Skip to main content

Wymiana ekranu w iPhone 6

Poniżej znajdziesz instrukcję wymiany ekranu w iPhone 6, którą przygotowaliśmy dla Ciebie.

Przeczytaj instrukcjęKup zestaw
svg+xml;charset=utf

Wstęp

Zapraszamy do zapoznania się z instrukcją wymiany wyświetlacza w iPhone 6. Ekran posiada potrzebne podzespoły. Ma już zamontowaną kamerkę, głośnik do rozmów, mikrofon, a także metalową blaszkę pod ekranem, która służy do usprawnienia naprawy.

Dodając do tego obecność potrzebnych narzędzi, cena zestawu obejmuje wszystko, co potrzebne do wykonania wymiany ekranu w iPhone 6. Każdemu krokowi towarzyszy zdjęcie, które ułatwia samodzielną naprawę.

svg+xml;charset=utf

Zestaw z ekranem do iPhone 6

200 zł

Krok 1: Śrubki Pentalobe

Przed przystąpieniem do pracy wyłącz telefon. 
Odkręć śrubki pentalobe, znajdujące się po dwóch stronach gniazda ładowania. To pomoże wyzwolić ekran z zatrzasków.

Krok 2: Otwieranie urządzenia

krok3
Przyssawka jest nad przyciskiem Home
Otwierak typu “czips” jest łatwiej wsunąć w szczelinę nad gniazdem słuchawkowym
Weź przyssawkę i przymocuj ją do ekranu, na dolnej jego części, zaraz nad przyciskiem Home (pamiętaj, by przyssawka nie była przyczepiona bezpośrednio na przycisku, ponieważ może go uszkodzić).
Chwyć smartfon za jego boki, a jednocześnie ciągnij za kółeczko od przyssawki. Powinna pojawić się przestrzeń pomiędzy ekranem a tylną obudową. Włóż w nią brzeg niebieskiego, trójkątnego otwieraka. Przy jednoczesnym unoszeniu ekranu przyssawką i operowaniu otwierakiem, powinny puścić pierwsze zatrzaski.
Jeżeli luka jest zbyt mała, aby wcisnąć w nią otwierak, skorzystaj z żyletki dołączonej do zestawu. Ma ona węższe brzegi i służy do podważania obudowy. Po włożeniu po prostu naciśnij w dół, trzymając jej brzeg, a w powstałej szczelinie umieść otwierak..

Krok 3: 

Przesuń otwierak wzdłuż jednego brzegu telefonu, wyzwalając kolejne zatrzaski (przy górnej krawędzi znajdują się ważne złącza, więc nie korzystaj tam z otwieraka).
Powtórz powyższy krok z drugiej strony urządzenia.

Krok 4: 

Ciągnąc za przyssawkę, podnieś ekran do góry. Pamiętaj jednak, że jest on jeszcze połączony taśmami od strony górnej krawędzi. Unieś ekran dokładnie tak, jak na obrazku. Nie możesz również przekroczyć kąta nachylenia 90 stopni, gdyż mogłoby to uszkodzić złącza.
W tym momencie możesz już odczepić przyssawkę.

Krok 5: Odkręcenie osłony złącza baterii

Po prawej stronie, u dołu, znajduje się osłona złącza baterii. Odkręć od niej dwie śrubki, znajdujące się na przeciwległych rogach i połóż je w wyznaczonych miejscach na podkładce pomocniczej.

Krok 6: 

Podnieś pokrywę złącza baterii, wykorzystując do tego celu dołączoną do zestawu pęsetę. Następnie odłóż ją na bok.

Krok 7: 

Weź do ręki czarny otwierak i spróbuj bardzo ostrożnie wypiąć złącze baterii. Zachowaj uważność, by nie uszkodzić gniazda.

