Skip to main content

Do niedawna większość osób wymieniała smartfony na długo przed widoczną degradacją baterii. Teraz jednak ze względu na niewielką stagnację na rynku technologicznym telefony użytkujemy znacznie dłużej niż do niedawna. W rezultacie coraz więcej osób zastanawia się, ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 11 i 11 Pro, kiedy to zrobić i czy cały proces da się przeprowadzić samodzielnie. Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie jest stosunkowo trudna.

Spis treści

 1. iPhone 11 i 11 Pro – odpowiedź na rosnące oczekiwania wielbicieli marki Apple?
 2. Dlaczego baterie ulegają degradacji?
 3. Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 11 i 11 Pro i od czego to zależy?
 4. To jaka jest ostateczna cena wymiany baterii iPhone 11 i 11 Pro?

iPhone 11 i 11 Pro – odpowiedź na rosnące oczekiwania wielbicieli marki Apple?

iPhone 11 i 11 Pro to dwa smartfony giganta z Cupertino, które zdecydowanie warto poznać z bliska.

Standardowa jedenastka zaprezentowana światu zainteresowanym nowoczesną technologią 10 września 2019 roku została wyposażona w ekran Liquid Retina HD o przekątnej 6,1 cala oraz baterię o pojemności 3110 mAh. Wedle zapewnień producenta, akumulator powinien wystarczyć nawet na 17 godzin odtwarzania wideo.

iPhone 11 Pro to model sytuowany nieco wyżej niż model 11. Urządzenie ma ekran o rozdzielczości 5,8 cala Super Retina XDR, dodatkowy teleobiektyw oraz dwukrotnie większy zoom optyczny. Nieznacznie zmniejszyła się jednak pojemność baterii – z 3110 mAh na 3046 mAh. Nie ma to jednak odzwierciedlenia w czasie pracy.

iPhone 12 i 13 – rozwinięcie i progres dla najbardziej wymagających

Marka Apple co roku pokazuje całemu światu swoje nowe, zmodernizowane i zawsze „lepsze niż dotychczas” smartfony, które mają nakreślić nowy kierunek rozwoju technologicznego na całym świecie.

iPhone 12 to smartfon marki Apple, który od modelu 11 różni się oczywiście nie tylko liczbą dostępnych kolorów, lecz także wieloma parametrami technicznymi, na czele z procesorem. Urządzenie zachowało ekran o przekątnej 6,1 cala, zyskał jednak nową technologię – Super Retina XDR, która zastąpiła Liquid Retina HD, panel stosowany w iPhone 11. Zmodernizowany czip A14 Bionic podwoił liczbę rdzeni Neural Engine – z 8 na 16.

iPhone 13 to rok młodszy smartfon, który, podobnie jak pozostałe generacje iPhone’ów, stanowi niewielki krok w przód w stosunku do iPhone’a 12. Aparat został urozmaicony o funkcję stylów fotograficznych, dwukrotnie zwiększyły się pojemności pamięci (64 GB > 128 GB, 128 GB > 256 GB oraz 256 GB > 512 GB).

Oczywiście iPhone 12 występuje w wersji standardowej, Pro oraz Pro Max, podobnie jak iPhone 13.

 • iPhone 12 Pro oraz 12 Pro Max mają akumulatory o pojemności, kolejno, 2815 mAh oraz 3687 mAh.
 • w iPhone 13 Pro oraz 13 Pro Max są znacznie większe – 3095 mAh oraz 4357 mAh.

Dlaczego baterie ulegają degradacji?

Akumulator w trakcie kolejnych cykli ładowania i rozładowania zmniejsza swoją pojemność. Początkowo skraca się czas aktywnego użytkowania smartfona, później do niepokojących symptomów dochodzi także jego znaczne spowolnienie, a jeszcze później – wyłączanie się telefonu. Smartfon może się wyłączyć przy kilkunastu procentach baterii. To już może pociągnąć za sobą spore niedogodności, związane np. z brakiem możliwości odebrania telefonu czy dokończenia pracy. Warto wówczas przemyśleć wymianę baterii na nową, co wcale nie wiąże się z tak dużą ceną, jak mogłoby się wydawać.

Wiele osób w razie konieczności wymiany baterii kieruje się do serwisu niezależnego lub autoryzowanego Apple. Nie zawsze jest to dobre rozwiązanie, głównie w kwestii kosztów. Wykorzystanie oryginalnych komponentów może wiązać się z kosztami wielokrotnie wyższymi niż w przypadku zamiennika.

Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 11 i 11 Pro i od czego to zależy?

Cena wymiany baterii iPhone 11 i 11 Pro wcale nie jest tak wysoka, jak można przypuszczać. Podstawową różnicę w cenie generuje pochodzenie konkretnej części.

