Skip to main content

Obecnie zdecydowana większość osób wyszukuje informacji i przegląda strony przez urządzenia mobilne, a nie komputery. Nic więc dziwnego, że użytkownikom smartfonów zależy na wydajności i długim czasie pracy na baterii – bez potrzeby ciągłego ładowania. Pojemność baterii iPhone jest więc bardzo ważna dla osób, które często szukają sposobu na to, by zmaksymalizować jej moc. Do telefonu marki Apple można zakupić baterię o zwiększonej mocy, która znacznie wydłuża czas użytkowania iPhone.

Ile trzyma bateria w iPhone?


Każdemu użytkownikowi smartfonów zależy na tym, aby bateria trzymała jak najdłużej – i to przy intensywnym korzystaniu z telefonu. Obecnie w dostępnych na rynku modelach urządzeń z systemem iOS lub Android używa się baterii litowo-jonowych, które na ten moment są najlepszym technologicznie rozwiązaniem. Dzięki temu użytkownicy telefonów Apple oraz innych firm mogą korzystać ze smartfonów i wszelkich znajdujących się na nich aplikacji przez kilkanaście godzin dziennie. Ponadto ten rodzaj baterii jest lekki i zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu obecnie produkowane telefony zyskują smukły i designerski kształt.

To, ile trzyma bateria w iPhonie, zależy od modelu i czasu, który poświęcamy na korzystanie z telefonu. Przy normalnym użytkowaniu z użyciem aplikacji, bateria powinna wytrzymać przez 12 godzin bez ładowania.

Jak poprawić wydajność baterii w iPhonie?


Baterie litowo-jonowe są podzespołami eksploatacyjnymi, czyli ulegają chemicznemu starzeniu. Oznacza to, że ich czas użytkowania jest ograniczony. Żywotność baterii określa się na około 700 pełnych cyklów ładowania, czyli urządzenie będziemy mogli użytkować przez 2-3 lata. Wraz ze starzeniem się akumulatora, moc i wydajność iPhona spada. Po aktualizacji iOS 11.3 użytkownik może sam sprawdzić informacje o stanie pojemności baterii w telefonie oraz o poborze mocy.

Zobacz nasze produkty


Można sprawdzić, na jakim pułapie działa bateria, jeśli spada poniżej 80%, to wydajność telefonu także jest wyraźnie obniżona. Telefon wolniej pracuje, aplikacje także mogą mieć osłabiony czas reakcji. Smartfon także szybciej się nagrzewa.

Jak zoptymalizować baterię, by trzymała dłużej:


 • Wyłącz aplikacje w tle;
 • Wyłącz lokalizację;
 • Uruchom tryb oszczędzania baterii;
 • Wyłącz automatyczne aktualizacje systemowe i aplikacyjne;
 • Wgrać najnowszą wersję oprogramowania;
 • Zmień ustawienia jasności ekranu.

Dobrym rozwiązaniem jest także wymiana akumulatora na nowy lub taki o zwiększonej pojemności. Bateria do iPhona MAX będzie odpowiednia dla tych użytkowników, którzy na co dzień sporo czasu spędzają przed telefonem (używają aplikacji, oglądają na smartfonie filmy video, czy korzystają z nawigacji).

Pojemność standardowej baterii iPhone


Czas pracy na standardowej baterii uzależniony jest od intensywności użytkowania telefonu, ale waha się on od 8 do 12 h. W nowszych modelach iPhona – 9, 11, XS – pojemność baterii jest już większa, ale też aplikacje i widżety pobierają więcej mocy (np. aparat fotograficzny). Jaka jest standardowa wielkość akumulatora w iPhone 6, 6s i 7?

 • iPhone 6 – 1715 mAh
 • iPhone 6s – 1800 mAh
 • iPhone 7 – 1960 mAh
 • iPhone 7 Plus – 2900 mAh
 • iPhone 8 – 1821 mAh
 • iPhone 8 Plus – 2691 mAh

Powiększona bateria w iPhonie – ile trzyma?