Krok 8: Śrubki od pokrywy taśm wyświetlacza

krok8
Dopilnuj by każda śrubka była w swoim otworze w podkładce na śrubki. Jeżeli je pomylisz w trakcie składania telefonu, to możesz uszkodzić płytę główną.
Przejdź do demontażu pokrywy złącz baterii, która znajduje się w prawym górnym rogu. Na początku odkręć wszystkie śrubki łączące ją z obudową. Pamiętaj, żeby odłożyć je na podkładkę pomocniczą zgodnie z ich miejscem przeznaczenia.
Jeżeli przy składaniu urządzenia śrubki zostaną wkręcone nieprawidłowo, może to przyczynić się nawet do uszkodzenia płyty głównej.

Krok 9: 

Chwyć za pomocą pęsety odkręconą pokrywę i odłóż na bok.

Krok 10: 

W kolejnych krokach ważne jest ostrożne operowanie narzędziami. Ważne jest to, żeby wypinać złącza, nie uszkadzając jednocześnie gniazd ulokowanych na płycie głównej.
Odepnij złącze czujników oraz przedniej kamery, używając do tego czarnego, podłużnego otwieraka.

Krok 11: 

Trzymając cały czas otwierak, wypnij złącze odpowiadające za poprawne działanie przycisku Home.

Krok 12: 

Wypnij złącze ekranu.
Podczas montażu telefonu taśma danych ekranu może wyskoczyć z gniazda. To może prowadzić do pojawienia się białych linii lub czarnego ekranu po włączeniu telefonu. Jeśli tak się stanie, wystarczy ponownie wpiąć taśmę danych ekranu i włączyć telefon. Najlepszym sposobem, aby odłączyć zasilanie telefonu – wypiąć i ponownie wpiąć złącze baterii.

Krok 13: 

Wypnij ostatnie złącze, które odpowiada za funkcję dotyku.

Krok 14: 

Możesz już zdemontować wyświetlacz i odłożyć go. Pamiętaj, że potrzebujesz jeszcze wyjąć z niego przycisk Home.

Krok 15: 

Usuń śrubki przytrzymujące osłonę przycisku. Umieść je w dedykowanych otworach podkładki.

Krok 16: 

Odłóż uwolnioną osłonę na bok, odkrywając dostęp do przycisku Home.

Krok 17: 

Używając czarnego otwieraka, delikatnie podważ złącze i wypnij je z gniazda.

Krok 18: 

Chwyć cały ekran za boki, a także od spodu i postaraj się jednym palcem delikatnie wypchnąć przycisk Home od zewnętrznej strony. Nie używaj do tego zbyt dużo siły, żeby nie ryzykować uszkodzeniem przycisku lub obudowy. Guma powinna całkowicie odkleić się od plastikowej części.

Krok 19: 

Ostrożnie wsuń czarny otwierak pomiędzy membranę, nadal przytwierdzoną do podłoża, a obudowę. Po tym kroku przycisk powinien być już całkowicie zdemontowany.

Krok 20: 

Wyjmij przycisk Home z obudowy i rozpocznij składanie urządzenia z wykorzystaniem nowego ekranu. Mamy nadzieję, że wymiana ekranu w iPhone 6, dzięki powyższej instrukcji, nie przysporzyła Ci żadnych problemów.
Znaczne uszkodzenie ekranu (np. duże pęknięcia, pokruszenie) może spowodować obecność drobinek szkła na przycisku. Jeżeli taka sytuacja nastąpi, usuń zanieczyszczenia za pomocą np. pęsety.

Poznaj nasze zestawy

Zestaw z ekranem

Wymień uszkodzony ekran w swoim iPhone za pomocą naszego zestawu i instrukcji

Wybierz model

Zestaw z baterią

Wymień zużytą baterię w swoim iPhone za pomocą naszego zestawu i instrukcji

Wybierz model

Tak czy inaczej, pomożemy

Jeśli nadal nie czujesz się na siłach, aby samodzielnie naprawić swój iPhone, nic się nie martw. Zrobimy to dla Ciebie w serwisie QuickFix.

Przejdź do Quickfix.pl
svg+xml;charset=utf
Close Menu

Kategorie produktów

[tf_product_filter id="filtry"]

Hit enter to search or ESC to close