Skip to main content

Apple to firma znana z wyjątkowego podejścia do projektowania swoich urządzeń. Dotyczy to zarówno stylistyki, jak i stosowanych podzespołów. Jaki jest największy wyróżnik marki? Posiada dedykowane rozwiązania, a system dopasowany jest do poszczególnych urządzeń. Wśród klientów logo w postaci nadgryzionego jabłka kojarzy się jednoznacznie z niezawodnością. Dotyczy to zarówno najpopularniejszych smartfonów, jak i iPad’ów czy MacBook’ów. Jednak nawet w przypadku flagowego produktu firmy z Cupertino, jakim jest iPhone, mogą pojawić się pewne problemy. W poniższym artykule odpowiemy na pytanie, co zrobić, gdy nie chce się włączyć iPhone 6 generacji. Nie zawsze konieczna jest od razu wizyta w serwisie. Jeżeli masz wspomniane kłopoty, koniecznie wypróbuj jeden z naszych sposobów.

1. Podłącz swojego iPhone’a do ładowania

Może to brzmieć zabawnie, ale czasem najprostsze rozwiązania okazują się najbardziej skuteczne. iPhone nie chce się włączyć, choć wydawało Ci się, że bateria nie powinna być rozładowana? Tak czy siak, spróbuj podłączyć urządzenie do ładowarki. Po pierwsze, poziom baterii mógł być inny niż przypuszczałeś i po prostu telefon padł. Z drugiej strony czasem może zdarzyć się, że pod wpływem przegrzania (spowodowanego panującą temperaturą czy bardzo intensywnym użytkowaniem) smartfon błędnie odczytuje poziom naładowania i zwyczajnie się wyłącza. Zawsze warto więc sprawdzić to na pierwszym miejscu.

Podłącz więc swojego iPhone’a do źródła prądu i odczekaj kilka/kilkanaście minut. To ważne, ponieważ jeżeli bateria rzeczywiście się rozładowała, to urządzenie będzie potrzebowało czasu na regenerację, która umożliwi jego uruchomienie. Po tym czasie przycisk powinien zadziałać, a na ekranie ukaże się standardowo logo Apple.

Może też zdarzyć się sytuacja, w której telefon nie rozpoznaje ładowarki. Jeżeli jest ona w stu procentach sprawna, wina może leżeć po stronie gniazda, a konkretnie – jego zabrudzenia. Kiedy przechowujesz telefon w kieszeni lub torbie, może się zdarzyć, że do odsłoniętego gniazda dostaną się różne drobinki i zanieczyszczenia, a to uniemożliwi prawidłowe ładowanie. Warto więc sprawdzić najpierw, czy nie uda się załatwić sprawy za pomocą wyczyszczenia gniazda. Do tego celu możesz użyć patyczków kosmetycznych, igły, wykałaczek lub pęsety.

iphone 6 ładowanie

2. Wypróbuj zwykły reset

W przypadku, kiedy okazuje się, że to nie wina rozładowanej baterii, możesz spróbować zresetować swojego iPhone’a. To standardowe działanie przy wszelkich sytuacjach, w których telefon nie odpowiada na żadne akcje ze strony użytkownika (i, co ważne, nie narusza żadnych plików i danych). Jak tego dokonać? Wystarczy przytrzymać odpowiednio długo przycisk zasilania (ten sam, którego używasz, kiedy włączasz urządzenie). Jeżeli wcześniej coś się zacięło i zwykłe włączanie nie przyniosło rezultatów, reset powinien pomóc. Można go użyć również w przypadku, gdy iPhone jest włączony, ale całkowicie przestał odpowiadać.

3. Pora na hard reset

Powyższe sposoby powinny pomóc w razie drobnych kłopotów, na jakie może natrafić urządzenie od Apple. Kiedy jednak nadal nic się nie dzieje, trzeba przejść do poważniejszych kroków. Jednym z nich jest tzw. twardy reset. Czym różni się od poprzedniego rozwiązania? Jego celem jest wymuszenie pewnego działania. Nie musi tutaj pojawiać się pasek wyłączania, co ma miejsce w przypadku zwykłego resetu. Co należy zrobić?

  1. Przytrzymaj w jednym momencie dwa przyciski: zasilania oraz okrągły klawisz Początek, znajdujący się pod ekranem.
  2. Kiedy pojawi się logo Apple, możesz puścić przyciski. Poczekaj teraz, aż iPhone się włączy.

Twardy reset można porównać do wyjęcia i włożenia baterii na nowo. Urządzenie zostaje odcięte od zasilania i ponownie uruchomione. To zazwyczaj pomaga w przypadku całkowitego zawieszenia się telefonu. Pamiętaj, że powyższa instrukcja odnosi się do iPhone 6. W przypadku urządzeń nowszej generacji wymagana jest inna kombinacja klawiszy (m.in. wykorzystanie przycisku zmniejszania głośności).

4. Przywracanie iPhone do ustawień początkowych

Jeżeli któryś z poprzednich sposobów spowoduje, że ekran się zaświeci, lecz telefon nie chce się poprawnie włączyć, pozostaje najbardziej radykalny krok, który możesz poczynić w zaciszu swojego domu. Chodzi tutaj o przywracanie iPhone’a do ustawień początkowych. Na początku koniecznie musisz wiedzieć, że takie działanie usuwa wszystkie dane i ustawienia, więc jeżeli nie posiadasz kopii zapasowej, musisz liczyć się z ich utratą. Jakie kroki należy wykonać, aby przywrócić urządzenie firmy Apple do podstawowych ustawień?

  1. Skorzystaj z kabla USB. Po podłączeniu telefonu do komputera uruchom iTunes i kliknij opcję przywracania (znajduje się ona na samej górze, w głównych opcjach).
  2. Jeżeli telefon nie reaguje, istnieje metoda wymuszenia otwarcia programu. Wystarczy, że podłączysz kabel USB do swojego iPhone i wciśniesz przycisk Początek. Dopiero wtedy podłącz całość do komputera. iTunes powinno uruchomić się i automatycznie rozpocząć całą operację.

iphone 6 reset5. Serwis iPhone

Jeżeli wszystkie powyższe strategie zawiodą, a iPhone nie chce się nadal uruchomić, pozostaje skorzystać z usług profesjonalnego serwisu, w którym specjaliści znajdą odpowiednie rozwiązanie. Trzeba zaznaczyć, że wszystkie powyższe techniki odnoszą się do sytuacji, w której telefon nie jest uszkodzony od strony technicznej czy mechanicznej. Jeżeli wadliwe są podzespoły, to z pewnością nie obejdzie się bez ich wymiany. Jeżeli zdecydujesz się na skorzystanie z zewnętrznej pomocy, polecamy nasz serwis w ramach oferty QuickFix. Całą operację możemy przeprowadzić na odległość, zamawiając do Ciebie darmowego kuriera.

Masz jakieś pytania? Czekamy na kontakt

Powyższe rady możesz wykorzystać również do innych urządzeń od Apple, takich jak iPhone nowszej generacji lub iPad. Zmieniają się jedynie przyciski, których należy użyć do wykonania bardziej zaawansowanych czynności. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, zapraszamy do kontaktu. Możesz napisać do nas na czacie, zadzwonić lub wysłać maila. Z chęcią wyjaśnimy kwestie, które nadal Cię trapią po przeczytaniu tego artykułu. Jak widać, istnieją różnorodne sposoby na poradzenie sobie z zawieszonym iPhone (o ile oczywiście telefon nie jest uszkodzony), a my mamy nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże Ci cieszyć się w pełni sprawnym sprzętem.

Leave a Reply

Hit enter to search or ESC to close