Jeśli iPhone nie chce się włączyć to znak, że być może wina leży w kompletnie rozładowanej baterii, którą należy wymienić. Można tego dokonać w autoryzowanym serwisie, ale baterię można też wymienić samodzielnie. Możemy wtedy wybrać standardowy akumulator lub powiększony. Bateria MAX wydłuży czas pracy na smartfonie. Większa bateria iPhone realnie wydłuża czas pracy na telefonie od 2 do 4 godzin.

 • iPhone 6 – standardowa bateria -1715 mAh, powiększona – 2150 mAh
 • iPhone 6s – standardowa bateria 1800 mAh, powiększona – 2150 mAh
 • iPhone 7 – standardowa bateria 1960 mAh, powiększona – 2200 mAh
 • iPhone 7 Plus – standardowa bateria 2900 mAh, powiększona 3380 mAh
 • iPhone 8 – standardowa bateria 1821 mAh, powiększona 1980 mAh
 • iPhone 8 Plus – standardowa bateria 2691 mAh, powiększona 2990 mAh

Większa pojemność baterii nie wpływa negatywnie na sposób działanie telefonu. Dlaczego jeszcze warto wybrać akumulator do telefonu Apple o większej mocy:

 • użytkowanie telefonu wydłuża się o 2-4 godziny,
 • można swobodnie korzystać z aplikacji i lokalizacji,
 • akumulator o zwiększonej pojemności będzie przydatny osobom, które intensywnie użytkują telefon,
 • baterie MAX nie wpływają negatywnie na działanie urządzenia,
 • Apple tylko w nowych telefonach najnowszej generacji zwiększa pojemność baterii.

Wymiana baterii do telefonu Apple


Zestaw naprawczy, który znajdziesz w naszej ofercie, umożliwi Ci samodzielną wymianę baterii na nową i o większej pojemności niż ta dotychczasowa. Wielu użytkowników telefonów marki Apple zastanawia się, czy oryginalna bateria iPhone jest dostępna w sprzedaży. Takiej baterii nie można kupić, gdyż marka z nadgryzionym jabłkiem nie dopuszcza jej do ogólnej sprzedaży. Indywidualny klient nie kupi więc oryginalnej baterii czy innych podzespołów, te są dostępne tylko u autoryzowanych dostawców Apple. Na NaprawToSam proponujemy zamienniki OEM, czyli części wykonywane przez tych samych producentów, ale takie, które nie przeszły ścisłej kontroli jakości Apple. Są to więc takie same baterie (a nawet lepsze – np. powiększona bateria iPhone MAX), ale bez atestu jakości.

Wymiana baterii jest bardzo prosta i można ją samodzielnie wykonać w kilkunastu ruchach. Do każdego zestawu naprawczego wraz z powiększoną baterią dołączamy instrukcję, w której krok po kroku przedstawiony jest sposób na to, jak wymienić akumulator.

Ile kosztuje nowa bateria do iPhona?


Na NaprawToSam oferujemy sprawdzone baterie do iPhone, które przeszły testy jakości. Ich samodzielna wymiana z zestawem naprawczym jest nawet o połowę tańsza niż w serwisach.

Zestaw naprawczy wraz z nową baterią MAX to koszt:


 • iPhone 7 – 165 zł
 • iPhone 7 Plus – 175 zł 
 • iPhone 8 – 164 zł
 • iPhone 8 Plus – 170 zł

Komplet zawiera wszystkie potrzebne śrubokręty, otwieraki i przyssawki, które będą niezbędne przy samodzielnej wymianie baterii do telefonu Apple. Pamiętaj, aby przed rozkręceniem telefonu zrobić kopię zapasową, a wszelkie działania wykonywać na wyłączonym urządzeniu.

Bateria iPhone MAX od NaprawToSam


Jeśli zależy Ci na większej pojemności baterii, bo obecna nie jest dla Ciebie wystarczająca, to warto zakupić powiększony akumulator MAX, który o kilka cennych godzin wydłuży pracę telefonu Apple. Oferujemy tylko sprawdzone komponenty, które w żaden negatywny sposób nie wpłyną na działanie urządzenia, a wręcz przeciwnie – usatysfakcjonują użytkownika.

 

Podoba Ci się tekst? Podziel się opinią! Zachęcamy również do zapoznania się z ofertą naszego sklepu.

Podziel się swoją opinią

Hit enter to search or ESC to close