Skip to main content

Bateria iPhone to podzespół eksploatacyjny, więc taki, który ulega z czasem zużyciu. Wyraźnie spada wtedy wydajność telefonu – zaczyna wolniej reagować i pracuje zdecydowanie krócej niż wcześniej. Smartfon trzeba wtedy częściej ładować, a czasem zdarza się tak, że iPhone nie chce się włączyć. Spokojnie! Wymiana baterii jest możliwa i łatwa do przeprowadzenia. Podpowiemy Ci, jakie są możliwości i jak można wymienić tę zużytą część.

Ile trzyma bateria w iPhonie?


Czas pracy baterii zależny jest od modelu telefonu i intensywności użytkowania. Bateria iPhona powinna pracować przez 12 godzin – bez potrzeby ładowania. Uruchomione aplikacje, czy używanie internetu mocno obciąża pracę procesora.

Obecnie w telefonach od Apple wykorzystuje się baterie litowo-jonowe, które są technologicznie najlepszą opcją. Są lekkie, szybko się ładują oraz są wydajne. Dzięki swoim zaletom mogą być używane w praktycznie wszystkich obecnie produkowanych smartfonach. Baterie litowo-jonowe zapewniają stosunkowo długi czas użytkowania baterii – przy pełnej wydajności telefonu.

iPhone – bateria szybko się rozładowuje


Bateria jest częścią eksploatacyjną, dlatego z czasem traci na swej mocy. Szacuje się, że akumulator zużywa się po 700 pełnych cyklach ładowania, czyli oryginalna bateria iPhone może być użytkowana przez 2-3 lata. W telefonach Apple po tym czasie można zauważyć obniżoną wydajność i skrócony czas pracy. Akumulator szybko się rozładowuje i niekiedy trzeba iPhona podłączać do źródła zasilania kilka razy w ciągu dnia.

Można wpłynąć na pracę baterii poprzez wyłączenie powiadomień, lokalizacji, aplikacji działających w tle. Jednak użytkownicy telefonów Apple nie chcą rezygnować z pełnej funkcjonalności smartfona. Rozwiązaniem może być wymiana baterii iPhone. Ta czynność jest codziennością dla serwisantów i autoryzowanych punktów, ale akumulator można także wymienić samodzielnie przy pomocy sprawdzonych zestawów naprawczych.

Jak sprawdzić pojemność baterii w iPhonie?


Aktualizacja iOS 11.3 umożliwia samodzielne sprawdzenie stanu pojemności baterii w telefonie. Użytkownik iPhone uzyskuje informację o pojemności baterii oraz o poborze jej mocy. Jednak wydajność baterii spada wraz z wiekiem chemicznym. Pełną aktywność telefonu określa się na 80% – poziom poniżej tej granicy może wpłynąć na szybkość iPhona. Po tym czasie eksploatacyjnym spada wydajność pracy urządzenia, wolniej reaguje, szybciej się nagrzewa, a sama bateria nie magazynuje tyle energii, co na początku i trzeba ją częściej ładować.

Kiedy trzeba wymienić baterię iPhona?


Niektóre oznaki wskazują, że przyszedł najwyższy czas na wymianę baterii w iPhone. Wadliwa bateria wpływa nie tylko na szybkość pracy telefonu, jego wydajność i satysfakcję z ogólnego użytkowania. Może też przyczynić się do uszkodzenia niektórych podzespołów. Sygnały, które wskazują, że trzeba wymienić baterię:

 • iPhone szybko się rozładowuje.
 • iPhone nie chce się włączyć.
 • Telefon mocno się nagrzewa podczas użytkowania i ładowania.
 • Smartfon wyłącza się pod wpływem zmiany temperatur (np. na mrozie).
 • Bateria iPhona puchnie i wypycha ekran lub klapę.
 • Aktywność telefonu w systemie iOS określona jest poniżej 80%.

