim iPhone za pomocą naszego zestawu i instrukcji

Wybierz model
Hit enter to search or ESC to close