Skip to main content

Wymiana baterii w iPhone 6

Poniżej znajdziesz instrukcję wymiany baterii w iPhone 6, którą przygotowaliśmy dla Ciebie.

Przeczytaj instrukcjęKup zestaw
svg+xml;charset=utf

Wstęp

Poniższa instrukcja wymiany baterii w iPhone 6 dotyczy zestawu z nową baterią, która przechodzi kompleksowe testy przed wysyłką. Możesz mieć pewność, że będzie sprawować się dobrze, ponieważ dopuszczamy wyłącznie egzemplarze, które cechują się stanem zdrowia wyższym niż 95%.

Wymiana baterii w iPhone 6 na podstawie naszych wskazówek polega wyłącznie na wymontowaniu zużytego akumulatorka i zamontowaniu nowego. Stąd też cena baterii i zestawu naprawczego nie zawiera dodatkowych kosztów, z którymi należy liczyć się w serwisie. Jeżeli masz już wszystko przygotowane, przejdź do instrukcji.

svg+xml;charset=utf

Zestaw z baterią do iPhone 6

200 zł

Krok 1: Śrubki Pentalobe

Wyłącz Phone’a. 
Odkręć dwie śrubki zlokalizowane obok gniazda ładowania i odłóż je na wyznaczone miejsce na dołączonej podkładce. Będziesz potrzebować wkrętaka do gwintów pentalobe.

Krok 2: Otwieranie urządzenia

krok3
Przyssawka jest nad przyciskiem Home
Otwierak typu “czips” jest łatwiej wsunąć w szczelinę nad gniazdem słuchawkowym
Zamocuj przyssawkę na ekranie nad przyciskiem Home, tak by go nie uszkodzić.
Trzymając telefon, pociągnij przyssawkę do góry. W tym momencie powinien pojawić się prześwit między obudową a ekranem. Weź niebieski otwierak i włóż go do powstałej szczeliny, pociągając jednocześnie przyssawkę do góry. To powinno spowodować otwarcie obudowy.
Jeżeli masz problem z wciśnięciem otwieraka pomiędzy ekranem a obudową, to spróbuj użyć żyletki – włóż ją pomiędzy ekranem i obudową na kilka milimetrów głębokości i naciśnij na dół. W pojawiającą się szczelinę możesz wówczas włożyć otwierak.

Krok 3: 

Przesuń powoli otwierak wzdłuż krawędzi obudowy. Pomoże to wyzwolić ekran z zatrzasków mocujących.
Powtórz tę czynność z drugiej strony. Ekran powinien teraz z łatwością odchodzić od obudowy.

Krok 4: 

Ciągnąc za przyssawkę, odchyl ekran wzdłuż górnej krawędzi smartfona. Pamiętaj, by nie odchylać ekranu za bardzo (max. 90 stopni), ponieważ uszkodzeniu ulec mogą złącza.
Następnie możesz już odczepić i schować przyssawkę.

Krok 5: Odkręcenie śrubek od pokrywy baterii

Odkręć dwie śrubki odpowiedzialne za podtrzymywanie pokrywy złącza baterii. Odłóż je w dedykowane miejsca na podkładce pomocniczej.

Krok 6: 

Za pomocą pęsety usuń osłonę i odłóż ją na bok.

Krok 7: 

Wykorzystując czarny otwierak o podłużnym kształcie, wypnij ostrożnie taśmę baterii z gniazda, w taki sposób, by nie uszkodzić żadnego elementu.

Krok 8: Śrubki od pokrywy taśm wyświetlacza

krok8
Dopilnuj by każda śrubka była w swoim otworze w podkładce na śrubki. Jeżeli je pomylisz w trakcie składania telefonu, to możesz uszkodzić płytę główną.
Przejdź do górnej części, gdzie zlokalizowana jest osłona złącz ekranu. Odkręć wszystkie śrubki, za pomocą których przytwierdzona jest osłona i koniecznie odłóż je w odpowiednie otwory na podkładce (jeżeli chcesz uniknąć uszkodzenia płyty głównej, każda musi być wkręcona w swoim miejscu).

Krok 9: 

Odłóż osłonę na bok – wykorzystasz ją podczas składania urządzenia.

Krok 10: 

W następnych krokach koniecznie zwróć uwagę na to, aby wypinać jedynie złącza, nie naruszając gniazd, w których te są ulokowane.
Na początku weź czarny otwierak i wypnij złącze, którego taśma prowadzi do przedniej kamery oraz czujników zlokalizowanych przy ekranie.

Krok 11: 

Korzystając cały czas z otwieraka, wypnij złącze, które odpowiada za działanie przycisku Home.

Krok 12: 

Odepnij znajdujące się obok złącze ekranu.

Krok 13: 

Zachowując ostrożność, wypnij złącze dotyku.

Krok 14: 

Po wykonaniu powyższych czynności możesz zdjąć wyświetlacz i odłożyć go na czas wymiany baterii.

Krok 15: 

Odkręć śrubki przytrzymujące panel wibracji. To znacznie ułatwi operowanie na baterii. Następnie umieść je na swoich miejscach w podkładce.

Krok 16: 

svg+xml;charset=utf
Złap pęsetą taśmę, której końcówka znajduje się na brzegu baterii. Owiń ją dwukrotnie wokół własnej osi, pomagając jej wydostać się spod baterii.

Krok 17: 

Przesuń pęsetę z nawiniętą taśmą w kierunku przeciwnym do baterii (w stronę gniazda ładowania) i wyciągnij całkowicie taśmę.

Krok 18: 

Powtórz całą operację z drugą taśmą, zlokalizowaną zaraz obok pierwszej.

Krok 19: 

Po usunięciu obydwu taśm bateria powinna dać się swobodnie wyciągnąć z obudowy. Zrób to i odłóż ją, robiąc miejsce na nowy produkt.

Krok 20: 

Zanim włożysz nową baterię, zdejmij z niej różową folię. Możesz ją wyrzucić, nie będzie już do niczego potrzebna.

Krok 21: 

Zamontuj z powrotem panel wibracji i przykręć go za pomocą odpowiednich śrubek.

Krok 22: 

Włóż baterię w wolne miejsce, pamiętając o tym, by jej złącze znajdowało się od strony podzespołów i gniazda, do którego będzie musiała zostać wpięta.
Ostatnim krokiem jest wpięcie wszystkich odłączonych gniazd oraz przykręcenie osłon, w odwrotnej kolejności, niż następowało ich usunięcie. Powyższa instrukcja wymiany baterii w iPhone 6 może działać również w drugą stronę.

Poznaj nasze zestawy

Zestaw z ekranem

Wymień uszkodzony ekran w swoim iPhone za pomocą naszego zestawu i instrukcji

Wybierz model

Zestaw z baterią

Wymień zużytą baterię w swoim iPhone za pomocą naszego zestawu i instrukcji

Wybierz model
Hit enter to search or ESC to close