Skip to main content

Urządzenia Apple znane są ze swojej jakości oraz wytrzymałości na upływ czasu. Na rynku wtórnym nadal można trafić na egzemplarze sprzed wielu lat. Wiadomo jednak, że z czasem wydajność każdego urządzenia ulega zmniejszeniu. Wytrzymałość baterii to czynnik, który znacząco wpływa na wygodę korzystania z urządzenia, dlatego warto rozważyć jej wymianę w sytuacji, gdy traci ona swoje właściwości. Pytanie brzmi, ile kosztuje wymiana baterii iPhone 6 i od czego zależą duże różnice w cenach rynkowych? Prześledzimy kilka możliwych rozwiązań, ich ceny, wady oraz zalety. Zapraszamy!

Sposoby wymiany baterii w iPhone 6

Wymiana baterii w iPhone 6 może się odbyć właściwie na dwa główne sposoby — możesz oddać smartfon do profesjonalnego serwisu lub spróbować wymiany na własną rękę. Obie metody mają oczywiście swoje wady i zalety. Od kiedy nowoczesne smartfony przestały oferować łatwy dostęp do baterii, cały proces stał się bardziej skomplikowany. Z tego powodu wiele osób automatycznie zleca usługę zewnętrznym serwisom. Wiąże się z tym jednak dużo wyższa cena oraz nierzadko konieczność pożegnania się z telefonem na kilka dni (lub nawet dłużej). Często trzeba również udać się bezpośrednio do danego punktu, by oddać urządzenie (niektóre serwisy oferują jednak naprawę na odległość i wysyłają kuriera bezpośrednio do klienta). Z drugiej strony niewątpliwą zaletą korzystania z serwisów jest brak konieczności wykonywania jakichkolwiek prac na własną rękę. Niektórzy czują się niepewnie w takich działaniach lub nie chcą zwyczajnie zabierać się za wymianę baterii.

W przypadku samodzielnej wymiany sytuacja się odwraca. Telefon jest wyłączony z użytku jedynie na czas operacji, a chwilę później można już z niego korzystać. Kolejną zaletą jest to, że wymieniając własnoręcznie baterię, masz pewność co do jakości podzespołów oraz precyzji wykonanej pracy. Nie wszystkim uśmiecha się jednak wizja rozkręcania własnego iPhone. Co więc wybrać? Trochę światła na całą sprawę powinny rzucić ceny poszczególnych produktów i usług.

Koszt wymiany baterii iPhone

Poniższe szacunki oparte są na cennikach podanych w internecie lub kwotach, które pojawiają się w różnorodnych ofertach. W niektórych przypadkach nie da się podać konkretnych cen, ponieważ nie są one bezpośrednio dostępne. Ważne jest to, żeby pojawiła się możliwość przynajmniej przybliżonego porównania wszystkich możliwości i dokonania własnej oceny sytuacji.

koszt wymiany baterii* Wymiana w serwisie

Podstawowym rozwiązaniem w przypadku wymiany baterii w telefonach Apple jest skorzystanie z serwisu. Jakie kwoty wchodzą w grę przy wyborze tej opcji? Specjalnie na potrzeby niniejszego artykułu sprawdziliśmy ceny w najpopularniejszych miejscach, wliczając w to zarówno autoryzowane serwisy apple, jak i pozostałe placówki czy strony internetowe. Ceny kształtują się następująco:

  • iMad – 229 zł,
  • iSpot – 229 zł,
  • iDream – 199 zł
  • Zbita szybka – 149 zł
  • iClinica – 139 zł

Jak widać, istnieją dość duże rozbieżności, a dolną granicę stanowi niemal 150 zł. Pytanie, które warto sobie w tym miejscu zadać, brzmi: Czy (i ewentualnie w jakim stopniu) bardziej opłaca się samodzielna wymiana i jakie koszty trzeba ponieść w pozostałych sytuacjach?

Wymiana na własną rękę – tanie zestawy z portali aukcyjnych

W porównaniu do powyższych cen, kwoty, które pojawiają się w przypadku samodzielnej naprawy, wypadają dużo lepiej. Trzeba jednak uważać na to, by nie dać się złapać na chwytliwe oferty, pojawiające się często na portalach aukcyjnych. Nowa bateria do iPhone 6 (nierzadko z dopiskiem oryginalna) w ofercie za 40, 50 czy 60 zł powinna wzbudzić raczej podejrzliwość niż entuzjazm. Dlaczego? Bardzo często okazuje się, że takie zestawy zawierają baterie zbudowane ze słabej jakości komponentów, a wydajność urządzenia może być nawet słabsza niż przed wymianą. Czy to oznacza, że wszystkie takie oferty są jednoznacznie złe? Oczywiście nie, ale trudno tak naprawdę ocenić jakość podzespołów, pochodzących często z niewiadomego źródła.

Jedynym sposobem na zyskanie jakiejkolwiek pewności jest filtrowanie ofert pod kątem informacji o jakości i testach, które przeszła oferowana bateria. Jeżeli jednak nie ma żadnych danych, poza pojemnością, lepiej odpuścić sobie taki zakup i dołożyć do lepszej jakościowo propozycji.

wymiana baterii iphone 6 na własną rękęSamodzielna wymiana baterii — zestawy profesjonalne

Profesjonalne zestawy naprawcze mają tę zaletę nad powyżej opisanymi ofertami aukcyjnymi, że baterie są zazwyczaj sprawdzane pod kątem ich jakości, wydajności oraz wytrzymałości. Dzięki temu można mieć większą pewność co do ich użyteczności. W tym przypadku ceny mieszczą się mniej więcej pomiędzy dwiema powyższymi propozycjami. Za wysokiej jakości zestaw trzeba zapłacić zazwyczaj ponad 100 zł, jednak mniej niż w profesjonalnych i autoryzowanych serwisach.

Takie zestawy zawierają też zazwyczaj narzędzia, które umożliwiają łatwe wykonanie całej operacji, a co równie ważne, mogą się przydać w przypadku kolejnych ewentualnych napraw, pojawiających się w toku eksploatacji urządzenia.

Zobacz nasze produkty


Co wybrać?

Odpowiedź na to pytanie, jak można się domyślić, nie jest jednoznaczna. Jeżeli nie chcesz ryzykować, kupując tanie produkty z niesprawdzonych źródeł, zostaje serwis lub profesjonalny zestaw naprawczy. Lubisz zazwyczaj naprawy powierzać innym i możesz sobie na to pozwolić? Skorzystaj z oferty serwisowej. Jeżeli natomiast majsterkowanie nie sprawia Ci większych problemów i nie chcesz czekać na obsługę przez zewnętrzną firmę, najlepszym wyborem będzie kompletny zestaw z dedykowanymi narzędziami do wymiany baterii w iPhone.

Podsumowanie

Wymiana baterii iPhone 6 nie jest tak kosztowna, jak mogłoby się to wydawać. W zależności od wyboru można wydać od kilkudziesięciu do ponad dwustu złotych. Jeżeli jednak chcesz cieszyć się sprawdzoną jakością, musisz liczyć się z wydatkiem przekraczającym 100 zł. W naszym sklepie naprawtosam.pl znajdziesz wyjątkowy zestaw, w którym znajduje się bateria do iPhone 6, specjalne narzędzia oraz kompletna instrukcja, umożliwiająca samodzielną naprawę nawet laikom. Jeżeli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, sprawdź ofertę QuickFix lub innych serwisów oferujących wymianę baterii oraz naprawę iPhone w przypadku wystąpienia usterek.

 

* Ceny aktualne na 13 września 2019 roku.

Leave a Reply

Hit enter to search or ESC to close