 • Baterie oryginalne, nowe – to najdroższy wybór, lecz przez wielu uznawany za najbezpieczniejszy. Tak naprawdę jednak różnice względem zamienników są na tyle niewielkie, że kilkukrotnie wyższa cena wcale nie musi mieć odzwierciedlenia względem dłuższego czasu użytkowania.
 • Baterie oryginalne, używane – baterie używane cieszą się najmniejszą popularnością, gdyż siłą rzeczy akumulator ulega ciągłej degradacji. Zamontowanie używanego podzespołu może oznaczać w zasadzie zerowe korzyści.
 • Baterie zamienniki, nowe – zdecydowanie najpopularniejsze rozwiązanie wśród użytkowników smartfonów marki Apple. Akumulatory tego typu mają w zasadzie identyczne parametry użytkowe jak oryginalne, z tą jednak różnicą, że są wielokrotnie tańsze.

Jak zatem widać, odpowiedź na pytanie, ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 11 i 11 Pro, jest zależna przede wszystkim od kosztu zakupu nowej części. To właśnie jej cena jest w tej usłudze zdecydowanie najwyższa.

 • Koszt wymiany baterii iPhone 11

Koszt wymiany baterii – iPhone 11, zaczyna się już od 150,00 zł w przypadku zdecydowania się na nowy zamiennik, w zasadzie identyczny jak oryginalna część zainstalowana przy pierwszym/fabrycznym montażu. Koszt zakupu może się oczywiście zwiększyć. Warto dokupić akcesoria niezbędne do samodzielnego przeprowadzenia naprawy, jak i dodatkowe pomoce naukowe, dzięki którym cały proces powinien przejść bez żadnego kłopotu.

 • Koszt wymiany baterii iPhone 11 Pro

Koszt wymiany baterii – iPhone 11 Pro, jest o 10,00 zł wyższy niż w przypadku modelu iPhone 11, wynosi zatem 160,00 zł. W tej cenie można liczyć na nową baterię w postaci zamiennika, objętą okresem gwarancyjnym oraz pełnym wsparciem producenta. Cena, podobnie jak w powyższym przypadku, może wzrosnąć w zależności od zakupu dodatkowych niezbędnych akcesoriów.

 • Koszt wymiany baterii iPhone 12

W iPhone 12 oraz 12 Pro koszt wymiany baterii wynosi już od 160,00 zł za wariant typu OEM, czyli za nowy i w pełni sprawny akumulator. Cena rośnie w przypadku wersji iPhone 12 Pro Max, lecz o stosunkowo niewiele, bo do 180,00 zł, co w przypadku całkowitego kosztu zakupu tego smartfona jest kwotą marginalnie niską.

 • Koszt wymiany baterii iPhone 13

Smartfon Apple iPhone 13 jest znacznie nowszy, zatem nieco wyższy będzie koszt wymiany jego baterii. Póki co telefony te na rynku dostępne są dopiero od około roku, zatem z całą pewnością mają sprawne akumulatory, które powinny zapewnić minimum jeden kolejny rok nawet intensywnej eksploatacji.

To jaka jest ostateczna cena wymiany baterii iPhone 11 i 11 Pro?

Koszt wymiany baterii iPhone wcale nie należy do zbyt wysokich. Wiele osób zastanawiać się nad tym procesem bierze pod uwagę wyłącznie autoryzowany serwis Apple, który z oczywistych względów nie należy do najtańszych. Znacznie lepszym wyborem jest przeprowadzenie montażu samodzielnie i wcześniejszy zakup podzespołów, bądź skorzystanie z usług serwisu nieautoryzowanego. Koszt całkowity w takim przypadku powinien zawsze zamknąć się w kwocie 200,00 zł wraz z wysyłką i zakupem ewentualnych akcesoriów dodatkowych. Czas naprawy nie powinien zająć więcej niż kilka godzin. Należy jednak w trakcie zachować szczególną ostrożność.

Tak czy inaczej, kondycja baterii przez wiele lat i częste ładowanie stale się pogarsza. Co prawda powoli, lecz zauważalnie.

FAQ:

1. Ile kosztuje wymiana baterii w iPhone 11 i 11 Pro?

Cena wymiany baterii iPhone 11 i 11 Pro zależy od tego, na jaki wariant się zdecydujemy. Nowoczesne akumulatory zamienniki kosztują od 150,00 do około 160,00 zł. Koszt może oczywiście wzrosnąć do około 200,00 zł, jeśli będziesz chciał dodatkowo dokupić akcesoria, które ułatwią przeprowadzenie całego procesu.

2. Dlaczego baterie w smartfonach mogą odmówić posłuszeństwa?

Bateria w smartfonie degraduje się wraz z każdym kolejnym cyklem ładowania. Początkowo można zauważyć skrócenie czasu pracy, później spowolnienie smartfona, a w końcowym etapie jego wyłączanie się. Odpowiedzią na ten kłopot okazuje się wymiana baterii iPhone na nową, najlepiej na zamiennik o sprawdzonym pochodzeniu.

3. Kiedy warto wymienić baterię na nową?

Wymień baterię na nową, jeśli zauważysz wolniejsze działanie telefonu, jego wyłączanie się lub inne niepokojące objawy. Jeśli boisz się naprawę przeprowadzić samodzielnie, wybierz niezależny serwis iPhone. W całej Polsce jest ich nawet kilkaset! Cena wymiany baterii iPhone 11 i 11 Pro jest jednak wówczas nieco wyższa.

Leave a Reply

Close Menu

Kategorie produktów

[tf_product_filter id="filtry"]

Hit enter to search or ESC to close