Wymiana baterii iPhone


Jeśli w Twoim telefonie występują powyższe czynniki, to trzeba mocno zastanowić się nad kupnem nowej baterii. Wymiana baterii iPhone 6, 6s lub 7 jest bardzo prosta i nieinwazyjna. Można jej dokonać samodzielnie. Wielu użytkowników telefonów Apple zastanawia się, czy można kupić oryginalną baterię do iPhona. Nie można. Firma z nadgryzionym jabłkiem nie sprzedaje części zamiennych klientom indywidualnym. Oryginalne komponenty udostępniane są tylko autoryzowanym dostawcą Apple (ASP). Jednak na rynku dostępne są bardzo dobre zamienniki OEM.

OEM to części do iPhona, które produkowane są w tych samych fabrykach oraz przez tych samych producentów, co komponenty oryginalne, ale nie posiadają atestu Apple. Marka daje go tym częścią, które przeszły kontrolowany przez nią ścisły proces jakości. Komponenty OEM są więc takie same jak oryginalne (a czasem nawet lepsze), lecz nie przeszły kontroli jakości Apple.

W NaprawToSam oferujemy właśnie komponenty OEM, które gwarantują pełną wydajność użytkowania urządzenia. Wybieramy tylko najlepszych dostawców, by jakość naszych zestawów naprawczych była jak najbardziej zadowalająca.

Z udostępnionymi w naszej ofercie komponentami można samodzielnie wymienić zużytą baterię w sposób szybki i bezproblemowy – a do tego zdecydowanie tańszy niż w serwisie (nawet o połowę).

Powody, dla których warto samodzielnie wymienić akumulator do iPhona:


 • Przystępna cena (kosztuje o połowę mniej niż w serwisach).
 • Oszczędność czasu. Z zestawem naprawczym można natychmiast przystąpić do wymiany baterii. Nie trzeba czekać kilku, a nawet kilkunastu dni aż telefon wróci z serwisu.
 • Gwarancja jakości. Wiesz, za co płacisz i jaka bateria została umieszczona w telefonie.
 • Bezpieczeństwo. Nikt nie będzie przeglądał zawartości Twojego telefonu.
 • Zestaw na dłużej. Komponenty zestawu naprawczego mogą przydać się w przyszłości, gdy np. będzie potrzeba wymiany zbitej szybki.

Jak wymienić baterię w iPhonie 6, 6s i 7?


Przy zakupie sprawdzonego zestawu naprawczego otrzymujesz kompletną instrukcję, w której w prosty sposób opisane jest, jak samodzielnie wymienić baterie iPhone. Proces ten zależny jest od modelu smartfona. Zwyczajowo czas wymiany baterii na nową zamyka się w 30 minutach. Wszystkie przez nas sprzedawane zestawy naprawcze są wcześniej testowane pod kątem jakości, dzięki czemu zyskujesz pewność, że otrzymujesz produkt sprawny i wydajny.

Akumulator można wymienić dosłownie w kilkunastu ruchach. Samodzielna wymiana nie wpłynie negatywnie na pracę smartfona. Do zestawu dołączony jest komplet śrubokrętów, przyssawka, otwieraki, pęseta oraz nowy akumulator z taśmą.


Ile kosztuje wymiana baterii iPhone?


Na NaprawToSam.pl oferujemy zestaw naprawczy z baterią do iPhone 6, 6s i 7. Samodzielna wymiana baterii do telefonów marki Apple jest zdecydowanie tańsza od tej przeprowadzanej w serwisie. Oszczędza się także czas.

 • iPhone 6 – 87 zł (w serwisie 200-300 zł)
 • iPhone 6s – 97 zł (w serwisie 230-330 zł)
 • iPhone 7 – 102 zł (w serwisie 250-350 zł)

Jeśli nie chcesz mimo to podejmować się samodzielnej próby wymiany baterii w iPhonie, możesz zgłosić się do nas. Pomożemy.

 

Zobacz nasze produkty


Leave a Reply

manage cookies
Hit enter to search or ESC to close